BG-Mamma

Дом и семейство => Нашият дом => Темата е започната от: Vaninaa в пн, 21 авг 2006, 14:46



Титла: до мамите, купували скоро жилище
Публикувано от: Vaninaa в пн, 21 авг 2006, 14:46
Извинявам се предварително, че пак питам за жилище, ама на такава тема се в момента. Нормално ли ви се струва в понеделник да подпишем предварителен договор и да дадем капаро и в четвъртък вече да финализираме сделката и в какво трябва да внимаваме


Титла: Re: до мамите, купували скоро жилище
Публикувано от: Eлия в пн, 21 авг 2006, 14:53
Нормално е - ако вие сте готови с парите , а те с документите :roll:
Дай малко повече подробности , за да ти кажа къде да внимаваш -
ново или старо строителство купувате , семейна собственост ли е , наследници ли продават ...
Самият Нотариус също ще прегледа документите и ще ти каже дали всичко е ОК !
Съветвам те да отидеш при Нотариус , за да види документите на Продавачите преди да им платите капарото, също така задължително извади Удостоверение за тежести .


Титла: Re: до мамите, купували скоро жилище
Публикувано от: Dayli в пн, 21 авг 2006, 14:56
Ами може,ако всички документи ги имате-защо не?Във всичко внимавайте!Най вече да няма тежести жилището.Проверете внимателно,принципно тези неща се правят с адвокат.


Титла: Re: до мамите, купували скоро жилище
Публикувано от: Vaninaa в пн, 21 авг 2006, 14:59
апартамент за ремонт, 10 годишна кооперация, адвокат ще направи предварителния договор, но кога се проверява тежести, между капарото и края на сделката ли? Ние сами да си ги проверим ли за тежести или само агенцията?


Титла: Re: до мамите, купували скоро жилище
Публикувано от: mentolka в пн, 21 авг 2006, 15:00
Нормално е. Аз моето жилище го купих даже без предварителен договор и капаро, направо минахме сделката пред нотариус. Pipinka е дала добри съвети. Само мога да добавя Удостоверението за тежести да се извади и непосредствено преди подписване на сделката, може и устно да се направи.


Титла: Re: до мамите, купували скоро жилище
Публикувано от: Dayli в пн, 21 авг 2006, 15:17
Естествено, че удостоверението за тежести се вади преди сделката.Като си плащаш на агенция,би трябвало да ти извадят удостоверението,данъчни оценки и т.н.


Титла: Re: до мамите, купували скоро жилище
Публикувано от: Eлия в пн, 21 авг 2006, 15:21
Агенцията трябва да ви извади Удостоверение за тежести . Хубаво е преди капарото да е . Преди самата сделка пред Нотариус също се проверява имота . След като имате адвокат и Нотариус , надявам се , че те ще прегледат внимателно всичко .
Внимавай за семейно положение на собствениците , с покупко продажба ли са го придобили , удостоверения за актуално семейно състояние да представят ...
 :hug: Успех ти желая !


Титла: Re: до мамите, купували скоро жилище
Публикувано от: Didia в пн, 21 авг 2006, 15:54
апартамент за ремонт, 10 годишна кооперация, адвокат ще направи предварителния договор, но кога се проверява тежести, между капарото и края на сделката ли? Ние сами да си ги проверим ли за тежести или само агенцията?
     Извини ме,но за какво сте взели адвокат и какъв е този адвокат след като не ви е обяснил елементарни неща при покупко-продажба?Адвоката ЗАЩИТАВА твоите интереси за това му плащаш,а ти търсиш информация от лаици или по скоро от опита на другите.Май адвоката ти е за смяна. :mrgreen:  :bouquet:


Титла: Re: до мамите, купували скоро жилище
Публикувано от: mimozata в пн, 21 авг 2006, 17:05
Освен др. неща и също Удостоверение,че не дължат данъци и т.н. на държавата/мисля,че беше по чл.82/.Удостоверение за сем. положение и ако е сем. собственост да присъстват и подпишат и двамата,ако 1 от съпрузите е дал пълномощно на другия да се провери нотариуса ,който е заверил пълномощното-в смисъл дали може да се разчита на него,защото имаше доста случаи ,където и нотариусите бяха замесени.
Но в края на краищата нали имате адвокат.


Титла: Re: до мамите, купували скоро жилище
Публикувано от: jakinik в пн, 21 авг 2006, 18:30
Ако представят всички необходими документи, няма никакъв проблем.
Удостоверението за тежести излиза по-нормалния начин за 3-4 дни, ако подадете документите в понеделник в сряда или четвъртък сутринта трябва да е готов. Ако купувате с агенция тя по-принцип трябва да извърши необходимите проверки и да вземе копия на всички необходими документи. Успех и скоро да се похвалиш с ново жилище!


Титла: Re: до мамите, купували скоро жилище
Публикувано от: benighted в пн, 21 авг 2006, 21:02
   Освен всичко което са ти казали мамите по-горе, проверете дали няма неплатени сметки!!! Нас старите собственици се опитаха да ни натоварят със сметка от 2000лв. за парно!!!


Титла: Re: до мамите, купували скоро жилище
Публикувано от: f(x) в пн, 21 авг 2006, 21:05
Скоро или нескоро, процедурата е една и съща. Преди подписването на предварителен  договор адвоката Ви или Вие, проверете за тежести. Преди подписването на крайния договор пак. Повечето нотариуси могат да правят онлайн проверки в Службата по вписвания и проверяват минути преди полагането на подписите.


Титла: Re: до мамите, купували скоро жилище
Публикувано от: Eлия в пн, 21 авг 2006, 21:41
Освен др. неща и също Удостоверение,че не дължат данъци и т.н. на държавата/мисля,че беше по чл.82/
По чл.87 е , но всъщност не им е нужно , защото данъчната оценка е достатъчна , в нея пише ако имат неплатени данъци . Това удостоверение го изискват банките , когато сделката е с кредит , но не виждам какво ги касае , ако Продавачът не е платил данъка за колата си примерно .
А за сметките наистина е много важно - трябва да представят всички платени сметки !!!


Титла: Re: до мамите, купували скоро жилище
Публикувано от: NiNkA в ср, 23 авг 2006, 11:32
Ние също ще купуваме апартамент,но  фирмата чрез която го купуваме си прави всичко.Те  си вадят данъчна оценка,проверяват го за тежести(старите собственици имаха да плащат 3000лв. парно и 300 лв. вода.)Служител от ф-мата ги придружи да си ги платят и ни се обадиха да ни покажат бележките.Би трябвало фирмата сама да си свърши тези работи за които питаш.  :bouquet:


Титла: Re: до мамите, купували скоро жилище
Публикувано от: Eлия в ср, 23 авг 2006, 15:10
В София обаче данъчните оценки ги дават само на собствениците . Лице , което не е собственик не може да я получи , така че невинаги фирмите може да я вършат тази работа . Всичко останало обаче е тяхно задължение !


1