Болезнени гърди и невъзможност да се изцедиш

  • 2 247
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
Момичета, дайте малко акъл ако сте минали по този път..
Изпуснах момента в който е трябвало да се цедя (бебка беше в кислородна палатка няколко дни) и сега гърдите ми са тежки, болезнени и едва отделят няколко капки коластра.
Пробвах да се цедя с механична и електроческа помпа на медела - нищо. Пробвах и с ръка - мега болезнено, но пак нищо..
Има ли някоя от вас, която е изживяла подобно нещо и как се е справила?
ПС родих секцио и още не мога да взимам душ, да се облекча с гореща вода поне малко..

# 1
  • Мнения: 8 890
Взимаш хавлиена кърпа. Намокряш с гореща вода и поставяш като компрес на гърдите. След няколко минути опитваш с ръка да изцедиш като плавно масажираш от горе надолу. Въпроса е един път да тръгне.

Помпите обикновено не вършат никаква работа. С ръка е най-ефикасно. Но в случая на препълнени и болезнени гърди - задължително горещ компрес преди изцеждане.

Хубаво е и бебето да се слага на гърда.

Не се притеснявай, това е напълно нормална случка. Така е първите 1-2 седмици докато започне да се регулира лактацията. Често се случва препълване и болка.

Успех!

# 2
  • Мнения: X
Хвани мъжа си да смуче, най-лесно и бързо става. Когато изсмуче достатъчно за да поомекнат, тогава пробвай с помпата, ако искаш да събираш кърма.

# 3
  • Мнения: 318
Минала съм два пъти през това, и то с много рев. Разбирам те напълно.

Трябва да си направиш компрес на гърдите. Мен ме посъветваха да си сложа първо бебешко олио и отгоре малко камфоров спирт. Слагам кърпа и стоя 30 минути. ИЗМИВАМ ХУБАВО, за да се отмие напълно спирта!!! Гърдата омеква страхотно. След това започваш леко да изцеждаш. Ще се налага няколко дена –2-3-4 да го правиш това упражнение, след това всичко ще е наред. Успех!

Задължително и горещ душ, преди, след това, но при мен само той не беше достатъчен, за да омекнат гърдите.

Общи условия

Активация на акаунт