Замразени манджи?

  • 7 496
  • 18
  •   1
Отговори
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Момичета, след една седмица се прибирам в БГ и мъжа ми остава за окло 15 дни сам.Милия много страда, че няма да има готвено.Става ли да сготвя няколко манджи и да ги оставя в камерата?И ако е да, кажете кои спред вас са подходящи, т.е. като се размразят да не са гадни за ядене ConfusedВсичките трябва да са с месо, че той постни не признава Crossing Arms

# 1
  • София
  • Мнения: 39 718
Замразявала съм във фризера, но пък после рядко сме хапвали от тях.
Супи не стават, много се разводняват при размразяване. Зеле, зелеви сърми и пълнени чушки стават г/д.
15 дена си е дълъг период, ще ти трябва дълбоко замразяване. В обикновена камера яденето може и да се развали.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 210
Замразявала съм боб с наденица (на пар4ета)- беше си вкусен. Също и грах с месо. С картофи по4ти нищо не става. Пилешка супа съм замразявала, ама после я пасирах да стане на крем супа, за да има хубава консистенция. Майка ми е замразявала пе4ен джолан- не е безкрайно лошо после като се стопли, но по-добре във фурната, а не в микровълнова...
А не може ли да му оставиш месо и няколко много прости рецепти за "сам мъж"? Simple Smile

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
А не може ли да му оставиш месо и няколко много прости рецепти за "сам мъж"? Simple Smile
Ако имаш някоя идея за такава рецепта ще е чудесно Hug

# 4
  • Мнения: 5 500
Във фризер имам само зелеви сърми и боб със зеле.
Прости местни мъжки манджи - скара  Mr. Green 

# 5
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
Значи моята идея: като сготвиш манджата и докато е топла я затваряш в буркан с винт и го надупваш и така от топлината се херметизира,после прибираш в хладилника и като ти се дояде манджата-отваряш и топлиш и ядеш.Много просто и лесно без да минава през фризера.Аз често така правя,защото обикновено се хвърлят манджи.А като е запечатана в буркана-ако не стигне яденето-отварям буркана,иначе го ядем когато ни се прияде.Поне не отиват в кофата храните де.А за идеи-всичко може да е.За 15 дни измисляш 7 манджи и готвиш по 2 буркана и готово!

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 6 174
аз постоянно замразявам на малкиая храна по гореописания начин ,но ги прибирам във фризер и когато ги размразя и притопля си миришат и имат вкус на прясно приготвена храна

# 7
  • София
  • Мнения: 39 718
Идеята за гореща храна в буркан не е лоша.
Аз така затварян кисел-а на Дияна, в малки бурканчета. Афро е права за лесните местни рецепти - скара. (+ пържени картофи, картофено пюре и т.н.)

# 8
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Замразявала съм кисело зеле със свинско, кюфтета с доматен сос и боб с кюфтета.
Дроб-сърма съм пробвала, но като се размрази, не е вкусно.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 679
Винен кебап можеш да замразиш, а ориз предполагам той сам може да си направи, свинско със зеле, сарми, боб с кисело зеле, боб с бекон, спанак с ориз и агнешко.

# 10
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
моят съвет е само в буркани!!!!!!!!!никакъв фризер.За всеки случай завари за около 7-8 мин.бурканите да не стане някой гаф,и ги дръж в хладилника.Само така мандйите имат пресен вкус Naughty

# 11
  • София
  • Мнения: 2 210
А не може ли да му оставиш месо и няколко много прости рецепти за "сам мъж"? Simple Smile
Ако имаш някоя идея за такава рецепта ще е чудесно Hug

Ето няколко прости манджи-
1. замразен спанак с пилешко- замразения спанак си го задушава на пюре с малко масло, пилешката пържолка на тиган и готово. 15 мин
2. в йенска тенджера- пар4ета месо, лук на едро, картофи на едро, моркови на кръг4ета. Малко мазнина. Във фурната за 40-50 минути и готово!
3. Кайма , омесена с кашкавал и кисели крастваи4ки- или на кюфтета или направо разстлано в тава- във фурната за 30-40 мин и готово!
4. Грах и зелен фасул с месо , знаеш, също е лесно и бързо- ще му напишеш как да си го сготви.

Ако се сетя за още нещо ще пиша Laughing  bouquet

# 12
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Лесна манджа и от мен. Пилешки гърди се нареждат в йенска тенджера, мажат се отгоре с една майонеза, стърже са кашкавал на око, захлупваш тенджерата и печеш в затоплена фурна до 200 градуса, около час.
Още едно интересно и вкусно пиле.
Нарязва се на порции цяло пиле. Взимат се около 4-5 глави стар чесън, махат се само грубите обелки, а самите скилидки остават в шлюпките си. Нарежда се в тава месото, може предварително да е овкусено с подправка за пиле, разпръсваш и скилидките при пилето. Заливаш с една кафена чашка оцет и една кафена чашка вода. Закрива се с фолио и се пече пак на 200 грауса около час. 15-20 минутки преди да се извади от фурната се маха фолиото да се запече и отгоре.
Вкусни са и двете пилета, ужасно много. Второто пиле с чесъна е страшно вкусно, особено чесъна, става мек и на места се карамелизира в шлюпката, заради повишената си захарност.
Успех на теб и на мъжа ти!

# 13
  • София
  • Мнения: 6 242
Аз пък замразявам какви ли не манджи - боб, сърми, пълнени чушки, пица (готова, изпечена с разните му там неща отгоре), супи всякакви, сварено пилешко, свинско с картофи и домати... Трикът при размразяването е да се загрее до много горещо, а супата да кипне - още по-лесно в микровълновата.

# 14
  • София
  • Мнения: 625
Аз ще ти кажа само да не замръзяваш картофи.........Не са готини после Confused

Общи условия

Активация на акаунт