Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 17 окт. 2017, 11:58 ч.

Отопление на парно във Варна

• 562
  • 3
  •   1
Отговори
  • Варна
Здравейте,

обмисляме инсталация на газово парно в апартамента си, 135 квадрата, като холът ни е 50 кв.
Моля за мнения - ползвали ли сте, какви сметки плащате, заслужава ли си инвестицията? Офертата ни е за около 12 000 лв, но трябва да изкъртим целия апартамент...

Готови сме да ги инвестираме, но наистина има ли шанс за сметки по 200 лв в най-студените месеци, както ни обещават?

Благодаря за мненията!

Последна редакция: вт, 17 окт 2017, 13:52 от shanny29

# 1
  • Варна
И мен ме интерисува.
Какво влиза в тези 12 000лв.?
Също така трябва да се сменят и всички уреди, което си е цифра.

# 2
  • Варна
В тази оферта влизат всички такси по процедурата, медни тръби съобразно апартамента ни, самите радиатори и един голям бойлер. Има някаква програма за връщане на 20% от сумата, но за да изкъртят и след това замажат за полагането на тръбите пак ще ги дадем....  Ако някой е ползвал наистина, ще се радвам да сподели какъв му е месечния разход - топли, студени месеци. С големия апартамент ще имаме проблем при отоплението през зимата, но не знам заслужава ли си или ще плащаме същите сметки и на ток и на газ....

# 3
Според мен нямаш шанс 200 лв. с газ. Справка: приятел се топли от години с газ, нова кооперация, малък тристаен апартамент в София, той работи и не стои през деня вкъщи. Газта е за отопление и вода, под 220-250 лв./месец не пада. Не знам кое му е икономичното точно на газта. Ако готвиш - поне още 30 лв.отгоре. Отделно газта е необновяем изочник доколкото последно се знае Simple Smile, най-много 10 години и после не се знае какво става с цените. Виж и тази тема:
http://www.bg-mamma.com/?topic=812535

Има ли как някой по-независим от фирмата, която ще монтира, да ти сметне колко газ се поддава за отоплението на ХХХХ кубика жилищна площ....

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт