какво значи освиенцим и защо се приема за обидна дума?

  • 15 900
  • 154
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 49
Не го разбират, защото изобщо не се интересуват и не познават произхода.
 

Между другото, колкото и да е нелепа темата, пусналият е, може и да прочете нещо покрай отговорите, макар че се фръцна.



Следя темата докато е жива споко, не мога да кажа че ми беше много полезна, понеже друго освен че съм глупав не разбрах, но все пак ще чета, докато диша темата.

# 76
  • Мнения: 49
sinergon2 да забравиш ли искаш или да помниш ? Според мен просто който го употребява не мисли.

Явно, че не мислят, просто колективната памет не е памет на отделния индивид. Който иска да знае, ще попита, както авторът на темата.

Забелязаха ли всички, как потвърдихме оня виц, как някой пита във форум за нещо, което не знае, и тук по помагат, там дават идея, а в български форум му обясняват, колко е тъп   Grinning
Да и аз щях да го пиша.. По принцип един интелигентен и умен, НЕ БИ ХОКАЛ НЯКОЙ, КОЙТО НЕ ЗНАЕ, но това са неща които не се казват, не се и четат никаде, идват си отвътре или от опита вероятно. Пък може и от културата, природна интелигентност и тн.. Всеки чете и си вади изводите хора всякви. Аз примерно не бих се присмял на някой, който не знае (вероятно заради опита си) Бих обяснил и услужил, бих си показал човещината. Но хора всякви. Та тази дума е такава  с, която трябва да се внимава как и кога се използва, чувствителна и болна тема е за някой хора.

# 77
  • Мнения: 22 036
Не го разбират, защото изобщо не се интересуват и не познават произхода.
 

Между другото, колкото и да е нелепа темата, пусналият е, може и да прочете нещо покрай отговорите, макар че се фръцна.



Следя темата докато е жива споко, не мога да кажа че ми беше много полезна, понеже друго освен че съм глупав не разбрах, но все пак ще чета, докато диша темата.

С което потвърди, че си трол Simple Smile.
Темата ти умря.

# 78
  • София
  • Мнения: 24 839


Следя темата докато е жива споко, не мога да кажа че ми беше много полезна, понеже друго освен че съм глупав не разбрах, но все пак ще чета, докато диша темата.

Хубава работа, след толкова обяснения и сблъсък на мнения, пак нищо да не разбереш!? newsm78

# 79
  • Мнения: 49


Следя темата докато е жива споко, не мога да кажа че ми беше много полезна, понеже друго освен че съм глупав не разбрах, но все пак ще чета, докато диша темата.

Хубава работа, след толкова обяснения и сблъсък на мнения, пак нищо да не разбереш!? newsm78
Ние сме така, приемаме на малки хапки информацията Wink по-плупав ми се струва спора дали думата е обидна.. (дори и от моя въпрос). Натам ми е по интересно развитието, ако усопя да си обясня защо не е обидна, спокойно ще се нарека гении.

Пп.: Ще подчертая, че има моменти в, които не се счита за обидна. Да, но за да няма пак някой неразбрал. та дори и от простичкия факт, че може да засегне толкова болна тема, паметта на жертвите преживяли геноцид. Не е редно да се правят такива нелепи сравнения. Твърденията на някой хора ме обръщат с главата надолу. Направете едно такова сравнение с Левски примерно, много интересно би ми прозвучало, как ще успее някой да го намести както трябва, и там, ако не се загрее някой положението не е надобре.

Последна редакция: сб, 21 окт 2017, 14:35 от bloodripperr

# 80
  • Мнения: 22 036
Не бързай да се наричаш гении Simple Smile.

# 81
  • Мнения: 10 374
Според мен, която и дума или израз да хванеш, ако го коментираш с много и различни хора все някой ще намери да се обиди за нещо. Много често, когато казваме дума или идиом, който сме чули и ни е харесал въобще не се замисляме кой как може да я изтълкува. Около мен са все едни обидчиви и ми е писнало от дете майка ми непрекъснато да ми прави забележки за някоя дума, която според нея или не е граматически правилна или звучи грозно (поне за нея). Скоро пък моя приятелка се беше обидила диво на баща ми за една съвсем невинна закачка, оттам беше пренесла обидата и към мен. Писнало ми е от такива. Казах и че съжалявам, че по тоя начин го е приела и забраних на баща ми да говори с нея. Не ми е приятно всеки един момент да си меря думите (става въпрос за обикновени думи и изрази, а не за формени обиди)

# 82
  • Мнения: 25 600
Е, ако хвърлиш едно око на темата "Фраза, която мразя", ще видиш, че има хора, които и от "Добър ден" се обиждат.  Laughing
Не можеш да угодиш на всички.

# 83
  • Мнения: X
Авторе, как искаш да не изглеждаш глупав, като задаваш въпрос като този в заглавието на темата? Даже "глупав" в този случай е равно на погалване по главата.

# 84
  • Мнения: 49
Авторе, как искаш да не изглеждаш глупав, като задаваш въпрос като този в заглавието на темата? Даже "глупав" в този случай е равно на погалване по главата.

Може ли по конкретно, кое, как и къде не разбра
 пък може и да успея да обясня има хора които твърдят че не е обидна, въпроса е към тях а ако този отговор не те удовлетворява задай си по-конкретно въпроса.

# 85
  • Мнения: X
Аз нямам никакъв въпрос към теб. Ти зададе въпрос, на който да се чуди човек как да отговаря или да се гръмне.

# 86
  • Мнения: 49
Аз нямам никакъв въпрос към теб. Ти зададе въпрос, на който да се чуди човек как да отговаря или да се гръмне.
за мене въпроса е реторичен по принцип няма отговор а ти можеш ли да отговориш манекени ли е имало в аушвиц? Щото и това за мене е реторичен въпрос. темата стана наистина много тъпа и не ми се следи нито ми се занимава вече, дано има модератори да я махнат или заключат. Живи и здрави!

# 87
  • Мнения: X
Аз не виждам проблем момчето да попита. Глупавите хора рядко задават подобни въпроси, защото не ги интересува отговора.

Последна редакция: нд, 22 окт 2017, 09:25 от Анонимен

# 88
  • Мнения: 3 157
Момчето наистина има доста да учи(включително граматика),но и доста от отговорите са тъпи.
Освиенцим и Аушвиц НЕ са едно и също-едното е име на град,а другото-лагера.
Ходили сме там на посещение-хората са направили огромен музей,но и сега след толкова години,чуството да видиш зали,пълни с отрязани коси/хиляди обувки,сваляни от краката на хората,преди да ги задушат е отвратително.Не знам как някой би се шегувал с това Sick

# 89
  • Мнения: 49
Момчето наистина има доста да учи(включително граматика),но и доста от отговорите са тъпи.
Освиенцим и Аушвиц НЕ са едно и също-едното е име на град,а другото-лагера.
Ходили сме там на посещение-хората са направили огромен музей,но и сега след толкова години,чуството да видиш зали,пълни с отрязани коси/хиляди обувки,сваляни от краката на хората,преди да ги задушат е отвратително.Не знам как някой би се шегувал с това Sick

Редактирай си "чуствата" и "посещение-хората" въпреки че на мене не ми пречи. Има конкретен въпрос и той не е за правопис или IQ, не си търсяизвинение уважавам интелогентните хора доста, ама и манталитет си имат не мога да отрека. Та моето оправдание е че не живея в България вече 7 години също така, не използвам езика нито за говорене нито за писани което не е оправдание(за доста хора) ама поне няма да съм единствения Joy (по принцип се оправдавам само пред себе си но нали си станахме близки) Smirk

Общи условия

Активация на акаунт