Любители на кучета - тема 76

  • 38 036
  • 758
  •   1
Отговори
# 30
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Спокойно, собственикът си го е прибрал Simple Smile
Кой каза? Аз не намирам написано по публикациите, че е прибрано, а само че седи затворено вътре и не го давали.

# 31
  • Мнения: 2 695
Записвам се в новата тема да не ви загубя. Снимки по-късно, защото хубавия ми телефон се скапа, а сега съм с една нокиа с копчета YumYum

# 32
  • Мнения: 3 067
В поста в групата на Перник
Последното мнение
https://m.facebook.com/groups/1653528331612594?view=permalink&am … =1792011247764301

# 33
  • Мнения: 2 695
цитирам от последната публикация на собственика на кучето
Цитат
Беше изгубено по време на вечерна разходка в района на кв. Драгановец.
От кв. Драгановец до кв.Пашов разстоянието е точно половин град. Много ми  е чудно как така си губят домашните любимци и защо въобще е нужно да бъде пуснато кучето свободно да тича, след като стопанина няма контрол над него и при команда не се връща?

# 34
  • София
  • Мнения: 11 116
Не е невъзможно да измине това разстояние, загубеното кане от Суходол беше стигнало до Драгалевци а после го откриха в Люлин.

# 35
  • Мнения: 3 067
Е, ситуации различни. На моя приятел баща му беше извел ловното им куче круцхар на разходка да се раздвижи. Нещо гръм или някакъв силен звук го беше изплашил и той избяга. Намериха го още същия ден, но за такава порода половин град да минеш не епроблем

# 36
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Е, за разстоянието не се учудвам. Тя и нашата като драсне, изминава 500 м на кучешката поляна за има-няма 4 секунди Smile. А като са уплашени, съвсем нямат умора.
Добре, че са го намерили.

# 37
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Преди години баба и дядо живееха в къща в един от кварталите в Пловдив. Имаха съседи с болонка - Роска. Помня я още, а съм била съвсем малка тогава - в детската градина. Та въпросната Роска я бяха задомили в Карлово. Е, прибра се. И така - два пъти. Накрая си я взеха обратно от хората, на които я бяха поверили.

# 38
  • Мнения: 5 597
цитирам от последната публикация на собственика на кучето
Цитат
Беше изгубено по време на вечерна разходка в района на кв. Драгановец.
От кв. Драгановец до кв.Пашов разстоянието е точно половин град. Много ми  е чудно как така си губят домашните любимци и защо въобще е нужно да бъде пуснато кучето свободно да тича, след като стопанина няма контрол над него и при команда не се връща?
Бай бабо,да не те среща мечката!

Нашия се връща винаги,когато му свирна,или ако се заиграе с друго куче,после ме търси.
Днес обаче хвана някаква следа,вероятно на разгонено куче,има ги много в квартала.
Побърка ме-като отпраши с пълна газ,после се лута объркан ,не както обикновено да се връща ,където сме се разделили.
И това неколкократно. Едва го улових,а не да съм безсилна или да не реагира на команди.
Като обезумял беше.Говорила съм и с треньор-никакъв контрол,ако надуши разгонена женска.

Ваймаранерите имат много добро чувство за ориентация. Причините да са загуби може да са много.
А голямо ловно куче има нужда да бъде пускано да тича.

# 39
  • Мнения: 2 695
Именно, защото ме е страх от такива неконтролируеми ситуации, предпочитам да си ги водя вързани двете. А у дома си имат преголям двор, на който да тичат Yum

Момента с разгонените женски и тоталното забравяне на всичко останало е ясен .... ами мъж какво да го правиш Revolving Hearts

# 40
  • Мнения: 5 597
Ние сме в апартамент ,но дори и на нашите на двора тичането не е такова,както на свобода и с други приятели.
Много ми е притеснено и на мен да не ми избяга по любовни причини. А тъкмо ми помина притеснението,когато обръщаше внимание на минувачите и някои се плашеха.Сега преминава покрай тях,но други мисли са в главата му.

# 41
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Аз умирам от ужас като драсне нанякъде, но не защото ще изчезне (засега никога не губи визуален контакт за повече от половин минута), а че ще се наяде или овъргаля в гадости.
Наистина, тичането в двор за ловна порода никак не е достатъчно. Но и аз не я пускам да върви свободно вече, само на поляната, или тичаме заедно на повод.

# 42
  • София
  • Мнения: 3 833
И аз си разхождам кучето вързано Wink Пусната е само на оградено, където мога да я хвана ако нещо стане Wink Вече като видя пост " изгубих си кучето" и подминавам с 200, защото тооолкова се ядосвам, че ставам токсична и искам да соля, да соля Crossing Arms Crossing Arms

# 43
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
И аз си разхождам кучето вързано Wink Пусната е само на оградено, където мога да я хвана ако нещо стане Wink Вече като видя пост " изгубих си кучето" и подминавам с 200, защото тооолкова се ядосвам, че ставам токсична и искам да соля, да соля Crossing Arms Crossing Arms
Е, сега, всичко се случва. И от ограден двор може да намери начин да излезе, ако нещо му щукне.
За мен е необяснимо да не си кастрираш мъжкото куче, независимо, че през седмица-две не преспива вкъщи.

# 44
  • София
  • Мнения: 3 833
Ама става доста по трудно да излезе от такъв двор отколкото да пали джапанката по пътеката в парка нали?   Аз миналата година теглих един рев, защото едно чихуахуа, което беше загубено в съседния квартал ама баш в средата на декември, така и не беше открито. Съжалявам, но това е единственото нещо заради,от което ужасно много полудявам и не мога да толерирам.

Общи условия

Активация на акаунт