Бременност и самолет

  • 11 327
  • 55
  •   1
Отговори
Здравейте момичета,
нещо ми се върти в главата, че не се препоръчваше пътуване със самолет преди навършване на 3-и месец... Моля, ако някой знае, да сподели доколко е опасно
Благодаря Simple Smile

# 1
  • Мнения: 3 092
Искам да те посъветвам да попиташ доктора си - това е най-раумно.Каквито и мнения да изкажем тук е все едно все пак не сме компетентни , а това си е сериозно Naughty

# 2
  • Мнения: 2 274
    Някъде бях чела, че от по-голямото налягане могат да се получат контракции и е хубаво полета да не е много продължителен, но  не помня до колко часа!
   Най - добре се консултирай с лекаря си!
   Все пак пътуването със самолет е по - безопасно от пътуването с кола!
   Ако не е много наложително, по-добре изчакай още 2-3 седмици / докторите считат за край на 1-ви триместър 12 г.с. /!
   Успех и лека бременност!  bouquet

# 3
  • Мнения: 463
Не по принцип не е опасно,но си зависи как ти протича бременността,по кофти е самото отиване до летището,ако ти е далече,чакането,мъкненето на багажи и тем подобни...това ми обясни и моят доктор.А аз иначе летях и в началото на бременността и към 5 месец,и нямах проблеми.
и както са ти казали по-безопасно е от пътуване с кола.
Успех  bouquet

# 4
  • Мнения: 22 785
Без да знам,че съм бременна организирахме екскурзия из Карибския басейн.Полета дотам е около 10 часа.Разбрах,че съм бременна в Доминиканската република... Shocked.Значи е било около 5г.с.Реших да си продължа почивката,оставаха 10 дни..прибрахме се и отидох на лекар.Не е имало проблем.После летях пак около 4 месец.Пътувала съм с кола 700 км.Спрях се чак в 7-ми месец и докато родих кротувах,не съм се отдалечавала от града и не съм пътувала надалеч/само не се спирах по цял ден,обикалях къде ли не,паркове,магазини/След 7-ми месец можеш да пътуваш със самолвт само с лекарско преписане,но не те съветвам.А ако можеш изчакай да излезеш от 3 м,за да пътуваш,но ако всичко е наред и лекарят ти няма мотив да те спре,пътувай. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 348
Чувала съм, че след 6 месец е опасно, но нищо не съм чувала за това дали е опасно преди 3. Аз пътувах два пъти в 14 седмица и два пъти в 15, заради работата ми. Сега имам още едно пътуване в края на тази демек 18 и още едно в 19 и после съм обещала никакви пътувания  Naughty докато се роди бебчо.
А и още нещо преди всички полети пия по един бускулизин - резките смени в налягането могат да предизвикат отлепване на плацентата или  контракций. За това е много важно да се посъветваш предварително.   bouquet

# 6
  • Мнения: 3 089
по принцип, при нормална бременност, не е опасно. но, ако можеш да си спестиш подобно преживяване, по-добре го направи. ние планирахме екскурзия в 6 месец. чуваствах се страхотно, док. не забрани, но в края на краищата, отказахме се от всичко. все пак бебето, което чакаш, е по-важно от всичко. поне за нас беше така. но нашата история е по-друга...

# 7
Когато бях бременна с първото ми бебче, летях и в седмия месец, защото беше наложително. Лекарката ми каза, че няма да има проблем. Сега съм в шестия месец и вече спрях с пътуванията. По самолети ходех бременна, заедно с малко бебче и нямах никакви проблеми, дори.

# 8
  • Munich
  • Мнения: 155
Темата сигурно вече не е актуална за ljonka, но пък може друг да го интересува, та да отговоря и аз. Бях в 12а седмица, когато трябваше да летя и се рових страшно много за информация по въпроса. Във всички немски сайтове, на които попаднах, не се препоръчваше да се лети преди 15а г.с. Е, летях въпреки това. Питах и лекаря, при когото ходех тогава, но го смених впоследствие. Той одобри, но той винаги казваше, че няма проблем. И с бънджи да исках да скачам, пак щеше да каже давай.

# 9
  • Мнения: 99
Ако не съм закъсняла с мнение, мога само да споделя личен опит - пътувах със самолет във втората половина на третия месец и нямах никакви проблеми. Дори повръщането ми намаля, но това е по-скоро от автосугестия. За спокойствие посъветвайте се с лекаря си.  Всичко все пак е строго индивидуално и слава Богу, иначе ако всички рагирахме еднакво...щеше да е най-малкото скучно.Simple Smile Успешен път, ако решите!

# 10
  • Мнения: 456
Мили бъдещи и настоящи мамчета,

От вчера имам положителен тест и съм изключително щастлива.

Но имам един въпрос. Другата седмица заради работата ми се налага да летя със самолет - ще имам 4 полета за 3 дена. И това малко ме притеснява. Моля ви да споделите дали имам причина за притеснение и ако е така, какво мога да направя за да не стане някакъв проблем.

Предварително ви благодаря!
   bouquet

# 11
  • Мнения: 1 910
На мен нищо не ми стана. Макар да се бях притеснила също...

# 12
  • Мнения: 122
аз също нямах никакви проблеми нито по време на полетите, нито след това. Иска ми се да ти кажа че със сигурност не е опасно за бебето, но за съжаление нямам научни познания в тази област. Хубаво е да се консултираш с лекар преди да го направиш, защото налягането си е доста голямо, а и ти ще имаш много полети, както разбрах. Чао, успех!
 

# 13
  • Мнения: 456
Благодаря siana_iren и 7of9  за бързите отговори!   bouquet
Ще се консултирам с моя лекар утре. Дано всичко мине добре!

# 14
  • Мнения: 1 986
  В начална бременност мисля,че може да се пътува със самолет Peace,в деветия месец не разрешаваха ThinkingВсе пак попитай лекаря си PeaceУспех Peace

Общи условия

Активация на акаунт