детско/почти бебешко легло или какви легла ползват децата ви след 2г

  • 3 225
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
в Практикер видях вчера легло но нито ниско нито високо - т.е. някъде на височина 120-150см .
много сладко ама с бюро отдолу и шкафофе, а аз сега нямам възможност за такъв комплект /никак не е скъп 360лв, но все пак бих искала само легло/
ТА въпроса ми е от къде бих могла да намеря - за първи път виждам толкова ниско "високо" легло?

И др въпрос - споделете какви легла ползват децата ви след 2г? Благодаря за идеите   bouquet

# 1
  • Мнения: 11 314
Ако питаш мен не се юркай сега да купуваш по-голямо легло.
На бебето му вземи едно сгъваемо легълце, а остави Дани да спи в сегашното си легло.
После като пораснат малко, можеш да им вземеш направо двуетажно.
Така направих сега аз за моите - досега спяха в бебешки креватчета (140/70), а от другата седмица ще спят на двуетажно (200/90)

# 2
  • Мнения: X
Izvinyavam se za latinicata, imam problem s kiriliziraneto v momenta...


I nie obmislyame pokupkata na detsko leglo. Batkoto ni veche ne iska da spi v kosharata, a i kogato se rodi sledvashtoto bebe toy shte e na 2,5 godini....
Gledame takuv tip legulca, struvat ni se podhodyashti :
http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?top … ;parentCats=15567*16180*16183&productId=60866
http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?top … ;parentCats=15567*16180*16183
http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?top … ;parentCats=15567*16180*16183

Zaduljitelno legulceto shte tryabva da e s pregradka - ako e podvijna shte e po-dobre...

Neshto podobno ne moje li da se porucha na durvodelec ? Edva li shte e tolkova skupo?

# 3
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
След втората година и нещо минахме на голямо легло - стандартно като за възрастен. Само подпирахме със стол на нивото на гърдите нощем, а сега ношем приближаваме масичката му/от бебешкото столче за хранене/. До тогава - в портативната кошарка се беше детко.
Сега нищо, че няма скоро да е батко, си мисля за двуетажно легло. Така ще има легло за игра и легло за спане, пък и леглото за игра ще става за гост или нощен гледач.
По-височки легла има в Арон, но аз не бих си сложила детето на високо, без да е обезопасено.

# 4
  • София
  • Мнения: 9 857
Наде,аз съм фен на масивните дървени детски легла.Буби ми спеше в такова допреди два месеца,а можеше да си откара в него до първи клас.Просто като стана на 2,6г свалихме решетката,за да може да ляга и става когати си поиска.
За Мими ни подариха бебешка кошарка,от тези на три нива.И от нея съм доволна,но предполагам ,че еснта,т.е. на две годинки,и тя ще спи в ъглово легло,което я чака  Grinning
Само да те предупредя-ако мислиш да ползваш леглото на Дани за бебката,то сложете Дани в новото легло преди да се роди тя.Казвам го,защото не мога да ти опиша с каква ревност се сблъсках аз от страна на Буби като се роди малката...

# 5
  • София
  • Мнения: 39 759
Дияна все още спи в дървено детско легло. Скоро мисля да купя подматрачная рамка и да я сложа да спи на големия матрак (1 персон).

# 6
  • Мнения: 47 981
ние взехме направо двуетажно легло-ползваме и сгъваема кошарка ,но засега малкия още не може да се върти и си е на 1 етаж
само че си избрахме легло,което е с табли отстрани и към стената и много страбилна решетка на 2 етаж,втория етаж е подсилен с метална рамка,а цената-450 лв,без матраците,което не е много според мен(ако имах място,бих сложила ъглови легла,но това е положението)
какъв е смисъла да купувам второ бебешко легло,после пък легла за по-големи...

# 7
  • София
  • Мнения: 6 361
във връзка с въпроса, на бебешко легло с размери 120/60 до каква възраст средно могат да спят децата?
ние вече имаме голямо легло като възрастен, та се чудя за бебето 120/60 или 140/70 да купуваме....

# 8
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
jam зависи от бебко - ДАни си е вече 90см и повече, и легло 140см му е тамън, та ако бях взела 120см - щях скоро да сменям /той се и върти/
та аз лично от скромен опит бих предпочела 140см - да не му е тясно!

# 9
  • Мнения: 1 111
  Баткото спеше в бебешка кошара 120/60 до почти четиригодишен, при това никак не е дребен, малко преди да се роди бебчо му поръчахме легло 160/82 см.Нощем слагам една масичка за да не падне, та мисълта ми е, че на 2 г. е желателно детето да спи в легло с преграда.А пък на двуетажно ми казаха, че може да се сложи дете на не по-малко от 6 г.

# 10
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
И моите все още спят в кошари. Бях махнала преградата на дървената кошара, за да стане като легло, но непрекъснато падаше и аз пак си я сложих. Догодина по това време смятам да взимам двуетажно. Тогава Голямата ще е на 5,6, а Малката на 2 г.

# 11
  • Мнения: 234
При нас баткото си спеше на детското легло до 6-годишен, т.е. докато се роди бебето, като само му бяхме махнали решетката. Сега той е на голямо, а предишното му легло отиде при бебо. Е, и с това цялата стая е в легла и въпросът с мебелировката се приключва Simple Smile)

# 12
  • Мнения: 11 314
Значи моя син е сега на 3, но от година и повече спи без решетка и не е падал. Явно зависи от детето. Щерката си спи без проблем на легло 140/70, вече 112 см. Но виждам, че вече и става малко и голямата завивка непрекъснато пада, затова и им взех етажно легло

# 13
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
оо в Комо има супер легло с Дисни - ама комплекта е към 500лв, а не си струва само леглото
Разликата му Комо и Практикер е че това в Практикер е "МИНИ" високо легло - до сега не бях виждала такова - нещо като пони и кон Wink е това "пони" ми хареса - защото не е много високо и дори да се случи да падне - ще е както в истерия сина прескочи оградата на детското си легло и сигурно е паднал по глава...

# 14
  • Мнения: 109
Майчета ,помагайте!Търся двуетажно легло,но на поносима цена- примерно е Карло Даниели двуетажните са от 650-1150,но без матраците.!!!ако знаете иемната на фирмите...ще ви бъда Благодарна!!!

# 15
  • Мнения: 35 962
точно на 2 години мина на юнощеско легло с дължина 180 см.
ще си го ползва, докато й окъсее Simple Smile

# 16
  • Мнения: 47 981
Майчета ,помагайте!Търся двуетажно легло,но на поносима цена- примерно е Карло Даниели двуетажните са от 650-1150,но без матраците.!!!ако знаете иемната на фирмите...ще ви бъда Благодарна!!!
ние си взехме на русенска фирма някаква легло от пдч,с табли откъм стената и отстрани,с по-стабилна стълба и решетка,цената-450 без матраците,640 с еднолицеви матраци тед,много е хубаво,но нямам снимки засега,иначе доста обикаляхме,тези по-евтините двуетажни са само от няколко летви,а пак са по 300 лв и нагоре,разликата не е много голяма,в лабиринт също има не лоши на добри цени
нашето го поръчахме в едно магазинче за мебели в центъра,за 1 месец го направиха
ако имаш интерс,ще разровя за тел на магазина и фирмата

# 17
  • Мнения: 47 981
Майчета ,помагайте!Търся двуетажно легло,но на поносима цена- примерно е Карло Даниели двуетажните са от 650-1150,но без матраците.!!!ако знаете иемната на фирмите...ще ви бъда Благодарна!!!
чак сега видях,че си от варна,но може и при вас сигурно да се поръча такова нещо newsm78

# 18
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Майчета ,помагайте!Търся двуетажно легло,но на поносима цена- примерно е Карло Даниели двуетажните са от 650-1150,но без матраците.!!!ако знаете иемната на фирмите...ще ви бъда Благодарна!!!
В КОМО за 350 ил 390лв виж в сайта им или отиди

# 19
  • София
  • Мнения: 615
Цитат
ние си взехме на русенска фирма някаква легло от пдч,с табли откъм стената и отстрани,с по-стабилна стълба и решетка,цената-450 без матраците,640 с еднолицеви матраци тед,много е хубаво,но нямам снимки засега,иначе доста обикаляхме,тези по-евтините двуетажни са само от няколко летви,а пак са по 300 лв и нагоре,разликата не е много голяма,в лабиринт също има не лоши на добри цени
нашето го поръчахме в едно магазинче за мебели в центъра,за 1 месец го направиха
ако имаш интерс,ще разровя за тел на магазина и фирмата
Много моля за координати,ако можеш да ги намериш,че и на мен ми предстои подобна покупка.Мерси предварително(може и на лични)! Simple Smile  bouquet

# 20
  • Мнения: 47 981
Цитат
ние си взехме на русенска фирма някаква легло от пдч,с табли откъм стената и отстрани,с по-стабилна стълба и решетка,цената-450 без матраците,640 с еднолицеви матраци тед,много е хубаво,но нямам снимки засега,иначе доста обикаляхме,тези по-евтините двуетажни са само от няколко летви,а пак са по 300 лв и нагоре,разликата не е много голяма,в лабиринт също има не лоши на добри цени
нашето го поръчахме в едно магазинче за мебели в центъра,за 1 месец го направиха
ако имаш интерс,ще разровя за тел на магазина и фирмата
Много моля за координати,ако можеш да ги намериш,че и на мен ми предстои подобна покупка.Мерси предварително(може и на лични)! Simple Smile  bouquet
ет*валентин данов*,тел в магазина 02 9817395
магазина е в центъра,близо до женския пазар,но точен адрес нямам

# 21
  • Мнения: 1 645
Дани все още спи в бебешкото си легло 60/120 .
Гледам ,че вече му е тясно на хайвана и определено тази година ще му обновя детската стая.
Аз съм се спряла на вариант  -  легло което се прибира под подиум,(нещо като втори под).Този вариант е идеален за малки стаи,каквато е нашата детска Peace,но много малко фирми предлагат такива легла.
Ако не намерим, ще си направим

# 22
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Дани все още спи в бебешкото си легло 60/120 .
Гледам ,че вече му е тясно на хайвана и определено тази година ще му обновя детската стая.
Аз съм се спряла на вариант  -  легло което се прибира под подиум,(нещо като втори под).Този вариант е идеален за малки стаи,каквато е нашата детска Peace,но много малко фирми предлагат такива легла.
Ако не намерим, ще си направим
Аз харесах идеята ама КОЙ ще НАПРАВИ подиума в който влиза леглото???

# 23
  • Мнения: 1 645
Дани все още спи в бебешкото си легло 60/120 .
Гледам ,че вече му е тясно на хайвана и определено тази година ще му обновя детската стая.
Аз съм се спряла на вариант  -  легло което се прибира под подиум,(нещо като втори под).Този вариант е идеален за малки стаи,каквато е нашата детска Peace,но много малко фирми предлагат такива легла.
Ако не намерим, ще си направим
Аз харесах идеята ама КОЙ ще НАПРАВИ подиума в който влиза леглото???

Ами имаме си познат дърводелец, не било сложно,така каза.....
Мъжо също вика че няма нищо сложно във това.

Иначе харесах един модел във една италианска фирма, ама много скъпо........
Легло, подиум, гардероб и маса само за скромната сума от 2300 евро.
Ето за това говоря,но цената е без 2 - рото легло
http://www.rilus.bg/catalog.php?pageNum_models=1&totalRows_m … mp;pID=&mID=6

# 24
  • Мнения: 1 102
Ето го нашето легло за сега.После мисля да купя от серията Формула 1.
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=2804&AlbumId=52197

Общи условия

Активация на акаунт