Момче или момиче е Априлското ни мъниче

  • 71 583
  • 735
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 62
Аз се боядисах с безамонячна боя и бях даже в 3 месец, нямах никакви проблеми. По принцип си ползвам безамонячна боя.

# 226
  • Варна
  • Мнения: 769
Благодаря ви момичета, значи правилно съм си мислела за безамонячна. Сега имам друг "проблем" , бях си запазила час за подстрижка, обаче таткото си пада суеверен и се почна едно разубеждаване , ще полудея Sad Преди години бях доста суеверна, но вече се съобразявам избирателно Simple Smile

# 227
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Е, хайде сега, като сме бременни, да ходим с проскубаните краища на косите ли? И аз бях на фризьор в събота, махнах два пръста, за да се освежи, а пък до април поне още едно подстригване ще има. Wink Не бива да робуваме на подобни суеверия. И да, знам, че не е лесно и особено сега психиката ни е податлива на какво ли не... обаче това е просто нашата коса, с бебетата всичко си е, както трябва! Simple Smile

# 228
  • Мнения: 4 785
Живея си без грам суеверия и ми е повече от добре. Ходя си на фризьор, естествено.

# 229
  • UK
  • Мнения: 1 918
Подстригвам се, боядисвам се при нужда, ходя с грим и лак и изобщо не робувам не недоказани научно суеверия. Даже ми е много чудно как някой изобщо вярва на тези неща.

# 230
  • Монтана
  • Мнения: 273
И аз си ходя на фризьор.
 Някоя запозната ли е как стои въпроса с маникюра при раждане? За секцио ми е ясно, че трябва да няма лак, а при нормалното раждане? Simple Smile

# 231
  • Варна
  • Мнения: 769
Мдааа, лошо е да робуваш на суеверия, ама как да го обясня на човек ,който обикаля квартала като види черна котка Grinning Препоръчително е да не си с лак по време на раждане, така ще улесниш лекарите да следят състоянието ти или поне да не си с лак едновременно на краката и ръцете доколкото знам. Не че ,ако започне раждането и имаш лак ще те върнат Simple Smile Но аз специално за това мисля да се съобразя като наближи времето.

# 232
  • Мнения: 1 179
Подстригвам се, но не се боядисвам. Просто като погледна химията на кутията и ми става лошо. Мисля през последния месец да освежа цвета си. Грим нося, но е органик, не се лакирам, защото обикновено ползвам гел лак, който не е с най - добрите съставки. Засега не съм открила органик такъв. Не обичам да ползвам обикновения лак  за нокти (има органик версия) и поради тази причина ходя без лакирани нокти. Не ме интересува какво казват другите, за себе съм избрала да избягвам, доколкото мога, химията и вредните съставки по време на бременнността. Всичко е въпрос на личен избор дали да се подстригваш, лакираш, боядиваш, гримираш, храниш с некачествана храна, или не.

# 233
  • Мнения: 4 660
Как сте момичета? 
Ние с бебо сме добре ,  но понякога сме много гладни 😋😋😋😋😋😋 Май теорията , че тези които носят момиченца напълняват повече ще се окаже правилната при нас до сега +12 кг. Опитвам се да се озаптя , но не става 😅.

# 234
  • Мнения: 47
Здравейте,
Най-сетне и ние си знаем пола - момиче : ). След първоначални съмнения за момче от акушер-гинеколожката, сега на ФМ в 20 г.с. ни потвърдиха 100 % момиче. Ако има майки, които си мислят за фетална ехокардиография, искам да споделя, че д-р Маринов /МЦ Надежда и НКБ, София/ ме изуми с човечността, старанието и професионализма си. На ФМ бях при д-р Чавеева, АГ Щерев, извърши прегледа много обстойно, като преди това изчете всички други изследвания, които съм си правила.  Първа ФМ направих при доц. Виолета Димитрова, която не бих посетила втори път, поради грубото й отношение. От Варна съм, но полетите на Wizz са много добро решение за майки като мен, които имат лош опит с варненските лекари, в частност тези, които предлагат услугата фет. морфология. Дано съм била полезна :  ) Успех на всички!

# 235
  • Варна
  • Мнения: 769
Здравейте,
Най-сетне и ние си знаем пола - момиче : ). След първоначални съмнения за момче от акушер-гинеколожката, сега на ФМ в 20 г.с. ни потвърдиха 100 % момиче. Ако има майки, които си мислят за фетална ехокардиография, искам да споделя, че д-р Маринов /МЦ Надежда и НКБ, София/ ме изуми с човечността, старанието и професионализма си. На ФМ бях при д-р Чавеева, АГ Щерев, извърши прегледа много обстойно, като преди това изчете всички други изследвания, които съм си правила.  Първа ФМ направих при доц. Виолета Димитрова, която не бих посетила втори път, поради грубото й отношение. От Варна съм, но полетите на Wizz са много добро решение за майки като мен, които имат лош опит с варненските лекари, в частност тези, които предлагат услугата фет. морфология. Дано съм била полезна :  ) Успех на всички!

Аз минах при Балев двете ФМ и се чудя третата дали да не отида при някой друг, но до София ми е малко далеч.

# 236
  • Мнения: 47
Здравейте,
Най-сетне и ние си знаем пола - момиче : ). След първоначални съмнения за момче от акушер-гинеколожката, сега на ФМ в 20 г.с. ни потвърдиха 100 % момиче. Ако има майки, които си мислят за фетална ехокардиография, искам да споделя, че д-р Маринов /МЦ Надежда и НКБ, София/ ме изуми с човечността, старанието и професионализма си. На ФМ бях при д-р Чавеева, АГ Щерев, извърши прегледа много обстойно, като преди това изчете всички други изследвания, които съм си правила.  Първа ФМ направих при доц. Виолета Димитрова, която не бих посетила втори път, поради грубото й отношение. От Варна съм, но полетите на Wizz са много добро решение за майки като мен, които имат лош опит с варненските лекари, в частност тези, които предлагат услугата фет. морфология. Дано съм била полезна :  ) Успех на всички!

Аз минах при Балев двете ФМ и се чудя третата дали да не отида при някой друг, но до София ми е малко далеч.

Посещавала съм Балев и Яков като фетални морфолози.  И двамата не видяха много сериозна вродена сърдечна малоформация, даже напротив - в листа от прегледа сърцето беше описано като с нормални две камери, без малоформации. Не знам, дали изобщо преглеждат всички органи, които описват, че са прегледани или просто нямат компетенцията да разпознават малоформации, което е основната цел на ФМ, особено втората. Балев не е акушер-гинеколог и от други акушер-гинеколози съм чувала, че не е достатъчно запознат с феталното развитие и изобщо не трябва да извършва такива прегледи. Яков е акушер-гинеколог, но при него бях в 7 м., т.е. проблемът е вече бил много силно изявен и той не отчете нищо...Посетих го именно като му обясних, че детето изостава във развитието си и се притеснявам за малоформации. Дори и с тази насочваща информация - нищо. Не съм посещавала други лекари за ФМ във Варна, но акушер-гинеколози са изказвали мнение, че такава услуга във Варна качествено не се извършва. Но почти всички бременности завършват със здрави бебчета, затова не искам да стряскам никой. Ако няма притеснителни индикации - бебето се нараства нормално и т.н., които акушер-гинеколожката безпроблемно ще види, по всяка вероятност всичко ще е наред : ) Моята лична история ме кара да бъда много предпазлива при избора на подобни специалисти и затова - та, до София : )

# 237
  • Варна
  • Мнения: 769
leave of grass, разбирам те и съжалявам , за това през което си минала. Аз в моето обкръжение имам подобни случаи, затова гледам да не се психясвам, но като е наясно човек и се опитва да е нащрек, затова и питах преди време за фетална ехокардиография дали всички отиват насочени от специалист или мога да отида без да има съмнение за проблем от ФМ.

# 238
  • Мнения: 47
leave of grass, разбирам те и съжалявам , за това през което си минала. Аз в моето обкръжение имам подобни случаи, затова гледам да не се психясвам, но като е наясно човек и се опитва да е нащрек, затова и питах преди време за фетална ехокардиография дали всички отиват насочени от специалист или мога да отида без да има съмнение за проблем от ФМ.
Разбира се винаги, ако те притеснява нещо, най-добре да се види от тесния специалист. ФМ, ако бъде извършена качествено, би трябвало да насочи към някакъв проблем. Но дори и без такива индикации, винаги може да за твое успокоени да посетиш ехокардиолог. И за Шивачев, и за Христов се чуват много хубави неща. А за Шивачев съм споделяла личните си положителни впечатления.

# 239
  • Мнения: 5
Здравейте момичета,аз се включвам много късно 🤗.При нас бебето се очаква на 16април/момченце.Много се зарадвах като попаднах на тази група.

Общи условия

Активация на акаунт