Темата за СТИВЪН КИНГ - №14

  • 66 589
  • 744
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 10 685
Аз я почвам тази вечер като заспи малкия Blush
Нямам търпение!!
И да похваля изданието - чудно е! Корицата всъщност е обложка, а като се махне отдолу е чисто черна, на сиви пеперуди, разкош! Heart

Последна редакция: нд, 25 фев 2018, 18:08 от Happy Mijjj ツ

# 91
  • Мнения: 5 741
Аз я почвам тази вечер като заспи малкия Blush
Нямам търпение!!
И да похваля изданието - чудно е! Корицата всъщност е обложка, а като се махне отдолу е чисто черна, на сиви пеперуди, разкош! Heart
Моята я чакам утре и аз нямам никакво търпение, но ще удържа фронта до събота. Очакват ме 3 почивни дни и смята, че Кинг заслужава да му се отдам изцяло Laughing По цял ден четене и никакво разсейване.

# 92
  • Мнения: 10 685
След стотина страници първи впечатления от мен - много герои, но вече  запомних кой кой е. Поразително ми напомня "Пожарникаря", което в моя случай не е много ОК, защото беше основният ми претендент за Златна малинка за 2017 Grinning
Но поживем-увидем Wink

# 93
  • Мнения: 9 682
Поръчах я и аз, четох, че е добре написана и обмислена книга. Чакам я, пък да видим.

# 94
  • Мнения: 5 776
Оле, само не това недоразумение "Пожарникаря" Anguished Май ще я пропусна в този случай.

# 95
  • Мнения: 5 741
Оле, само не това недоразумение "Пожарникаря" Anguished Май ще я пропусна в този случай.
На мен “Пожарникаря” ми хареса🤢

# 96
  • Мнения: 10 685
Не, в никакъв случай не е чак толкова зле, Мим Joy
Напомня ми на недоразумението, но самият факт, че не я зарязвам, говори сам по себе си. Потенциал има, дано така продължи.

# 97
  • Мнения: 68 625
На мен ми харесва.
Предлагам обаче да не разкривате повече подробности и детайли...нека й се насладим поне.

# 98
  • Мнения: 10 685
Не мисля, че съм разкрила "подробност" или "детайл", но ок, оттеглям се от темата Simple Smile

# 99
  • Мнения: 5 776
Аз нито подробности, нито детайли виждам. Това, че на някого му напомня като усещане на друга книга е субективно и може да означава милион различни неща. Ето, че дори въпросният Пожарникар го възприемаме в двете крайности.

# 100
  • Мнения: 68 625
Може да се слага в скрит текст. Така се процедираше преди - който иска да чете, който иска-да прескача.

Аз не искам да разбирам детайли когато чета книгата. Все пак е прясно прясно излязла...
Добре, че не съм чела Пожарникаря, че щеше да ми се развали удоволствието от тази дебела книга, която смятам да изчета с кеф.Simple Smile

# 101
  • София
  • Мнения: 4 899
Аз нито подробности, нито детайли виждам. Това, че на някого му напомня като усещане на друга книга е субективно и може да означава милион различни неща.
Абсолютно съм съгласна!
Още повече Happy Mijjj ツ е дългогодишен потребител в този форум и един от най-яростните защитници на това спойлерите да се пишат в скрит текст, та най-малко тя би разкрила нещо ей така.
И на мен "То" ми напомня на "Птиците умират сами", но това не означава, че разказвам сюжета на двете книги с това си изказване.

# 102
  • Мнения: 68 625
Имах предвид за НАПРЕД да не се разкриват детайли от сюжета.

Лично аз няма да надничам в темата докато не прочета книгата.

Приятно четене !

# 103
  • Мнения: 87
Бях ви обещал една подобна на "То" книга. Ето я и нея, излиза след броени дни:


"Лятото на страха" от Дан Симънс
http://iztok-zapad.eu/books/book/2118/%D0%BB%D1%8F%D1%82%D0%BE%D … D1%8A%D0%BD%D1%81

Дан Симънс (р. 1948 ) е американски автор на бестселъри, добил световна популярност с романите си от цикъла „Хиперион“. Той е написал близо 30 книги в жанровете научна фантастика, фентъзи, трилър и хорър, отличени с десетки престижни награди, сред които „Хюго“, „Локус“, „Небюла“, „Уърлд фентъзи“, „Бритиш фентъзи“, „Бритиш сайънс фикшън“, „Артър Кларк“, „Брам Стокър“ и „Шърли Джаксън“. Един от най-известните му романи - „Ужас“ - е превърнат в успешен тв сериал, а Sony Pictures готвят екранизация и по „Лятото на страха“.

Лятната ваканция тропа на вратата в Елм Хейвън, Илинойс, и шест 11-годишни момчета се канят да изживеят заедно последните дни на магията, наречена детство.
Защото това лято ще бъде различно. Това лято ще постави на изпитание приятелството им и ще ги накара да съзреят преждевременно.
Едно хлапе изчезва безследно. Възрастните започват да се държат странно. В нивите край Елм Хейвън се появяват загадъчни дупки. По улиците броди непознат мъж в униформата на войник от Първата световна, а един екарисажен камион преследва Майк, Дейл, Дуейн, Лорънс, Кевин и Харлън, като се опитва да ги убие.
И това е само началото на кошмара. Защото неизползваната от десетилетия камбана на Старото централно училище започва отново да бие. А когато съдбовният й звън изпълва нощта, децата разбират, че ще се случи нещо ужасно. Нещо, което ще промени завинаги тихото и доскоро спокойно градче.
Освен ако някой не събере смелост да се изправи срещу ужаса.

„Лятото на страха“ е свръхестествен хорър и роман за порастването в духа на „То“ на Стивън Кинг, „Нещо зло се задава“ на Рей Бредбъри и телевизионния сериал Stranger Things. Награден е с „Локус“ и номиниран за „Брам Стокър“ и „Бритиш фентъзи“.

Една от малкото задължителни за прочит книги. Изпитвам страхопочитание към Дан Симънс.
Стивън Кинг

Ако харесвате „То“ и „Тялото“ на Кинг, ще бъдете очаровани и от „Лятото на страха“.
Роки Маунтин Нюз

Една от най-добрите книги в жанра.
Къркъс Ривюс

# 104
  • Мнения: 10 685
deadface, благодаря,че раздвижи потъналата в дълбок зимен сън Кингова тема Simple Smile
Между другото , за първи път чувам за роман на Кинг , озаглавен "Тялото"....

Общи условия

Активация на акаунт