Темата за СТИВЪН КИНГ - №14

  • 66 616
  • 744
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 11 471
Е, прочетох Извисяване. Чете се за не повече от 2 часа, ок. 170 страници, джобен формат, т.е. - реално 50-60 страници книжле ("нормален" формат). Цена в Бг - 14 лв. Странно. Не съм прочел още кутията на Гуенди, подобен формат. Чудя се тая година Краля метър ли минава Grinning Grinning Grinning
Иначе Извисяване е хубава цената братко, ценатааааа.... реално е малко по-ниска от - да речем - "То", "Спящите красавици", Сиянието"  или някоя друга кралска творба.
Няма да разкривам за съдържанието нищо, тъй като предполагам, че доста хора не са я чели още Simple Smile

# 181
  • Мнения: 9 687
"Ужас във висините" някой прочете ли?
Аз си я купих, но дадох да я четат. Сега Гуудрийдс ме пита какво мисля, борела се за награда Simple Smile

# 182
  • España
  • Мнения: 342
Прочетох Спящите красавици и започнах The outsider. Брутална на моменти, не мога да я оставя.

# 183
  • Мнения: 2 475
Е, прочетох Извисяване. Чете се за не повече от 2 часа, ок. 170 страници, джобен формат, т.е. - реално 50-60 страници книжле ("нормален" формат). Цена в Бг - 14 лв. Странно. Не съм прочел още кутията на Гуенди, подобен формат. Чудя се тая година Краля метър ли минава Grinning Grinning Grinning
Иначе Извисяване е хубава цената братко, ценатааааа.... реално е малко по-ниска от - да речем - "То", "Спящите красавици", Сиянието"  или някоя друга кралска творба.
Няма да разкривам за съдържанието нищо, тъй като предполагам, че доста хора не са я чели още Simple Smile
Потресена съм от Elevation, добре че беше кратка и не загубих кой знае колко ценно време от живота си:) Кутията на Гуенди ще ти хареса много повече. Цената за подобно книжле просто няма да коментирам. :Х

# 184
  • София
  • Мнения: 44 095
Азще чакам The outsider и Elevation на български, но ще ми е интересно да прочета повече мнения, така че пишете още впечатления Simple Smile

# 185
  • Мнения: 5 354
Angel_Dust, "Elevation" я има на български вече Peace Заглавието ѝ е "Извисяване".

# 186
  • Мнения: 9 687
Как е преводът?

# 187
  • Мнения: 168
Здравейте на всички! Simple Smile

Може ли да помоля, ако някой има Доктор Сън на PDF, да я сподели с мен, ако няма нищо против.
Имам книгата на хартиен носител, но не мога да я нося винаги навсякъде, а ми се чете. Innocent

Също така бих искала и да попитам за Сияние, какви за впечатленията ви от превода на Плеяда и какви от този на Ибис, тъй като я откривам и от двете издателства и не мога да преценя на кой екземпляр да се спра.

# 188
  • Мнения: 68 644
Превет,  банда!

Днес видях в книжарницата "Другият" на Кинг.
Това нов роман ли е?
Питам защото понякога преиздават стари под нови имена...или с нови корици.
Та тази нова ли е?
Не помня да сме я коментиряли тук...

# 189
# 190
  • Мнения: 68 644
Абе нов...но тук защо не го коментирахме. Подозрителна съм аз. Предпочитам да питам.

Не искам да купя книга, и да се окаже че я имам и съм я чела. А не ми се рови да проверявам.

Пишеше година на издаване 2018. Винаги проверявам там...понякога има и стари издания. На тази не бе отбелязано.

Ще помоля и други да се включат, моля Blush

# 191
  • Мнения: 2 475
Нов роман е, The Outsider е оригиналното име. Много ми хареса 1вата половина, но от средата до края бавно , но славно се разочаровах. Дано при вас не е така.
Ще срещнете познат герой от трилогията за Мр. Мерцедес.

# 192
# 193
  • Мнения: 68 644




Уики - информация

И двете книги се очакват на българския пазар до края на годината, издадени от "Плеяда".
Романът ще е със заглавие "Чужденецът", а новелата - "Извисяване".

Сега намерих този пост...за това се обърках. Тук е "Чужденецът". А сега са го превели "Другият"...

Ще си я взема значи.

# 194
  • Мнения: 2 475
Добре, че са премислили, Чужденецът
 не е е подходящ превод за въпросната персона the outsider.

Общи условия

Активация на акаунт