Въпрос за кравето сиране

  • 1 657
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 128
Здравейте мами искам да ви питам кога за пръв път въведохте обезсолено краве сиране и каква марка беше то!Знаете ли дали има отношение храненето с краве сиране и рахит при детето?В смисъл  вреди ли сирането или помага !Искрено благодаря  за отговорите!

# 1
  • Мнения: 7 474
Слагах и по малко в супите от детската кухня без да го обезсолявам. Не виждам с какво ще навреди newsm78

Последна редакция: нд, 14 май 2006, 17:33 от Leo

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
И на мен нашето педи ми каза да започна да слагам в зеленчуковите пюрета по около колкото орех обезсолино краве сирене точно поради това, че му трябвало повече калции на Борката, защото растем по-едри. Мен обече ме е страх да не развие алергия и все още изчаквам. Та, ще следя с интерес темата.   bouquet

# 3
  • Мнения: 3 042
Дадох за пръв път обезсолено краве сирене на 6 навършени месеца. Тогава захраних и щерката и синът с попара и сиренето /колкото кибритена кутия/ слагах в нея.
Малкият така и не хареса попарата /стигнахме до 1/2 порция при захранването със зор/ и му слагах сиренето предимно в зеленчуковото пюре на обяд.
Тогава му давах едно краве сирене в пластвасова кутия, но не помня марката /не е Дунавия и подобните и по-мазни сирена, а си беше обикновенно краве сирене/. Сега му давам краве сирене от производството на БИЛА /това, на което цената е около 4 лв/кг /.

# 4
  • Мнения: 1 489
захраних с краве сирене на 6 месеца,когато въведох попарата.

# 5
  • Мнения: 46 478
... Знаете ли дали има отношение храненето с краве сиране и рахит при детето?В смисъл  вреди ли сирането или помага !Искрено благодаря  за отговорите!

На колко е детенцето?

# 6
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Преди седмица започнах да давам обезсолено краве сирене фета на "Роса".
След три дни ставаме на 8 месеца.

# 7
  • Мнения: X
Обезсолено краве започнахме на 6 месеца с попарите и в картофеното пюре.Към годинката спрях да го обезсолявам.
Преди седмица започнах да давам обезсолено краве сирене фета на "Роса".
След три дни ставаме на 8 месеца.

А Фета и Дунавия,доколкото знам са с допълнително прибавена масленост-не е ли рано?

# 8
  • София
  • Мнения: 131
Давах само козе и овче сирене до скоро. Сега давам и смес, но като цяло бебо не е фен на сиренето  Sad.

# 9
  • Мнения: 5 299
На 6 месеца с попарата само обезсолено. СЕга давам Фета, но пак го обезсолявам.

# 10
  • Мнения: 1 446
На 6 хмесеца сирене с попарата. След това във всяко основно ястие и супа. Взимам на "Русе" от магазин Сани в Пловдив.

# 11
  • Мнения: 344
Давам обезсолено краве сирене, откакто Елена навърши 7 месеца и въведох попарата. Не купувам определена марка, а каквото харесам в магазина.

# 12
  • Мнения: 432
Захраних със сирене на 6мес-попара.Но тък като много не я харесва започнах да слагам сирене в обедните хранения.Питах доки и тя каза,че се слага за да набавят калций.Освен да запече друго няма да навреди.Сиренето трябва да е само краве,няма значение марката и да е киснало във вода поне 24ч.Но не повече от 48ч,защото водата му извлича полезното.След като се изкисне си го оставяш в чинийка.

# 13
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
На 7 месеца въведох сиренето с попарата, за марка не се сещам, защото не съм търсила някаква специална, може би беше Дунавия  newsm78

# 14
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Към седми месец дадох сирене, когато дадох и попарата. Не си спомням марката, не купувам определена марка сирене.
А за връзка между рахит и краве сирене не съм чувала. Нищо не знам по въпроса

# 15
  • Мнения: 4 621
За пръв път дадох  в началото на 7 месец с попарка за закуска. Беба не го харесва особено, но аз го слагам в някои супи и пюрета и се надявам да изяде нещо Whistling

# 16
  • Мнения: 390
Започнах с обезсолено сирене Дунавия от шестия месец.
Сега давам обикновено краве сирене, каквото има в магазина.
Сиренето се дава, заради съдържанието на калций, поне така мисля аз,
но може и да не съм права.
Важното е, че малкия го харесва много и с удоволствие яде попара с доста сирене в нея Sunglasses

# 17
  • Мнения: 27 524
Почти на 9 месеца сме и не съм дала още. Докато приема АМ, няма да давам.

# 18
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
През 4-ти месец в зеленчуковото пюре  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 6 315
Дадох на 7 навършени месеца. И моят син вървеше едричък, но не са ми казвали да давам сирене по-рано. Дадох си нормално краве сирене, обезсолено, разбира се Simple Smile.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 014
За първи път дадох на 9 месеца с попарата. Давам само обезсолено козе сирене на Маджаров.

# 21
  • Мнения: 128
Благодаря ви за отговорите моето бебе е на 5 месеца и аз ве4е му давам сиране.За сега няма проблеми.

# 22
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
захраних с краве сирене на 6 месеца,когато въведох попарата.
точно и аз така

# 23
  • Мнения: 4 392
Май в 10. месец беше newsm78
Обезсолявам го.
Пробвам го на вкус в магазина и тогава го купувам.Предпочитам да не е вакуумирано.

# 24
  • Мнения: 7 640
след 4мес по малко обезсолено сирене в зел.пюре.
Кви алергии към крави белтък щом сте на АМ newsm78

Последна редакция: пт, 26 май 2006, 22:30 от PolarFox

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Днес сложих за първи път обезсолено, защото днес започнахме с попарата. Взех обикновено от магазина - средно като цена, не Дунавия, защото е много мазно.
Но като се замисля, както детето не ми проявява алергии досега ( да чукна на дърво Praynig) можеше да сложа по-рано в зеленчуковите пюрета. Че и ние растем по-дългички и сигурно имаме нужда от повече калций.

# 26
  • Мнения: 779
Вече не помня точно от кога давам сирене ( може би към 6-7 месец е било). В началото го обезсолявах и слагах в зеленчуковите пюрета, защото не ядеше попара ( така и не я хареса). Когато му дадох първите пъти чисто ситене , направи такава фициономия, все едно е най-гадното нещо на света. А сега не мога да го спраааааа, като набара сирене и не мирясва, докато не го изяде.

# 27
 Peace]супер е да даваш сирене ако е много солено го обезсоли Joy но е полезно ние ние ядем много козе

Последна редакция: сб, 27 май 2006, 16:56 от Vivi

# 28
  • Мнения: 742
аз дадох късно заради алергия Cryдоста време не го искаше никак но настиявх и сега го ядем с хилика с маргарим и шарена сол( като госмачквам на мече) Peace

# 29
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Моето дете все още не яде сирене.........просто не обича  Grinning

# 30
  • Мнения: 4 392
Моята полудява,като види сирене LaughingДавам колкото кибритена кутийка на ден.
Мога ли да и увелича дажбата? newsm78

# 31
  • Мнения: 8 917
Здравейте мами искам да ви питам кога за пръв път въведохте обезсолено краве сиране и каква марка беше то!Знаете ли дали има отношение храненето с краве сиране и рахит при детето?В смисъл  вреди ли сирането или помага !Искрено благодаря  за отговорите!
След 6-я месец с първата попара сутрин - не знам обаче за марка - не съм гледала  Peace

# 32
  • Мнения: 27 524
Моята полудява,като види сирене LaughingДавам колкото кибритена кутийка на ден.
Мога ли да и увелича дажбата? newsm78

Можеш  Peace

# 33
  • Мнения: 4 392
Моята полудява,като види сирене LaughingДавам колкото кибритена кутийка на ден.
Мога ли да и увелича дажбата? newsm78

Можеш  Peace

Мерси!  bouquetМалката ще бъде много щастлива Joy

# 34
  • Мнения: 212
Започнах да давама сирене на навършени 7 месеца, когато въведох попарата за закуска. Мноого й се услажда на бебка. Купувам "Сердика" или "Милк комерс" (пазарувам от Фантастико, но предполагам, че и по другите магазини ги има) и изкисвам два дни във вода.

Общи условия

Активация на акаунт