Операция на Субсерозен лейомиом на матката...

  • 4 081
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Отворена коремна операция на  която беше на 1.08.2017 на 28 ден ми дойде 1 ви цикъл и не спря изписаха ми оргаметрил и антибиотик_Macmiror спря за една седмица  и пак започна  кафяво зацапване.Отивам на контролни прегледи  3 ти път и ми казаха че матката все още е смъкната и не може да се изчисти и това е нормално.Въпросът ми е    колко е нормално това че от март месец кръвоизливи кюртаж операция  а аз все още несъм добре а и болничните свършват на 6.11.2017   малко мш остава да се побъркам ....

# 1
  • Мнения: 46 508
Пускала ли си хормони? Полови и на щитовидна?
Потърси второ мнение.

Това, за което можеш да си спокойна е, че не е нещо страшно, отворили са те и са видели всичко отблизо, затова спокойно, причината може да е много елементарна, само трябва да се открие Simple Smile

Последна редакция: чт, 26 окт 2017, 11:31 от Не се сърди, човече

# 2
  • Мнения: 9
Благодаря ами щте изчакам последния контролен преглед и ако пак продължава  така   щте се консултирам с друг Гинеколог....

Пускала ли си хормони? Полови и на щитовидна?
Потърси второ мнение.

Това, за което можеш да си спокойна е, че не е нещо страшно, отворили са те и са видели всичко отблизо, затова спокойно, причината може да е много елементарна, само трябва да се открие Simple Smile
     Но няма кой да я открие...

Последна редакция: чт, 26 окт 2017, 11:59 от bubanka

# 3
  • Мнения: 5 380
Здравей, би ли споделила колко голяма беше твоята миома.
Защо се наложи отворена коремна, а не лапароскопска?

# 4
  • Мнения: 9
Два миомни възела 4.0   4.5 см кистичка в левия  яйчник 4 см половината от яйчника е отрязана.Доброкачествени са резултатите...

# 5
  • Мнения: 5 380
Питам, защото и аз имам 4см миома и ще ходя да взимам мнение какво да я правим.
Преди 5 години съм оперирана от 10см. киста на яйчника. При мен обаче цикъла дойде нормално, затова и не мога да ти дам съвет по твоя въпрос Sad
Инетересно ми е, защо наистина не са подходили с лапароскопия? Доколкото знам в днешно време дори двойно по-големи миома се опитват да ги махат с безкръвна операция.
При мен коремната се налагаше гавно от големината на обазуванието.

# 6
  • Мнения: 9
Понеже бяха на различни одалечени места затова  казаха че трябва да се отвори корема ...

# 7
  • Мнения: 5 380
Да, извинявай.
Сега виждам, че те са били 2 миоми.
На колко години си, ако не е тайна? Моята киста я откриха когато бях на 18 и ме оперираха на 25. Преди това дълго време се опитваха да се борят с нея с препарати.
Миомата ми я откриха преди година и половина. Сега се надявам да си намеря лекар, който да позволи да забременея без да я махам.

# 8
  • Мнения: 9
На 40 съм  понеже и аз искам да  забременея  не ме изчистиха но ми предложиха  ...но взех да се отчайвам...

# 9
  • Мнения: 9
В Тутракан   знам че има клиника  и имам познати  които след доста опити забременяха там   но се взима час  и се чака месец два а аз с кръвоизливи нямах време да чакам...

# 10
  • Мнения: 5 380
Gyul  в такъв сучай ти стискам палци Simple Smile . Дано след тази операция всичко се нареди. Имаш ли друго раждане, ии сега за пръв път ще пробваш?
Аз съм от Стара Загора и Тутракан ми идва малко далече. Иначе и моята миома е субсерозна, на предна маточна стена. Засега се вижда само една, но с тези неща, никога не се знае Sad

# 11
  • Мнения: 9
Имам един син на 22 години  да ми е живо и здраво.Сега 2 ри брак   а  и мъж който много  обичам имам възможност да отгледам още едно  и понеже и аз  нямам брат сестра винаги съм казвала на  майка че ще родя 2 или 3 но  но ....😔

# 12
  • Мнения: 5 380
Ако имаш добри лекари и им се доверяваш, просто слушай какво ти говоря и обясняват. Колко време ти казаха да се пазиш от забременяване след операцията? При мен ако не се лъжа казаха 6 месеца поне.

# 13
  • Мнения: 9
 Права си и при мен беше  1 миомен възел друго което прилича на възелче а кистата беше направо изненада Киндер сюрприз 😂

# 14
  • Мнения: 9
6_8но аз  забравих какво е  полов живот  бебчето ще си го поръчам май на Щъркела😂

Общи условия

Активация на акаунт