Бебета, родени в чужбина - Нова тема!

  • 51 942
  • 737
  •   1
Отговори
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 287
ДОБРЕ ДОШЛИ НА ВСИЧКИ ЧУЖБИНСКИ
МАМИ И НА ТЕХНИТЕ БЕБЕТА!


Старата тема http://old.bg-mamma.com/?topic=874021.new#new

Последна редакция: вт, 31 окт 2017, 09:57 от Редактор*

# 1
  • На остров
  • Мнения: 13 498
 bouquet тъкмо за теб мислих, че ще е чудно да направиш тема  bouquet
Аз не знам дали съм за тук, че вече не сме бебета ама да се запиша

# 2
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 287
До 2 г са си бебета Simple Smile а и темичката е уютна Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 472
И аз да се запиша. Моята мома има още 1м докато стане на 2 😁

# 4
  • Мнения: 2 050
Записвам се и аз. Оказа се, че все пак мога да пия аспирин и да кърмя според педиатъра и тукашна консултантка по кърмене. Все пак понеже много ме в шубе от тоя синдром на Рей, мисля да пия хапчето след последното кърмене сутрин, после да цедя и хвърлям една доза след около 6-7 часа и пак вечер да кърмя. И ще се опитам до месец да отбия, мисля, че ще е по-добре, отколкото да го мисля постоянно, а и цеденето не е съвсем препоръчително по време на бременност. Все пак го броя подарено време, месец е много по-добре от 5-6 дни, направо си изплаках очите тая седмица.

Благодаря на всички за съветите и подкрепата, чудесна е тази група  Heart Eyes

Ии сега отбиването, малко успехи, малко провал. През деня спрях да го кърмя, малко се криви на моменти, но опитвам да излизаме повече навън и да е зает и минава времето. Обаче през нощта не става.. Буди се по 2-3-4 пъти с рев и за нула време се успокоява и заспива на гърда, но без.. направо в транс все едно изпада, плаче, пищи. В чудо се виждаме с баща му, но и това ще мине.

# 5
  • Мнения: 3 595
Две в едно - съжалявам!  Hug имате ли план за действие от тук нататък? И въобще имате ли сили и желание за действие?

Фиффи - пробвали ли сте с вода или неподсладен чай? Моята дъщеря (голямата) сама се отби от вечерното кърмене на около 10 месеца. Буди се, реве, пищи обаче гърда и шише блъска с ръка. Отказа тотално. И така си я люляхме на ръце посред нощите по 2-3 пъти нощем като ненормални, в ергономична раница я носех и какво ли не. Не беше лесно, но се успокои в един момент и започна даже да спи по цяла нощ. Сега ако се буди понякога си поисква да пие нещо и и даваме вода или неподсладен чай от див копър, уж успокоявал нервната система. Също помага ако мама я няма, от една колежка го чух. До почти 2 години кърми (опита се да отбие още на 1), синът и се събуждаше, помирисва в и край - иска си гърда по навик. Обаче я пратиха в командировка 3 дни и се връща и мъжът и разказва, как детето едната вечер се събудило и заспало, другите две даже не се събудило (или поне той не е разбрал). Малко клише съвети ама знае ли се, може би помагат.

# 6
  • Мнения: 2 067
Ех, Две в едно Sad Голямо гуш!

Много благодаря за темата Simple Smile И за мен още са си бебета... Една приятелка добре го описва - уж растат, а са си все бебета... Майка ми каза, че след 3г коренно се променяли и ставало по-лесно. Да видим

Фифи, радвам се, че сте намерили решение Simple Smile За нощното кърмене - ако изтърпиш една нощ на рев, втората ще е по-добре, а на третата нощ ще имаш ново дете. Аз моята я отбих от нощното кърмене още на 9 месеца по една книга. Споделяла съм и преди. Айа и Кала също отбиха така. От тогава не се кърмим изобщо посред нощите, а вече отдавна спи и сама в стая. Но без сълзи да те предупредя, няма да стане. Защото те така са свикнали и ти им го отнемаш, съответно те протестират по единствения начин, който познават - с рев и тръшкане. Бъди упорита - три дни и ще мине.

# 7
  • USA
  • Мнения: 1 323
Привет в новата тема! Илейн  Hug
Две в едно съжалявам!
Анджи няма да ходи на градина за сега. Ще я пусна като стане на 3 и половина като батковците. Тук държавни няма.Децата на нейната възраст са с памперси и няма кой да се занимава с гърнета като мен.Пращам я на бабин дом 3 пъти седмично когато и момчетата са на училище и един от дните когато имат гимнастика пак я карам при баба и,че иска да влиза при батковците и ме побърква,а има допълнителна зала където играя с нея докато ги чакаме,но тя се обърква защото в същата зала има и тя ден за гимнастика и си мисли,че е ок и в другото време.
При нас рязко застудя и вече не е много приятно на вън.Тази есен бих определила като най-малко красива в сравнение с предишни години.До скоро беше лято и листата на 80% са си зелени,но задухаха едни ветрове и буквално си опадват зелени преди да са се променили.
Не знам дали има и друго бебе кат моето,но щом извадя бои,тя е като хипнотизирана.Забравя всичко и не спира да цапа докато не ги прибера,а и тогава е рев. Другото което обожава е музика.

# 8
  • Мнения: 2 050
Сноуче а какъв е методът? Ние тази вечер имахме повече успех, веднъж се събуди и баща му го успокои и приспа, вторият уж задряма, но пак се ококори и го накърмих и след това на два пъти проплаква, но аз го бях гушнала, галих го по гръбчето и се размина. Предполагам трябва от раз да спрем, но наистина ако за 2-3 дни е трудното, ще оцелеем.

Две в едно, прегръдки! Докато може би чертаете план за действие, пожелавам нещата да се получат неочаквано като при нас!

# 9
  • Мнения: 3 595
Snowche - я сподели пак книгата, моля, за да си я запиша за всеки случай.

Иначе това за трите дни много хора ми го казват и наистина е така. При нас са около 5 де, но така с всичко я свикваме - да заспива сама, да не ни чака нощем да влизаме при нея като се буди и т.н. Първият ден е ужас, всеки следващ е по-добре и след 4-5 е свикнала. Обаче по време на тези дни пречупиш ли се един път и край.

Последна редакция: пн, 30 окт 2017, 14:46 от Skeeter

# 10
  • Мнения: 550
Записвам се в новата тема от италианска земя. При нас има два почивни дни допълнително тази седмица и решихме да се възползваме. Препоръчвам Сицилия за пътуване с деца, много ни харесва.

Нощното кърмене, както е писала Сноучето, го махнахме много бързо януари като беше на 10 месеца, но с дневното сме до под кривата круша. Надявам се като почне ясла да се отбие сам, защото ако не съм до него не се сеща, но види ли ме, напада.
А Сноуче София никога ли не се буди нощем? Рами в началото спеше по цяла нощ, но има периоди, в които се буди, не иска кърма, но плаче и се успокоява по различен начин. Последният такъв период е от септември насам. Няколко нощи спи без събуждане 11 часа и след това пак почва да се буди. Пробвахме да спи при нас в леглото, само стана по-зле, свикнал е сам в леглото и ние му пречим. Но пък като е в неговото легло, иска и ние да сме при него в стаята. Дори последно съседката се оплака, че много плачел и не можела да спи и да не позволяваме това да се случва пак. Сякаш мога да го изключвам с копче като плаче. А уж бяхме в добри съседски отношения, но начинът, по който направи забележката си никак не бе приятелски.
 


Последна редакция: пн, 30 окт 2017, 21:20 от Айа

# 11
  • Мнения: 2 067
Айа, Софи беше започнала да се буди лятото и да реве посред нощ. Така един месец. Наложи се да повторя метода, защото тя вече не искаше и да заспива без мен. Оттогава не се буди посред нощ, но понякога се буди примерно в 4 и започва да мрънка. Изобщо дори не влизам - оставям я и тя след малко си заспива. Но тази сутрин се събуди в 5 с мрънкане. След 10 мин влязох и й казах да заспива, излязох. Избухна в рев, но след 2 мин си заспа. Аз с дневното кърмене процедирах така. Първо й отказвах навън, после започнах да отказвам и вкъщи. Бяхме само на две - преди лягане и сутрин. После махнах сутрешното - то е по-трудно, защото не са изморени, но пък лесно се разсейват. След 3-4 дена махнах и вечерното - то мина без никакви протести. Толкова плавно стана, че дори гърдите ми не се напрегнаха...

Методът не е за отбиване, а за заспиване, но дава насоки и в тази посока. The sleepeasy solution е книката.

# 12
  • Дания
  • Мнения: 313
Ей, че хубава тема. Записвам се и аз. 🤗Чакам моето първо бебенце да се роди съвсем скоро. Тъкмо влизам в 38гс. Ще се раждаме на студено😉в Копенхаген.

# 13
  • Мнения: 2 067
Даниш гърл, добре дошла Simple Smile Твоят мъж българин ли е? То не останало, ти може всеки момент да родиш Simple Smile

Тук май се събрахме пак бременни Laughing Хайде и Две в едно скоро да ни зарадва. Моля се от сърце!!!

# 14
  • Дания
  • Мнения: 313
Даниш гърл, добре дошла Simple Smile Твоят мъж българин ли е? То не останало, ти може всеки момент да родиш Simple Smile

Благодаря!😊🎈
Българин, българин. 😁 Заедно заминахме пред 4-5 години. Ох, нямам търпение да идва вече мъничето. Чакаме я. Уж всички лекари казваха, че ще се роди по- рано, а ей ме на в 38 гс и никакви признаци за скорошно раждане. 🤗Освен, че корема ми се смъкна ниско още преди 10 дена и толкова. 😬


Общи условия

Активация на акаунт