Колко често давате пюрета с моркови?

  • 3 979
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 239
Разбрах че не трябва да се прекалява с морковите.Виждам се в чудо докато съставя менюто му за седмицата, защото почти всички зеленчукови и месни пюрета са с моркови Mr. Green
Вие колко пъти седмично давате?

# 1
  • Мнения: 723
Изобщо не съм имала проблеми с това - първо започнахме с морков и картоф (редувах ги), а после почти всичко е било с морков. Не е хубаво често, може би защото на пазара морковите са нитратни, но нали уж в пюретата са екологично чисти, ако е така, не виждам проблем.

# 2
  • Мнения: 5 790
И аз давам моркови почти всеки ден или през ден. Няма проблем, освен да стане малко по-оранжов... но това много рядко се случва.

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз му купувах пюретата и не съм се замисляла дали всеки ден яде моркови.И така да е, те са в малки количества, защото пюрето никога не е било само от морков, ами и други зеленчуци.Вярно, че носът му беше доста оранжев от пигментацията, но вече се оправи.

# 4
  • Мнения: 2 936
от пюретата няма проблем!от соковете може да се пожълтее,а и да се запече!но през ден е добре за да разнообразиш менюто Grinning

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Аз давам 2-3 пъти в седмицата,а понякога и по-рядко,но няма причина.Просто така се случва,че купувам или правя с други продукти по-често.

# 6
  • Мнения: 5 299
Всеки ден давам. Grinning

# 7
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
през ден два.а и малката ги обича.но само в пюретата.сокове така и не се научи да пие.само вода.

# 8
  • Мнения: 992
и аз през ден давам морков ма тя не харесва останалите зеленчуци само морков и тиква с картоф или без

# 9
  • Мнения: 27 524
Всеки ден.

Защо не трябва да се прекалява с тях?  Thinking

# 10
  • Мнения: 239
Ами не трябва да се прекалява заради витамин А.За разлика от вит.С, който не се натрупва, А в много големи количества е вреден.

"Какви са вредните действия при хипервитаминоза с различните витамини? Хипервитаминоза с витамин А. Тя може да се появи по два начина: след еднократна употреба на много големи дози от този витамин или бавно – при продължителен прием дори на обикновени дози. Особено чувствителни са малките деца. При висока еднократна доза на витамин А се пояявяват повишаване на температурата, кръвоизливи по кожата и лигавиците, липса на апетит, бързо измършавяване. При хроничната хипервитаминоза се наблюдава нетърпимо главоболие, увеличение на черния дроб, спиране на растежа, болки по костите и ставите, суха, лющеща се кожа. В не много тежки случаи спирането на приема на витамин А води до пълно възстановяване в продължение на 1-2 месеца. Хипервитаминоза с витамин В. Тя се изразява често с тежки алергични симптоми (включително и шок). Наблюдават се и нервно психични нарушения, безсъние, нарушение на сърдечната дейност, увреждане на черния дроб. Хипервитаминоза с витамин С. Всички доскоро смятаха, че приема на витамин С дори в небивали дози не е вреден, но в последните години има наблюдения, че злоупотребата с витамин С води до нарушение на образуването на костите (специално при подрастващи), анемия, нарушение на обмяната на веществата, чернодробно увреждане, разстройство на бременността. Хипервитаминоза с витамин Д. Хипервитаминоза се наблюдава най често у малките деца тъй като на тях често се препоръчва употребата на този витамин за лечение на рахит, но при злоупотреба с него децата губят апетит, повръщат, стават апатични, сънливи и спират растежа си.

Витамините са най-честото и широко познато средство за самолечение, което се прилага безкритично и в неоправдано високи дози и продължителност. Въпреки че витамините са естествено срещащи се в пиродата, те са вещества с висока биологична активност и прилагането им трябва да става само по строго определени показания и под контрол на лекар.търсене в изданието
     
bb-team препоръчва
[ тренировки | упражнения | хранене | хранителни добавки | статии | обяви | често задавани
"

# 11
  • Мнения: 27 524
Това е така за витамини, които пиеш по изкуствен път. За плодовете и зеленчуците не важи. Освен това за да се натрупа толкова много вит. А в организма от моркови, трябва да ядеш килограми от тях всеки ден. Което за голям човек е абсурд, пък за малко дете още повече. Те приемат грамове. Изобщо не се притеснявай и си давай спокойно моркови  Peace

# 12
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
от пюретата няма проблем!от соковете може да се пожълтее,а и да се запече!но през ден е добре за да разнообразиш менюто Grinning


Peace


На манджа няма проблем и всеки ден да се дава Grinning
А сок веднъж седмично най-много 2 пъти, доколкото съм чела  Grinning

# 13
  • София
  • Мнения: 1 457
И моята педиатърка ми препоръча да намаля морковите в менюто, защото носът на бебка малко взе да оранжевее и според педито не било хубаво това натрупване на каротин. Сега гледам да не слагам в домашните пюрета,защото в почти всички, които купувам има доста моркови. Понякога дори трудно и измивам устичката - толкова е оранжева  Sad

# 14
  • Мнения: 3 042
Никога не съм се притеснявала от морковите в зеленчуковите и месните пюретата. Обикновенно в почти всяко пюре, което давах имаше моркови.
Но избягвах и преди и сега да му давам сок от моркови и плодови пюрета с моркови, защото зам, че морковът запича. А и той си хапваше достатъчно моркови в останалите пюрета.
И сега в детската кухня почти всеки ден слагат моркови в храната.

Общи условия

Активация на акаунт