Прясно мляко за бебе?

  • 7 783
  • 32
  •   1
Отговори
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 71
Мили мамита искам да попитам нещо.Моята бебка е на 8м от 3 месечна възраст отказахме АМ и е само на кисело мляко и сега искам да и вкарам прясното мляко.Имам възможност да го взимам домашно и чисто 100% гарантирано.Моля за мнението ви

Последна редакция: вт, 31 окт 2017, 10:00 от AnMary

# 1
  • София
  • Мнения: 27 988
Не бих рискувала с домашно.

# 2
  • София
  • Мнения: 22 852
До миналият месец посещавахме редовно гастроентеролог, поради проблем при дъщеря ми. И нейният съвет беше мляко в чистия му вид да се дава чак след 2 г. ( дори при дете без проблеми), разбира се преди това могат да бъдат давани кремчета или неща, в чието приготвяне има мляко.

Не искам да давам акъл на никого, казвам какво ни  е казал лекар на нас.

# 3
  • Мнения: 25 398
Имам възможност да го взимам домашно и чисто 100% гарантирано.

Подквасвай го, щом имаш възможност за истинско и чисто мляко. Но на бебето давай само кисело мляко, прясно да пие – не.

# 4
  • Мнения: 8 890
За прясно мляко е още рано. Чак след годинка и половина.

# 5
  • София
  • Мнения: 8 596
То и за кисело мляко е рано.Въвежда се след 10 месец и до годинка е просто част от менюто.При малко бебе да е основна храна е доста вредно.
Не само недохранване поради липса на някои вещесва в него, а и алергии, проблеми с храносмилателната система, автоимунни заболявания.
Прясното мляко е още по-лош вариант.
Няма никакво значение дали е домашно или не . На бебетата основната храна е кърма или адаптирано мляко.

# 6
  • София
  • Мнения: 27 988
При домашното има риск от стафилококова и съм забравила още от каква инфекция. Варенето не убива всички бактерии.

# 7
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 71
Големия ми син е а 8 г и също като малката от рано е захранен с кисело мляко и на годинка с прясно мляко и да е жив и здрав всичко си му е наред.А след като прочетох на АМ че съдържа палмово масло се меко казано отвратих и се радвам че бебка сама се отказа от него,буташе го и не го искаше.Далече съм от мисълта да и го давам чисто.Въпроса ми е дали мога да го използвам за кремчета и т.н. А ми е много интересно едно .......жена съм на 32 г с 2 деца и като се сетя колко малка съм била когато съм пила мляко даже и не сварено и как майките ни от малки са ни давали прясно мляко сега се чудя защо повечето го отричат и предпочитат химията АМ пред чистото и домашното

# 8
  • София
  • Мнения: 27 988
Молиш за мнение или казваш какво да бъде то?

"Домашно" и "чисто" не е задължително да бъдат синоними. Написала съм защо.

# 9
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 71
добре де миленка кажи ми тогава едно предпочиташ химията с палмовото масло което вредно за нас възрастните какво остава за децата или това което и ти си пила като малка и с него си израснала?

# 10
  • София
  • Мнения: 27 988
Попита за мнение. Отговорих.



# 11
  • София
  • Мнения: 8 596
Заместителите на майчина кърма не случайно се наричат адаптирани млека.
Може да прочетете малко по темата.
Друг е въпросът ако не ви харесва информацията. Вие решавате , проблемът е, че не само вие носите последствията.

# 12
  • Мнения: 2 485
Спокойно можеш да си направиш кремчета и пюрета с краве мляко. Особено щом си сигурна в произхода на млякото. В чист вид не е добре да го пие, но за готвене е супер. Щом яде от малко кисело мляко, ако имаше алергия вече щеше да се е появила. Така,че не се притеснявай.

# 13
  • Мнения: 3 157
Прясното мляко не е ли супер тежко за бебе?Без значение дали е домашно или не?Даже преминалото обработка ми се струва по-сигурно от домашното.Все пак отглеждате дете,не теленце,няма как краве млякото да е по-добро от адаптираното.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 976
Доста рано е за прясно мляко, може сериозни проблеми да навлечете на бебето с него. Млечният протеин е труден за усвояване и неслучайно се дават адаптирани млека.
И за прибавяне към храни е рано, пробвайте след навършване на 1.5 год.

Общи условия

Активация на акаунт