15май - 21 май. Нова седмица, започната с обич за всички

  • 4 398
  • 95
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 3 885
Ох, Гризи, много съжалявам  Sad Не губи кураж!

# 31
  • Мнения: 740
Гризка, ужасно съжалявам миличка Sad Но ти стискам палци каквото и да предприемете да има успех.
Ей, не трябваше да сменяме името на седмичката - нещо назад тръгнахме.....

Дарилка - кръвен ми беше теста

Symphony - мога само да споделя какво ми казаха на мен - 11 дена лечение на хламидия с антибиотик, 10 дена почивка и тогава контролен тест. Но предполагам, че всеки случай е индивидуален. Не се осланяй на моите данни

# 32
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Гризка мила съжалявам за резултата  Cry . Пожелавам ти успех за следващата стъпка, бъди силна. Крайната цел си заслужава!

# 33
  • София
  • Мнения: 4 272
Гризка, с риск да се повторя и да стана банална, но съжалявам много Sad Наистина ли инвитрото е единственият възможен вариант? Каквото и да решите, успех! И много, много кураж и вяра! Hug

# 34
  • Враца
  • Мнения: 5 201
Гризка  Hug Hug Hug съжалявам.
Хайде и от мен малко лоши новини- захарта ми се е покачила доста, въпреки хапчетата, които пия е два пъти над нормата в пробите от сутринта и 12 часа и половин път над нормата в пробата от 3 часа.
Честно много съм се стресирала и отчаяла, утре сутрин съм на консултация с ендокринолог, но уви нещата не са розови. Стискайте ми палци моля

# 35
  • Мнения: 3 376
Благодаря ви за подкрепата, момичета Hug ПКопринкова, и аз това се питам - дали не е просто моментно състояние на тръбата. Персенска казва, че теоретически може да е моментно, но Стаменов смята, че е в резултат на операцията ми. Всъщност не съм го питала точно това, тогава не разсъждавах много. Така или иначе, ако тръбата е на практика непроходима, няма какво друго да се предприеме. Друг вариант е да се пробва да се намести тръбата с лапароскопия, но докторът не вярва в ефективността на този метод, а и аз честно казано. Или да продължа да чакам и да се надявам, че всичко ще се оправи от само себе си, но този вариант го отхвърляме. Така че на дневен ред излиза инвитрото.

Ва, много съжалявам за кръвната ти захар Sad Имаш ли все пак някаква идея на какво може да се дължи? Ти до колкото си спомням освен лекарствата пазеше и специална диета. Би трябвало това да е стабилна комбинация. Някакви стресове да си преживяла напоследък?

# 36
  • Мнения: 1 320
Гризка, съжалявам за лошия резултат, но все пак имаш шанс, пък дори и той да е инвитрото. Това трябва да те води вече напред!

Ва, съжалявам и за твоя лош резултат. Дано успееш да са пребориш с тая кръвна захар. /Честит ти нов ник/

Сима, а на мъж ти защо не са правили изследване?

Стискам палци на всички това да са им последните лоши новини.

На мен днес ми правиха диагностична хистероскопия. Според докторите всичко с матката било наред, имам малък полип на шийката на матката, но това не било проблем и не пречело на забременяването. Не се знае какво ще го правим тоя полип и кога ще го махаме. Сега смело правя следващата стъпка-инвитро, вероятно другия месец.

# 37
  • Мнения: 2 381
queen of rain, стискам палци, дано се разбере причината.

Гризка, съжалявам. Не искам да бъркам в раната, но как така снимката показва пропускливост от този, който я прави, а друг лекар констатира, че не е така. Това забелязвам за втори път вече.
Спомням си, че тръбите на момиче също показваха, че пропускат, а след това се оказа, че не е точно така.
Аз лично гледах екрана почти през цялото време и когато течността стигна до тръбите тръгна много бързо. Как е възможно тръбите да се окажат запушени въпреки това?

Девойчета, не разбирам защо се страхувате от ин витро. Тръгнали сме да се борим, а това е един от начините. До момента не са ми открити проблеми, но знам, че ще мина и през това, ако се наложи. Не ме е страх. Имам доста неуспехи зад гърба си, но съм готова и на това предизвикателство.

Хайде, усмихнете се и продължавайте напред. Вярвам, че след всичко преживяно до сега ще бъдете страхотни майки.

Лека седмица от мен   bouquet

# 38
  • Мнения: 1 320
Да, вярно е, така беше при мен-по време на цветната снимка излязло, че и двете тръби пропускат, а като правихме лапароскопията доктора каза, че дясната не е пропускала и я е отпушвал. До ден днешен не съм сигурна колко пропуска тази тръба, но явно не много щото е факт, че бебе няма. В заключението от цветната снимка пишеше, че тръбата е с локална пропускливост, каквото и да значи това. А и за разнообразие е нагъната-почти като спирала е. Та явно не пропуска наистина. Така че, Гриз, не леж на тая за спазмите. Simple Smile

# 39
  • Мнения: 3 376
Като заговорихме за тия снимки - вашите във вас ли си останаха? Щото аз нямах възможност да виждам екрана докато траеше процедурата, а после само я погледнах набързо и остана при Стаменов.

Ники, лекарката, която прави снимката се ръководеше по бързината на пропускане на контрастното вещество, за това смята, че е пропусклива. Стаменов се ръководи от посоката, в която се е разляло - а тя е горе долу обратна на правилната. Но това може да се дължи и на нагънатостта, не на непропускливост. Обаче в крайна сметка резултатът си е лош и в двата случая. Иначе, аз си знам, че като трябва инвитро ще си отида. Просто ще ми трябва малко време да преглътна лошите новини  Simple Smile

# 40
  • Мнения: 2 381
Нямам никакви резултати в мен. Всичко е на файл при лекаря.
Ако резултатите са лоши ми се обаждат по телефона.

# 41
  • Мнения: 1 029
Гризка, вярно лоша работа....ама има шанс с ин-витрото нали.Това е по-важното, миличка.Както Ники е написала, започнала е борбата, важен е края, който ще е здраво бебче, сигурна съм.
Ва, вярвам, че въпреки това и вие ще намерите начин.Желая ви го от сърце.
Сигурно в момента нищо не може да ви даде сили, но сигурна съм, че от утре ще осъзнаете, че не всичко е загубено и че борбата ви ще бъде възнаградена.
Прегръщам ви!Бъдете силни и не спирайте!Вярвам, че сте близо!
Дарилка, успех и на вас нататък!
Ако не си, почети и в Зачатие.Има много информация и там.

# 42
  • София
  • Мнения: 4 272
Здравейте момичета!
Ва, съжалявам за лошата кр. захар. Какво ще правите сега? Дано бързо се оправи Praynig
Гриз, и ан мен всички изследвания са ми при Стаменов. Имам си един вид досие при него.
Да ви кажа за вчерашното си посещение. Стаменов отново ми погледна всички изследвания, които сме правили и пак се чудеше при такива добри показатели как не е станало бебето по естествен път досега Sad И тъй като остава съмнението за ендометриоза, решихме, че ще правим лапароскопия. Сега ще си правя необходимите кръвни изследвания и ако всичко е ОК, ще правим лапарото към края на май. Обнадеждих се, но това, което ме разстрои беше реакцията на майка ми. Каза ми, че рискувам много с тази операция, че едва ли не идеята за второ дете е фикс-идея. Да си поставям други цели в живота и т.н. и т.н. Нахока ме хубаво и ми стана много, много мъчно, защото с нея всичко си споделям и си мислех, че ме разбира... Cry Мисля, че 2 г. хич не са малко и съм проявила достатъчно търпние до този момент. А също така защо трябва да се примирявам с възможността да остана с едно дете Rolling Eyes Сега като се оплаках ми стана по-леко. Благодаря ви, че ме изтърпяхте!

# 43
  • Враца
  • Мнения: 5 201
Леа, разбира те идеално, но ти си е по-скъпа от идеята за още едно внуче. Цялата работа е, че се притесняват за нас и с еопитват да ни предпазят.
Сега идвам от ендото- даде ми още едни хапчета, но поне не ме сложи на инсулин засега. Забрани  всякакво бебеправене и ме обяви за сложен случай, защото искаме дете.
Ще правя в София две изследвания другата седмица, за да се види дали е добре връзката между надбъбречнета жлеза и хипофизата.
Каза, че АКО забременея задължително трябва да започна инсулин да слагам.
Опитвам се да осъзная всичко, но ми е много трудно.
Не ми стигаха генетичните изменения и антителата, това вече ме закопа.

# 44
  • Мнения: 3 376
Леа, не се разстройвай от думите на майка си! По принцип за нейното поколение над 30-те си е преклонна възраст за правене на деца. Вярвам, че колкото и да иска второ внуче и да те обича, не може да се отърси напълно от този стереотип. В твоя случай обаче аз наистина вярвам, че ще имаш къдрокоса кукла! Не се отказвай и не се чувствай виновна да следваш мечтата си. Лапарото си е съвсем логична стъпка в борбата за заветната цел, така че нищо не бива да те спира. Освен това си в добри ръце. Прегръщам те силно Hug

Ва, много съжалявам, че толкова ти се насъбира. Но искрено се надявам новите хапчета да успеят да вкарат отново захарта в норма. Може би стресът покрай неуспехите и проблемите също си казва думата стойността да е толкова висока?

Общи условия

Активация на акаунт