Инвитро /Икси на 40(и) години +Инвитро /Икси с ИЯР - тема 2

  • 82 961
  • 738
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 680
Момичета, борбата продължава! При нас нещата се случват по - бавно и по - трудно, но ние сме бойни мацки и не се предаваме! Успех на всички ни!

Стари теми: Тема 1

Последна редакция: пт, 03 ное 2017, 13:02 от puh4e05

# 1
  • Мнения: 124
Благодаря ти, Пухче! Дано новата темичка ни донесе късмет и така желаните сладки бебчета! Успех на всички!

# 2
  • Мнения: 1 680
Аз твърдо се насочвам към донорски яйцеклетки. В тази връзка, Buena, би ли казала къде ги разглеждаш тези профили на донорки? Пожелавам ти да успеете сега и да не стигате до моето положение!

# 3
  • София
  • Мнения: 23 149
 puh4e, а сигурни ли сте че проблема е в яйцеклетките, не в сперматозоидите?

# 4
  • Мнения: 5 134
А така, нов цикъл, нова тема. През нощта ми дойде и сега чакам диагностична хистероскопия на 10-ти.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 884
Аз твърдо се насочвам към донорски яйцеклетки. В тази връзка, Buena, би ли казала къде ги разглеждаш тези профили на донорки? Пожелавам ти да успеете сега и да не стигате до моето положение!

Разглеждам ги в сайта на донорската банка, First egg donor bank мисля беше, на лайв чата поискай да ти дадат достъп до каталога.
Успех, мацки!

# 6
  • Мнения: 1 680
puh4e, а сигурни ли сте че проблема е в яйцеклетките, не в сперматозоидите?
Честно казано не съм сигурна. Понеже залогът е голям, искам първо това да проверя, ама не знам какви изследвания точно да "назнача" на мъжа ми. Имате ли идеи?

# 7
  • София
  • Мнения: 23 149
посъветвай се с ембриолози  Rolling Eyes

при нас лекаря ми е на мнение че проблема е в яйцеклетките, според биолозите обаче има такъв и в сперматозоидите.
ама той е гинеколог, те са биолози.
наизвадиха всички видове спермограми, имаме и сди.

аз пък съм решила че проблема ми е в женските ембриони, затова все си пожелавам момче. само дето никой не взема точно това мое мнение насериозно  Crazy

# 8
  • Мнения: 2 673
Успех ви желая от сърце, Пухче, Buena esperanza, elenna, както и на всички момичета! Simple Smile Да споделя и аз как мина първичният ми преглед. Сутринта, преди да тръгна за Турция, пуснах хормони. В автобуса си проверих резултатите, бяха хубави и останах много изненадана, защото ФСХ беше 6,05, а предния месец 41,62. Измамиха ни, още докато слезем в Истанбул, ама няма да разказвам, че темата е друга. Докато пътувах, ми се обадиха, че д-р Карликая е заминал за Америка, така прегледът ми в Бахчеджи пропадна и отидох само в Мемориал. Д-р Емре Тургут е изключително сърдечен, много ни допадна, отдели ни доста време. Прегледът е различен от БГ. "Магаре", спекулум и т.н. Всичко е много по-добро. Чувствах се спокойна по време на прегледа. Първо ми направи нещо като пробен трансфер, за да види дали ще има проблем с шийката на матката, каза, че всичко е наред, не ме заболя изобщо. Прегледа ме много обстойно. Имах само 1 фоликул, който е 18мм. Бях на 4-ти ден от цикъла. Каза, че не съм подходяща за ин витро лечение, при това положение, обаче по негово усмотрение ще ми даде един шанс, защото нямам изменения в органите, както и предишни опити, затова мисли, че може да имам някакъв минимален шанс, но ми даде 1% успеваемост. Беше прям, без да създава илюзии. Попитах го за лекарства, каза, че не се нуждая, защото проблем не вижда, състоянието ми било съвсем нормално за възрастта ми, няма какво да лекува. За добавките питах, той си посочи челото, един вид, че му дошло до гуша от тези добавки, явно всички българки го питат. Не давали резултати ми каза, но аз си ги продължавам, не пречели. Очаква най-много да имам 2 фоликула. В Мемориал не практикували ЕЦ, нямало смисъл. Между другото, каквото каза моята гинеколожка, го каза и д-р Емре. Чудеше се защо не съм забременяла досега, проблем не виждал, не съм се нуждаела от интервенции, явно овулацията ми се е изместила много напред от възрастта и изтървам подходящия момент, каза същата вечер да опитам по естествен начин и после през ден до събота. Разбрахме се да следя всеки месец хормоните, само ФСХ и Естрадиол. Когато ФСХ е под 15, а  Естрадиол под 80, да дойда за стимулация на 2-ри ден, което ще е много трудно за мен. Нямало дори нужда от цветна снимка, защото матката била добре, само тя го интересуваше, сякаш, а не тръбите. Не ми казаха по какъв протокол ще бъда, каква точно ще е стимулацията. За жалост, не можахме да пуснем спермограма, защото трябвало най-много 4 дни въздържание, но за нея доктора не попита, поне не ми казаха, той се интересуваше главно от моето състояние. Каза ми, че от стимулацията не може да се появят още фоликули, тя е само за подобряване качеството на яйцеклетката. Това е общо взето. Не можах да чуя мнението и на д-р Карликия, той най-вероятно щеше да предложи да събира яйцеклетки. Ако сега се откажа от шанса, който ми дава д-р Емре, няма да мога повече да пробвам в Мемориал, затова мисля да отида там, като ми дава шанс, а и той ми вдъхна много доверие, ако не успея - в Бахчеджи. Аз съм най-неопитна по темата. Моля, момичета, споделете какво мислите. Мненията и съветите ви ще са ми от полза. Благодаря ви! Simple Smile

Последна редакция: пт, 03 ное 2017, 22:44 от sisi345

# 9
  • София
  • Мнения: 23 149
фсх ти е нисък заради големия фоликул, според мен.
и снимка се иска заради тръбите, така че е добре да я направиш.

# 10
  • Мнения: 1 680
Сиси, Карликая със сигурност би ти предложил 2-3 стимулации, от които да съберете няколко ембриона, и после ПИД. Ако можех да се  върна назад, аз така щях да направя. Така и не разбрах защо мен ме спря от втора стимулация, явно е имал по - големи очаквания от двете ни ембриончета.

# 11
  • Мнения: 2 673
фсх ти е нисък заради големия фоликул, според мен.
и снимка се иска заради тръбите, така че е добре да я направиш.

Благодаря, Бамба! Simple Smile Нямам представа каква е причината. Питах Севда за различните реф. стойности, каза, че няма нужда аз да знам и да се напрягам, а да ги изпратя на тях, те щели да си ги разчитат, защото тези, които правих сега, са с различни реф. стойности. Това 6, 05 май не е толкова ниско. FSH - 6,05 при реф.стойност 2,4 - 9,3 LH - 4,71 при реф.стойност 1,9 - 8. LH изобщо не ги вълнуваше, а аз се радвах, че е ниско, защото миналия месец беше 19,40. Казах, че съм пила хормонални и след като съм ги спряла, ми излязоха тези стойности. Севда каза, че според нея не е от това, а от възрастта и настъпващата менопауза. Забравих да кажа, че се оказа, че нямам ваксинация за едра шарка. Много се учудих, но ако забременея, трябвало много да се пазя, ако се ваксинирам, трябва да изчакам 3 месеца, а нямам време ми казаха, след 7 месеца навършвам 44г., а те записват само до 44, дори и по-малко, но само заради това, че д-р Емре мисли, че имам минимален шанс, правят компромис един вид. То какви шансове имам с 1 фоликул, никакви, ама ще пробвам. За снимката се учудих защо нямам нужда, при положение, че шансът ми е само 1%. Каза, че според него всичко е наред. Не знам. Аз имах записан час, но не отидох заради МЦ.

# 12
  • София
  • Мнения: 23 149
Щом има фоликули значи шанс има. Според мен трябва да се опита. Но всеки си преценява докъде са му силите.
Аз съм на 44 навършени и още си мисля че имаме шанс.

# 13
  • Мнения: 2 673
Сиси, Карликая със сигурност би ти предложил 2-3 стимулации, от които да съберете няколко ембриона, и после ПИД. Ако можех да се  върна назад, аз така щях да направя. Така и не разбрах защо мен ме спря от втора стимулация, явно е имал по - големи очаквания от двете ни ембриончета.
Благодаря ти, Пухче! Simple Smile Съжалявам, че не се консултирах с Карликия, ама и до него ще стигна. Севда ми каза, че те след 38г. задължително правят ПИД. Също говорихме за хромозомните аномалии и аз разбрах, че всеки месец нещата се менят, не са съвсем необратими. Може в годината само веднъж да направиш хубав ембрион примерно, но всичко това отнема много време и пари, аз така го разбрах, бях доста развълнувана, а в такова състояние понякога нищо не чувам.Grinning Доколкото разбрах, в Мемориал и д-р Карликия работят по коренно различни методи. Всички бяха любезни в Мемориал, обстановката е много приятна, не е депресивна, а д-р Емре много ми допадна, на мъжа ми също, излъчването му е много предразполагащо, отпускаш се дори и да си много напрегната, а аз съм от много напрегнатите и страхливите. Grinning Ще искам пак при него да съм. Ако още твърдо не си решила за донорска, а ти имаш шансове с твоя все още, пробвай там. Кой знае, може пък да успееш. Ембриолозите им били много добри, за мъжки фактор също. Каквото и да решиш, много късмет ти желая! Simple Smile Много съжалявам за резултата. Мислех те, докато бях в ТР.

Последна редакция: пт, 03 ное 2017, 22:42 от sisi345

# 14
  • София
  • Мнения: 7 411
Момичета, аз декември ставам на 43 и също много се надявам да успея, стискам палци и за всички вас. Рядко се включвам щот при мен уж все още има ЯР. За момента чакам за ТВЛ така че нищо не се случва..
Стискам палци на всички!

Последна редакция: пт, 03 ное 2017, 22:50 от delisardeli

Общи условия

Активация на акаунт