Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 65

  • 120 145
  • 737
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 6 535
Аз се консултирах с имунолозите, пуснаха ми репродуктивен панел. Там бяха ок изследванията. Не бях с мои Я, иначе и с генетиците щях да направя консултация. Правих и трите вида биопсии накрая и от там дойде новия план за действие.

# 661
  • Мнения: 1 659
Evitta15,
Ако ти е за първи път си пусни и 4-те хормона на ЩЗ. Аз м.9 си пуснах сама вит.Д и В12. В норма са, но са ниски. Самоназамих си вит.Д

# 662
  • Мнения: 32
Здравейте! Искам да Ви попитам в МБАЛ "Надежда" признават ли вирусологичните  изследвания за - Хепатит В,С СПИН и Васерман,  направени безплатно в РЗОК?

# 663
  • София
  • Мнения: 23 162
признават всякакви, само да имат име и печат.

# 664
  • Мнения: 41
Здравейте,

Благодаря за отговорите. За щитовидната жлеза съм пускала само TSH което е в норми, но ще пусна всичко утре сутрин. Освен ТSH,  ТАТ и МАТ, кой е 4тия? При мен 1-я път бяха 2х5 дневни на естествен цикъл - а знам че успеваемостта с 5 дневни е по-голяма от тази с 3 дневни, но знае ли човек.
На някой назначавали ли са му биопсия и имунологични в следствие на неуспешна имплантация? Също така се чудя дали наднорменото тегло има влияние?

# 665
  • пазарджик
  • Мнения: 514
Всички хормони на щж са тсх,тат,мат,фт 3,фт 4 като повечето лаборатории предлагат пакетна услуга-излиза по-изгодно.Относно имунологичните изследвания мисля,че е хубаво да се направи консултация с имунолог и той да те насочи какво да пуснеш.Също така направи консултация с генетик ,за да пуснете и кариотип за двамата ,а за теб и пакет тромбофилии.Аз мисля ,че лекаря при който сте трябва да те насочи.

# 666
  • Мнения: 41
Благодаря Danitooo83

Аз съм при доктор Тихомирова - и се настройвам към нейния начин на работа Simple Smile, то за това и събирам повечко информация за да мога да взема/мем най-правилното решение.
Благодаря на всички за отогворите

# 667
  • София
  • Мнения: 10 642
ТАТ и МАТ   не са хормони!
Колкото до успеваемостта на 3 и 5 дневни ембриони - различна е при различните хора. Познавам момичета, които няколко пъти не са успели с 5дневни, и успяват с 3 дневни и обратното.

# 668
  • Мнения: 592
Ако успеваемостта беше гарантирана щтяха всички да правят трансфери само на 5 дневни. Докато бях в периода на стимулация и съм чела ( не съм сигурна дали в темата на Надежда) и за успехи с 2-дневни ембриони. Няма точна рецепта за успех

# 669
  • София
  • Мнения: 10 642
Ако успеваемостта беше гарантирана щтяха всички да правят трансфери само на 5 дневни. Докато бях в периода на стимулация и съм чела ( не съм сигурна дали в темата на Надежда) и за успехи с 2-дневни ембриони. Няма точна рецепта за успех
Абсолютно, даже тук (във форума) имаше момичета успели с двудневни ембриони.

# 670
  • Мнения: 4 097
Нашият успех беше с 3-дневни.

# 671
  • София
  • Мнения: 72
Момичета, замерванията за биохимичния скрининг с външен или вагинален ехограф е? И колко време трае замерването? След това имам час за друг преглед, да знам дали ще успея

# 672
  • пазарджик
  • Мнения: 514
]При мен първия на който бях при Чачева беше през корема.

# 673
  • Мнения: 1 659
Има успели и с ембриони на 6-ти ден, но рядко ги изчакват толкова. Сещам се за два случая от групата на Надежда.
Имунологичният пакет е важен, ако има 1-2 неуспешни опити или при аборти.
Тука някоя жена се чудеше дали да прави при Персенсща инсеминация или инитро. Ако има шанс за брем. при инсе, защо да не пробва. Специално съм питала Персенска да направя инсе след 2-3 неуспешни инвитро опита и тя каза, че връщане назад няма.
Някоя от нас знае ли кога се изследват хормони при мъжа ? Четох, че и мъжете пият хормони та ми стана чудна как се устанввяват тези нужди 🤔

# 674
  • Мнения: 13
Здравейте, имам едно запитване. В четвъртък ще съм на пункция и трябваше да сложа прегнила в 10 ч., но по грешка го сложих 15-20 мин по-рано. Това дали ще е проблем?

Общи условия

Активация на акаунт