Алергия към краве мляко на 5 месеца и половина

  • 2 976
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 422
Здравейте, правихме кръвен тест, излезе положителен! Предстои ми захранване,но алерголожката ми каза единствено да започвам с картоф, морков да следя детето да не се опъпчи! Аз кърмя, спряла съм всичко млечно, но с какво да се храня?! Взехме фризопеп, слагам по две лъжици и добавям оризова каша от няколко дни, преди това бях взела аптамил ха. Кашата ядем от около три седмици! днес дадох и сладък картоф! Четох, че има пюрета с буквата А, които са хипоалергенни! Моля, ви кажете Вие как се спрваихте със захранването! Знам, че има доста теми, които изчетох,но те са отдавна! Благодаря ви!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 447
Ами ти от три седмици си захранила детето. Смяташ, че след като детето има алергия към млякото, ще има проблеми и с другите храни ли ? Защо тогава си го захранила толкова рано? Моите деца също имаха алергии, захранвала съм по-късно, бавно, по-късно съм давала глутен, млечни, месо .

# 2
  • София
  • Мнения: 22 852
Има тема за АБКМ -----> http://old.bg-mamma.com/?topic=974766;topicrefid=20

Ако искаш пиши там.  Peace

Като откриха алергията на дъщеря ми вече не кърмех и не мога да помогна по въпроса, но въвеждахме само по 1 нов продукт за няколко дни и то доста бавно. Точно с морков и картоф започнахме и ние. Не бързай с глутена и жълтъка.

# 3
  • Мнения: 13 618
Педиатрите не ви ли казаха, че при дете обременено с алергии,  захранването се отлага поне до навършване 7 пълни месеца. Особено ако и сте с кърма. Кашите когато започват се правят също с такава. И въобще че кравето мляко се отлага до година че и натам...

# 4
  • Мнения: 422
Не, даже ми казват да захранвам! С фризопеп се дохранваме, за сега го приема добре.В началото го повръщаше сега го приема.

# 5
  • Мнения: 13 618
Не, даже ми казват да захранвам! С фризопеп се дохранваме, за сега го приема добре.В началото го повръщаше сега го приема.

Жалко за педиатрите. Жалко и за детето. И на мен ми казваха да си захранвам дъщерята на 4 месеца , аз имах мляко достатъчно  а и тя беше с подобни проблеми. В резултат в момента имаме букет от алергии. Да ги заваска някой с дипломите по главата.

# 6
  • Мнения: 422
Все още изчаквам със захранването! Но наистина явно от притеснение ли какво, кърмата ми рязко намаля. Сега се кърмим и после изпива между 90 и 120 мл. Фризопеп. На обяд давам оризова каша с фризопеп. Кърмим се между хранения суква по—малко.Утре смятам да сваря картоф.Но преди това с другите млека, които опитвахме първо имаше пъпки и петна тук там, имаше разстройство, слуз, не искаше да ги пие. А сега не е така,аз избягвам, направо не ям млечни продукти,но мисля след две три седмици да въвеждам в моята храна по малко за да видя дали ще има някаква реакция. Прави ли ли сте кръвни тестове, един казва толкова, малко няма как да е верен теста, друг казва има алергия, трети на границата е! И аз се обърквам......

# 7
  • Мнения: 13 618
колко по-рядко кърмиш толкова повече намалява кърмата, това е проста истина... с този режим ще имаш още по-малко.

# 8
  • Мнения: 422
Да, знам! За това се старая да е по—често! Днес успявам! Дано така да е и за напред.само не знам, като не ям сирене, кашкавал, кисело мляко и др. млечни, и съм главно на картофи, ориз, макарони, какво ли ще получава с кърмата!?

# 9
  • София
  • Мнения: 22 852
Ние пуснахме тест, но близо година след като и бяха поставили диагнозата, защото получи няколко пъпки при опит за въвеждане на кисело мляко. Тестът показа алергия само към живовляк. Изчакахме още месец и този път въведохме млякото успешно.

# 10
  • Мнения: 422
Моля, пишете с какво се храните! Четох, че само четири седмици трябва да съм на диета.Вие с какво се храните, докато кърмите.Благодаря ви!

# 11
  • София
  • Мнения: 22 852
Аз още в първия си пост писах, че когато и откриха алергията вече не кърмих и не мога да дам съвет.

Общи условия

Активация на акаунт