Дъщеря ми има болка в дясното бодребрие

  • 4 985
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте,моля Ви за малко помощ.Дъщеря ми е на 23 години и живеем в  София.От няколко години има здравословни проблеми.Те се състоят във виене на свят,сърцебиене,замаяност,постоянна отпадналост,а понякога и задух.За известен период бяха притихнали,но преди няколко дни получи криза,свързана със силни болки в дясното подребрие.Следователно отидохме до спешното отделение,където й направиха изследвания на кръв и урина.Имаше завишени стойности на MPV MPH,както и на глюкозата.Ехографа не показа никакви изменения.Два дни не можа да стана от леглото,днес е пети ден,чувства се слаба и отпаднала,болката не е отшумяла напълно.Гледам да я  храня здравословно и разнообразно.ПО -долу ще приложа изледванията й от 2017.Водих я на всякакави доктори,каквито се сетите,няма нужда да ги изреждам,но никой не казва нищо конкретно.Аз сама съм се заела да се ровя  и да открия причината,отчаях се вече.Ще съм ви много,много благодарна,ако можете да ми помогнете!Благодаря Ви!А ето и ПКК-то,ако някоя може да го разчете ще е повече от хубаво.Най-много от всичко искам ТЯ да е здрава.Тя е моето всичко!Благодаря ви!


 2017
Левкоцити (Leu)    5.98   10^9/l   3.5   10.5   
Гранулоцити(Gran) %    39.1   %   50   75   L
Моноцити (Mo) %    7.4   %   3   11   
Лимфоцити (Lym) %    50.5   %   20   48   H
Еозинофили (Eo) %    0.05   %   0   5   
Базофили (Ba) %    1.07   %   0   2   
Гранулоцити (Gran)    2.34   10^9/l   2.0   6.5   
Моноцити (Mo)    0.44   10^9/l   0.1   0.8   
Лимфоцити (Lym)    3.02   10^9/l   1.1   3.8   
Еозинофили (Eo)    0.1   10^9/l   0.0   0.5   
Базофили (Ba)    0.08   10^9/l   0.0   0.1   
Еритроцити (Er)    4.09   10^12/l   3.5   5.5   
Хемоглобин (Hb)    137.0   g/l   120   165   
Хематокрит (Ht)    0.413   l/l   0.35   0.49   
MCV      102.0   fl   82   96                          H
MCH    33.5   pg   27   32                          H
MCHC    332.0   g/l   320   360   
RDW    11.7   %   11   16   
Тромбоцити (Tr)    293.0   10^9/l   140   490   
MPV    10.5   fl   7.2   12.0   
СУЕ    16.0   mm/h   0   20   

ЕЛЕКТРОЛИТИ И МИКРОЕЛЕМЕНТИ
Натрий (Na) и Калий (K) комплексно
Калий   4   mmol/l   3.5   5.5   
Натрий   143.0   mmol/l   135   155   
Йонизиран калций (iCa++)   1.19   mmol/l   1.12   1.32   
Магнезий (Mg)   0.8   mmol/l   0.66   1.07   
Желязо (Fe)   21.6   µmol/l   9.0   30.4
КРЕАТИНИН  63

# 1
  • София
  • Мнения: 5 932
Като написах в гугъл: Завишени MCV и MCH, ми излезе ето тази статия:

http://www.puls.bg/illnes/issue_399/part_2.html

Не съм специалист, нито имам опит с подобни състояния. Просто видях темата и реших да помогна.

Ето и линк към самото търсене. Може да излязат други полезни материали.

https://www.google.bg/search?q=%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%88%D0 … rome&ie=UTF-8

# 2
  • Мнения: 22
Като написах в гугъл: Завишени MCV и MCH, ми излезе ето тази статия:

http://www.puls.bg/illnes/issue_399/part_2.html

Не съм специалист, нито имам опит с подобни състояния. Просто видях темата и реших да помогна.

Ето и линк към самото търсене. Може да излязат други полезни материали.

https://www.google.bg/search?q=%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%88%D0 … rome&ie=UTF-8
Благодаря Ви за коментара,всички доктори,при които сме ходили отричат да има анемия,а някои даже не я предполагат като вариант,то не бяха отоневрологични проблеми,после гастроентерологични,чак до психиатър стигнаме,общо взето какво ли не,още не може да забрави случилото се,на свои начела ще я заведа да й направят нужните изследвания за да се установи причината,ще я изследвам точно за анемия,взимам нещата в свои ръце,няма да чакам повече

# 3
  • София
  • Мнения: 5 932
А изследвания имате ли? И какви? Все пак, за да отричат анемия трябва черно на бяло да има, че показателите са в норма.

Сега видях, че желязото е в норма.

По-долу в първата статия пише, че при някои симптоми трябва да се изследва витамин В12

# 4
  • Мнения: 2 420
Стискам палци да се открие по-бързо причината.
Може и да не е една.
Няколко по-нестандартни идеи от мен.
Тесен сутиен, който стяга ребрата.
Неудобен матрак за спане, твърд, и лежане предимно на дясната страна.
Неправилна стойка, натоварващи дейности.
Умората може и да идва от лошо оросяване на мозъка, липса на чист въздух, притеснения, любовна мъка.

# 5
  • Мнения: 11 234
Къде са изследванията на чернодробните показатели?
Какво казва гастроенеролога? Какво е неговото предположение?
Какво е състоянието на жлъчката? Камъни утайка? Промяна в цвета на кожата?
Има ли ренген на бял дроб?
Ако се налага настоявайте за резонанс или скенер на торс.
Как е ходенето до тоалетна? Храни ли се и какви храни предпочита? Храненето повлиява ли болката?
Изследвания за хепатит някой пусна ли?


Това изследване от кога е? Има ли второ проследяващо? Според мен ще имате завишаване на утайката.

Моя съвет е спешно да посетите този център за диагноза с резонанс и последващо поставяне на диагноза от традиционната медицина - Надежда Пенева (важно е да е точно при нея, защото много лекари изпращат при нея пациенти когато не са наясно с диагнозата, и тя е страхотен професионалист) в този център: http://biokabinet.com/za-nas/. Тел. номер съответно е 0886389678.

Дръж ни в течение и успех  Peace



# 6
  • Мнения: 22
Mомичета,днес ходихме да направят кръвни отново,но по-подробни.Ще приложа резултатите.Има ли някоя от вас,която да е доктор или поне да има такива познания и дали има идея какво можа да е това гадно заболяване или поне да ме насочи към подходящ доктор.Благодаря ви!!!!
ПКК с автоматично диференциално броене
Левкоцити (Leu)    5.46   10^9/l   3.5   10.5   
Гранулоцити(Gran) %    43.7   %   50   75   L
Моноцити (Mo) %    10.6   %   3   11   
Лимфоцити (Lym) %    42.8   %   20   48   
Еозинофили (Eo) %    1.66   %   0   5   
Базофили (Ba) %    1.28   %   0   2   
Гранулоцити (Gran)    2.38   10^9/l   2.0   6.5   
Моноцити (Mo)    0.576   10^9/l   0.1   0.8   
Лимфоцити (Lym)    2.33   10^9/l   1.1   3.8   
Еозинофили (Eo)    0.09   10^9/l   0.0   0.5   
Базофили (Ba)    0.07   10^9/l   0.0   0.1   
Еритроцити (Er)    4.3   10^12/l   3.5   5.5   
Хемоглобин (Hb)    146.0   g/l   120   165   
Хематокрит (Ht)    0.432   l/l   0.35   0.49   
MCV    101.0   fl   82   96   H
MCH    33.8   pg   27   32   H
MCHC    337.0   g/l   320   360   
RDW    12.2   %   11   16   
Тромбоцити (Tr)    238.0   10^9/l   140   490   
MPV    7.11   fl   7.0   12.0   
СУЕ    20.0   mm/h   0   20   
КЛИНИЧНА ХИМИЯ
АСАТ   38.0   U/l   0   34   H
АЛАТ   38.0   U/l   0   55   
ГГТ   92.0   U/l   0   50   H
АФ   62.0   U/l   0   150   
ЕЛЕКТРОЛИТИ И МИКРОЕЛЕМЕНТИ
Желязо (Fe)    36.6   µmol/l   9.0   30.4   H
МЕТАБОЛИТНИ МАРКЕРИ
Фолиева киселина   37.11   nmol/l   10.4   42.4   
Витамин В 12   273.0   pmol/l   138   652    baby_neutral

# 7
  • Мнения: 11 234
Aха, ето ги вече и чернодробните показатели. и са завишени + растящата утайка.

Цитирам се

Какво казва гастроенеролога? Какво е неговото предположение?
Какво е състоянието на жлъчката? Камъни утайка? Промяна в цвета на кожата?
Ако се налага настоявайте за резонанс или скенер на торс.
Как е ходенето до тоалетна? Храни ли се и какви храни предпочита? Храненето повлиява ли болката?
Изследвания за хепатит някой пусна ли?

Трябва да търсите гартроентеролог И специалист вътрешни болести /например хирург/. Моя съвет е да не избирате единия, а да направите консултация и с двамата.

Моето предположение е, че има проблем с жлъчката, но е задължително да се отхвърлят проблеми с черния дроб. Освен видеозона е добре да пуснете изследвания за всички видове хепатит /не пропускайте това/.

Момичето пие ли кафе? Алкохол? 

# 8
  • Мнения: 11 234
Има значение цвета на урина и изпражнения.

# 9
  • Мнения: 22
Aха, ето ги вече и чернодробните показатели. и са завишени + растящата утайка.

Цитирам се

Какво казва гастроенеролога? Какво е неговото предположение?
Какво е състоянието на жлъчката? Камъни утайка? Промяна в цвета на кожата?
Ако се налага настоявайте за резонанс или скенер на торс.
Как е ходенето до тоалетна? Храни ли се и какви храни предпочита? Храненето повлиява ли болката?
Изследвания за хепатит някой пусна ли?



Момичето пие ли кафе? Алкохол? 

Здравейте,Няма камъни в жлъчката,нито пък промяна в цвета на кожата,изследвания за хепатит не сме правили,но не дава никакви признаци на такъв проблем,но ще направим задължително.На видеозона не се видя нищо нередно.Храненето е добро и редовно,както и ходенето до тоалетна.Кафе не пие,пие черен чай и по случай алкохол.Последното е,че болката преминава ту отпред под ребрата,ту отзад,ту отдолу към бъбреците.Цяла за гадка е каво се случва.Възможно ли е да е някаква анемия вече се питам???

# 10
  • Мнения: 11 234
Не, това не е анемия!

Утайката е на горна граница, а ГГТ е двойно.

Ами не е задължително да са камъни проблема, възможно е да е възпаление или друг проблем, а може и камъчето да се движи вече по каналите. Гастроентеролога какво казва? Какво ви предложиха да направите?

Хепатит може да сме носители с години без видими признаци.  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 22
Еми нищо конкретно не каза,изписа спазмалгон,общо взето уж няма нищо,ама ето,че има проблем,понеделник пак ще отида за направление и ще отидем на друг доктор и ще направим изследване за хепатит,болката се измести малко към апендикса вече,ох и аз не знам вече

# 12
  • Мнения: 22
А за хепатит Б мисля,че е имунизирана,за другите не можа да намеря дали има имунизация

# 13
  • Мнения: 11 234
Добре би било и друг гастроентеролог да я види. Попитайте и за друг начин за образна диагностика - говоря за скенер или магнитен резонанс, макар да е трудно да се види нещо в кухина с тях.  Rolling Eyes

Как така болката се измести към апендикса  Shocked Та той е прекалено далеко от анатомична гледна точка от подребрието!

Вие от къде сте ако не е тайна?

# 14
  • Мнения: 22
от София сме,кореняци,както се казва на жаргон.Не знам и аз ,така обяснява,че болката я има все още,но е преминала надолу,тоест и на двете места я има,но към апендикса,а отлично знам къде се намира,имам известен опит и не е той,може би са бъбреците,но не мога да разбера.Знам какво си мислите,но не сме нискообразовани,просто искам да се реши този проблем,а явно,че има такъв и аз не знам как да помогна,освен да ходим при специалисти,кръвните изследвания показват,че нещо се случва,което достатъчно показателно за случая.Благодаря Ви, за мненията,наистина съм признателна за това!!!

Общи условия

Активация на акаунт