Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - тема 57

  • 114 900
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 4 255
Здравейте! Нахлувам в темичката с надежда тук да получа ценни съвети. Предстои ми обзавеждане на жилище и имам нужда от помощ. Преди да стигна до мебелите, трябва да реша някои по-важни неща. Например ламинат или теракот в коридора и кухнята? Ще се радвам да чуя вашето мнение.

# 721
  • Мнения: 5 992
Ние в коридора и кухнята, включително и терасите ще слагаме гранитогрес. Плочки само в банята.

# 722
  • In transit
  • Мнения: 11 708
И на мен настилката ми е болна тема. Засега сме решили да сложим трисловен паркет в дневната и спалните ( за там се колебая дали да не сложа ламинат) и гранитогрес в коридора и мокрите помещения.

# 723
  • Мнения: 22 531
Аз бих сложила една настилка навсякъде.

# 724
  • Мнения: 376
,Дар ,ако пералнята ти е в кухнята,сложи плочки.Имах няколко случея с некачествен маркуч и наводнения.

# 725
  • Мнения: 7 918
,Дар ,ако пералнята ти е в кухнята,сложи плочки.Имах няколко случея с некачествен маркуч и наводнения.
При мен беше прокапване от входящия маркуч на водата точно с пералнята - гранитогреса в кухненската част спаси ламината... беше се спраяло точно до преходната лайсна... Сега пак сложих гранитогрес в кухненската част (80см пред кухнята), коридорите и балкона...

# 726
  • Мнения: 3 051
Аз се престраших и сложих навсякъде естествен паркет. Само в банята - гранитогрес, но и той с дървесен патерн. Sweat Smile

# 727
  • Мнения: 22 531
И аз съм с естествен паркет, само под кухненските шкафове сложихме гранитогрес, ако случайно има прокапване някъде.Той не се вижда, точно зас цокъла на кухнята е и все едно паркетът продължава и под нея.

# 728
  • Мнения: 39 051
И аз съм с естествен паркет, само под кухненските шкафове сложихме гранитогрес, ако случайно има прокапване някъде.Той не се вижда, точно зас цокъла на кухнята е и все едно паркетът продължава и под нея.
Не виждам как гранитогрес положен под кухненските шкафове ще спаси положението. При нас миналата седмица имаше наводнение в холо-кухнята(изцяло с калпав ламинат, който е избиран заради цвета си). Водата беше шурнала от меката връзка под мивката и се стичаше напред. Ми, позабърсахме, щетите са минимални, няма повдигнато и т.н.

# 729
  • Мнения: 22 531
Изрично написах ако се случи да има прокапване, не теч и наводнение! Тогава няма какво да спаси паркета, макар че бяхме наводнили една част , но с времето изсъхна и се прибра.

# 730
  • Мнения: 5 992
Аз преди години в една квартира наводних кухнята и въпреки че имаше плочки под пералня, мивка и т.н, останалата част с естествен паркет така се наду, че не ставаше за нищо и всичко сменихме.

Момичета, харесах гранитогрес за кухнята, този сивия в средата. Мисля да правя бяла кухня, с венге или дървесен цвят плот, смятате ли, че ще е подходящ? По принцип искам по-наутрален под, но този ми хареса Grinning
Също така смятах да боядисам стените евентуално в жълто, но не ги виждам съвместими с гранитогреса.

# 731
  • Мнения: 4 255
Мислех навсякъде да е ламинат, но сега като споменахте пералня, течове, наводнения... Разколебах се. Дали да се огледам за гранитогрес с принт на дърво.. Не е ли, обаче, по-хладно с гранитогрес?

# 732
  • In transit
  • Мнения: 11 708
И на мен това ми е дерта, иначе веднага редя гранитогрес в дневната. Едно момиче в темата за кухни преди няколко дни каза, че е с гранитогрес а под него са сложили фибран и замазка и не било студено. За мен ламината и гранитогреса са еднакво студени на допир. Зависи и от изложението на стаята.

# 733
  • Мнения: 22 531
Е то да няма наводнение, тогава всичко е торал щета! Стени, мебели по-ниски.Съседите ни се наводниха мн.сериозно, ламинатут изсъхна и не са го сменяли после.

# 734
  • Мнения: 14 920
Аз направих гранитогрес в коридора и кухненската част , другото е ламинат. Това е от преди пет години , доволна съм , защото имаше и излив от пералнята, а и от незатворена капандура.
Ето как се сливат двата материала :
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт