Как се справихте с киселинните през бременността мили мами?

  • 6 414
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
В 29 г.с. съм направо ме изграят

Последна редакция: пн, 13 ное 2017, 17:47 от EmilyDEP

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 327
Основното е да не се храниш преди лягане, а през деня да хапваш често по малко.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 844
Най-важното диета - без пикантни, мазни, трудносмилаеми храни, подправки, много топло-студено, сладкиши, шоколад, пържено и кисело и пр. И това, което е писала nenova, разбира се.
За моментно облекчаване помага ябълка,   газирана вода, дъвка, слънчоглед...
Аз съм взимала и едни хомеопатични хапчета Био анацид, но без диета нищо не помага.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 36 426
При мен бяха само вечер, така че спрях всякаква храна след 15,00 часа и си сложих по-висока възглавница. Установих, че започват като  легна, затова спях полуседнала.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 114
При мен бяха нон-стоп истински ад. Ако при другите бременни повръщането е само първите 3-4 мес, при мен беше през цялата бременност - до 3ия месец повръщах заради бременността, а от 3ия до края - заради киселините. Първоначално смуках Бианацид Нео, обаче спря да ми действа, за това пробвах със студено прясно мляко (донякъде облекаваше), прясно зеле (леко подобрение) и сметанов сладолед (от него най-голям ефект видях. Но така или иначе най-сериозно ми помогна дъвчащите таблетки Акти-Рефлукс.

# 5
  • Мнения: 138
Стоене седнала. Спане полуседнала.  А като лек единственото, което ми помагаше - чаша студено прясно мляко, направо от хладилника.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 271
Преди малко сдъвках една таблетка Гавискон. Мисля, че малко ме отпусна. Но и аз търся по-сериозно решение на проблема.

# 7
  • Мнения: 1
Привет,мами!
Аз съм в 6 г.с., и от 3 дена започнаха киселините. Открих,че яденето на ябълка доста ме облекчва. По време на първата си бременост имах киселини в края.Тогава бяха ми препоръчали едни хапчета зероацид,които ми помагаха.Днес мисля, отново да им се доверя.
Отделно от това се,чувствам доста отпаднала и нямам никакъв апетит

# 8
  • Мнения: 175
Привет и от мен Simple SmileПочти през цялата бременност,имах киселини дали заради разположението на бебето,или от друго не знам.Изписаха ми биоанацид,и после една позната ми каза за др билкови таблетки,доста по-евтини(забравила съм името)Честно казано,облекчение получавах когато лягах на по-висока възглавница.Таблетките успокояваха за кратко нещата

# 9
  • Мнения: 65
На мен много ми помагат обикновени бисквити. Ям докато не затихнат киселините(около половин пакетче горе-долу). Успех и лека бременност.

# 10
  • Мнения: 151
От вчера взимам Нео бианацит и направо се родих отново. Мислех , че вече ще полудея, не бях спала от 2 месеца. Лекарката ме предупреди, че не би следвало да има кой знае какъв ефект, но за щастие има.

# 11
  • Мнения: 36
Аз пия Гавискон - течната формула, но ефекта е много кратък.... От храните - студено кисело мляко Simple Smile

# 12
  • Мнения: 18 241
И на мен Необинацид много ми помогна. Винаги го пиех, когато усетех, че ми тръгват киселини, преди да са станали силни.

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами не се справих, мъчих се до последно...Изчезнаха като с магическа пръчка с раждането!

# 14
  • Мнения: 15
Здравейте Simple Smile

Мен лично от 5-тия месец ме мъчат ужасни киселини.Нео Бианацида ми помага доста,но ако не искате да го вземате всеки ден,пробвайте с морков Wink помага изключително много,бързо и е трайно ( държи цяла нощ )

Общи условия

Активация на акаунт