Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 15 ноем. 2017, 11:23 ч.

Примерно захранване

• 548
  • 1
  •   1
Отговори
Здравейте,първо извинете ако вече има сходна тема или други такива във форума.Но съм доста объркана,то това което чета и от това което намирам в интернет пространството.Та да си минем на въпроса.Ние сме на 6 месеца-почти 7 вече,роди се малък на килограми с престой в Неонатология 20дни и по препоръка на лекарите го захраних когато навърши 6 месеца.До момента сме се захранили със следните храни:морков,картоф,карфиол и тиква.Но се обърквам,да давам ли каша,каква да бъде тя,кога да я давам.След няколко дни като направи 7 месеца мисля да почна и с плодовите пюрета.Та молбата ми е към мами да споделят техния опит кога какво са давали с какво е по добре да се започне,ако има и такива като нас със престой в неонатология,ще съм много благодарна за техните мнения.Тъй като лекарите са компетентни,но явно не можеш да седнеш и да ги питаш подробно,преди седмицана на консултацията като питах може ли да давам плодово пюре,отговора беше той е голям може да даваш всичко.Е добре ама с какво да почна,коя каша е по-добра.Отделно не искам да се превръща във война на марки,но всеки знае че има по-добри и по-лоши,та ако може да препоръчате и марка за кашите,знам че вяско дете е различно.За момента хапва с охота пюренца на Гербер и Хип,докато детето на приятелката ми да не ги види те си обичат Слънчо и пак казвам не целя битка за марки,искам да получа адекватно мнение и съвети.Благодаря на всички който се включат.

# 1
има тема за захранването: http://m.bg-mamma.com/?topic=977023

Първата каша трябва да е безглутенова (т.е., оризова). Можеш да избереш да е приготвена с кърма, АМ или с вода, но бебето ще я предпочете млечна, най-вероятно. След като вече си заместила обедното хранене със зеленчуково пюре, можеш да въведеш плодовите пюрета и кашата като вид закуска след първата закуска-кърмене, като следобедна закуска, редувайки с плодово пюре, или преди последно кърмене, като по-калорична вечеря, зависи как се кърмите. Кашите можеш да ги смесваш и с плодово пюре, за да станат плодови на вкус (след като въведеш плодовете). Първо плодово пюре - ябълка или банан е ок. Последно - цитрусови и тропически (портокал, мандарина, лимон, ананас, киви, манго), горски (ягода, къпина, малина) и мъхести плодове (праскова, кайсия, киви). Авокадото също се смята за плод и него много го обичат бебетата. Най-силен алерген имат ягодите и прасковата - тях за най-накрая. Круша и слива са слабителни - с тях трябва да внимаваш малко.

Как да избереш каша? Това е вече по собствена преценка. Купи няколко марки и виж коя ще ви хареса. Но, гледай консистенция, вкус, био-съставки и въобще, каквото сметнеш за важно при храненето на твоето дете. Разликата между каша на Милупа и традиционна бананова Слънчо е най-вече в консистенцията.  

Последна редакция: ср, 15 ное 2017, 14:19 от amy_nka

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт