За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 57

  • 43 553
  • 800
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 39 673
Старата тема

Момичета, какво мислите за лятна количка през зимата? Използвали си сте? Нашата количка вече ми идва доста тежка, защото тя поначало си е тежка, но сега и малката вече е натежала. Обмислям да взема лятна, защото е значително по-лека и се сгъва директно цялата. Също така и прибирането в багажника на колата ще е доста по-лесно. Притеснява ме единствено, че идва зима, а гумите са малки и може да се окаже, че няма да ми е много удобна.

Момичета,
Вашите деца около годинката търпят ли колички? Моята окончателно я отказа, най- много за 10 минути да стигнем до пазара, на връщане обаче надава вой и иска да ходи. Обаче се изморява бързо и почва да реве да я нося, а пък е тежка вече и не става. Само с раница се придвижваме, но и с нея почва за тежи, гърбът ме боли постоянно. С триколка също не ще.
Не знам вече какво да измисля, някакви идеи? Sad

Момичета, моя бебо е на 16 дни и днес не е якал, но пишка. На кърма е изцяло , сутринта му дадох от шише и връщаше повече от обикновенно. Ял е 2-3 пъти по около 70мл, без аки. Виждам, че се напъва многократно, неспокоен е. Дали не са колики? Да изчакам ли или да му дам Абоколикен (педиатърката ги препоръча)? Да не вземе да се запече повече?

# 1
  • София
  • Мнения: 30 079
Цитат
Мишенце,
Същата история е и при нас. Вече ми се отщява да излизам, като знам какво чудо ще е. Ама пък и да я държа цял ден вкъщи пак не става, навън поне изразходва повече енергия и съм с надеждата, че ще заспи по- лесно. Grinning
Иначе аз съм с количката, която взехме от начало- Анекс Спорт, доволна съм, поне първите месеци я експлоатирах яко. За лятна не съм мислила, триколко получи малката от баба си, ама и за нея радостта беше два дни и после пак рев и драма.

Likeadream, аз имам триколка от баткото, защото той нея не я и погледна даже. Качи се 3-4 пъти и толкова беше. Надявам се малкият да е по-впечатлен от нея, но вероятно ще я ползвам пролетта (живот и здраве). На този етап сме нито за вкъщи, нито за навън. Laughing Вкъщи не му се стои, не е много по играчките, а само иска да пипа навсякъде т.е. аз ходя с него и кръстосваме стаите. Навън поседи малко в количката и започва да мрънка т.е. пак стигаме до наведената поза. Не искам да си помисля в големите студове какво ще е.

Децата ви търсят ли ви постоянно? Не си спомням с баткото как беше, но малкият е буквално "залепен" за мен и излизането ми от стаята води до рев и недоволство, макар че не остава сам, а с него има друг човек. Веднага хуква да ме търси и не ме ли намери, става ..... да не ви говоря.

# 2
  • Мнения: 1 985
Цитат
Мишенце,
Същата история е и при нас. Вече ми се отщява да излизам, като знам какво чудо ще е. Ама пък и да я държа цял ден вкъщи пак не става, навън поне изразходва повече енергия и съм с надеждата, че ще заспи по- лесно. Grinning
Иначе аз съм с количката, която взехме от начало- Анекс Спорт, доволна съм, поне първите месеци я експлоатирах яко. За лятна не съм мислила, триколко получи малката от баба си, ама и за нея радостта беше два дни и после пак рев и драма.

Likeadream, аз имам триколка от баткото, защото той нея не я и погледна даже. Качи се 3-4 пъти и толкова беше. Надявам се малкият да е по-впечатлен от нея, но вероятно ще я ползвам пролетта (живот и здраве). На този етап сме нито за вкъщи, нито за навън. Laughing Вкъщи не му се стои, не е много по играчките, а само иска да пипа навсякъде т.е. аз ходя с него и кръстосваме стаите. Навън поседи малко в количката и започва да мрънка т.е. пак стигаме до наведената поза. Не искам да си помисля в големите студове какво ще е.

Децата ви търсят ли ви постоянно? Не си спомням с баткото как беше, но малкият е буквално "залепен" за мен и излизането ми от стаята води до рев и недоволство, макар че не остава сам, а с него има друг човек. Веднага хуква да ме търси и не ме ли намери, става ..... да не ви говоря.

Абсолютно същото. Реве та се къса, как ми види гърба. В момента влязох в банята (уж да се къпя, но всъщност на малко тишина) и я чувам как се дере на баща си за мен. Но като сме и тримата в една стая, търси само него и повтаря та- та. Не знае какво иска, но го иска веднага.

# 3
  • Мнения: X
Моето дете беше залепено за мен (голямото). Три години само аз съм го приспивала. Отделно, че когато си бях вкъщи се влачеше с мен дори до тоалетната. Малко е детето и това ще мине, пък и имаш по-голямо дете, това ще е от полза мисля.

# 4
  • София
  • Мнения: 30 079
Скрит текст:
Цитат
Мишенце,
Същата история е и при нас. Вече ми се отщява да излизам, като знам какво чудо ще е. Ама пък и да я държа цял ден вкъщи пак не става, навън поне изразходва повече енергия и съм с надеждата, че ще заспи по- лесно. Grinning
Иначе аз съм с количката, която взехме от начало- Анекс Спорт, доволна съм, поне първите месеци я експлоатирах яко. За лятна не съм мислила, триколко получи малката от баба си, ама и за нея радостта беше два дни и после пак рев и драма.

Likeadream, аз имам триколка от баткото, защото той нея не я и погледна даже. Качи се 3-4 пъти и толкова беше. Надявам се малкият да е по-впечатлен от нея, но вероятно ще я ползвам пролетта (живот и здраве). На този етап сме нито за вкъщи, нито за навън. Laughing Вкъщи не му се стои, не е много по играчките, а само иска да пипа навсякъде т.е. аз ходя с него и кръстосваме стаите. Навън поседи малко в количката и започва да мрънка т.е. пак стигаме до наведената поза. Не искам да си помисля в големите студове какво ще е.

Децата ви търсят ли ви постоянно? Не си спомням с баткото как беше, но малкият е буквално "залепен" за мен и излизането ми от стаята води до рев и недоволство, макар че не остава сам, а с него има друг човек. Веднага хуква да ме търси и не ме ли намери, става ..... да не ви говоря.

Абсолютно същото. Реве та се къса, как ми види гърба. В момента влязох в банята (уж да се къпя, но всъщност на малко тишина) и я чувам как се дере на баща си за мен. Но като сме и тримата в една стая, търси само него и повтаря та- та. Не знае какво иска, но го иска веднага.
Същата работа. Сега играе с ММ, но аз съм в същата стая. Тръгна ли да излизам, скача, хвърля всичко и хуква след мен. Laughing Явно е някакъв период.

# 5
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 354
Големият ми син умираше за баща си! Само него признаваше, с мен не искаше да седи и миг! Колко съм се самообвинявала, че съм ужасна майка! Sad
Сега съм толкова щастлива (все още😬), че малкото ме търси и иска да е с мен! При това в присъствие на татко му! ❤

# 6
  • София
  • Мнения: 30 079
elleni, викаш да не се кахърим много. Laughing Peace

Скрит текст:
Големият беше много привързан към мен до към 5г. После взе да търси все по-често баща си, за да играе с него "мъжки" игри. Laughing Предполагам, че в един момент и двамата ще имат нужда от мъжки занимания, а аз ще съм за гушкане, успокояване, хранене, учене и др. подобни "задължения" (според възрастта).

# 7
  • Мнения: 18 495
Латната количка ако й се сложи приличен чувал отпред няма ли да стане.? В снегя не знам как ще е...
 Аз си купих голяма и много комфортна комбинирана Бекса. Много съм доволна,.маневрена е.И на мен ми идва тежка вече. Лятото се замислям също за лятна най-обикновена и в момента се чудя дали има смисъл да взимам. Не я знам дотогава дали ще иска да стои в нея. Сега е на 8 месеца. Все още много обича и почти винаги заспива навън. Вие взимали ли сте и с какви наблюдения сте? От полза ли са.?

# 8
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 354
Мише, точно! Големи драми имах аз с първото дете, комплекси си насадих, че не съм добра майка за детето си... и двамата обожават татко си, но малкото поне и мен зачита за човек!

Аз съм също с количката от баткото - Jane Nomad - не я заменям за нищо! Само си купих сега допълнителна тапицерия, защото моята беше поизбеляла от слънцето, че що километри е навъртяла... Това е голяма количка, широка, 3-год дете спокойно може да се вози в нея, големият спеше в нея до 2,5 - 3 г. Но е толкова маневрена, а и е всъдеход, в какви преспи и неразринати пътища е минавала... с таткото де, аз не съм така всеотдайна, да се ровя в преспите с часове докато спи детето! Ама има защо да си го търсят татко си децата! 😝

# 9
  • Мнения: X
Точно щях да кажа, че не е в теб проблема, явно таткото на децата просто е голяма работа Simple Smile.

# 10
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 354
Така е, много е отдаден, много време им посвещава! И уви, сравнението не в в моя полза! Sad
Но пък исках да дам и другата гледна точка, за да не ви е толкова криво, че са като "ваденки"! ❤

# 11
  • Мнения: 6 494
И моето на 9 месеца почти, е "ваденка" и сякаш става по-зле. Преди поне в кошарата играеше, докато съм в стаята и като излизам за малко не плачеше винаги. Но сега иска все да съм до него, а в кошарата няма как да стане - съответно отпада. Пада по цял ден едно катерене по мен, опити за гушкане и целувки Laughing И вече винаги като излизам от стаята реве, та се къса, колкото и да му обяснявам, че излизам за мъничко...

# 12
  • Мнения: X
Здравейте, записвам се да ви следя.
Сега попаднах на темата и изобщо на подфорума, прочетох старата тема и наистина информацията, която давате е много ценна, а на мен тепърва ще ми трябва, че мънчо е само на 50 дни. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 822
момичета, болна съм бебчо е само на 16 дена! при това днес му е датата на раждане по термин. роди се по-раничко. Много ме е страх да не го заразя. какво да предприема? засега се цедя и го "кърми" баща му, аз спя в друга стая  но много се притеснявам, че не мога даже да го гушна. имам болно гърло и лека хрема. искам да го кърмя/гушкам с маска, но не знам дали е разумно. синът ми е на смесено хранене, но имам кърма и се чудя какво количество е нужно за да го предпазя с антитела от кърмата...

# 14
  • Мнения: 6 494
Аз така се бях разболяла (кашлица и силна хрема) и кърмех и гушках без маска. Той не се разболя, също беше на смесено хранене. Беше на около месец или по-малко. Мисля, че е предпазен бебчо. Мий си ръцете често. Може би само без целуване, но това си го знаеш.

Жани, добре дошла Hug

Общи условия

Активация на акаунт