За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 57

  • 43 767
  • 800
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 502
А дали може без рецептата да се вземат,мъжът ми се прибира а не да се раскарва за рецептата ?

Абсолютно може!

# 136
  • Мнения: 6 537
Да кажа и аз за разтичането - в началото често ми се случваше, нощем даже локвички правех. Но сега вече не, а кърмя и аз на поискване. Нощем по два пъти, понякога и повече, а денем съвсем хаотично. На девет м е момчето ми. Така че явно организмът се нагажда и на хаотичното кърмене.
Когато се бях притеснила, че не мога да изцедя нищо (за каши и пюрета), в темата за кърмене ми казаха, че е нормално, защото когато се кърми месеци наред, тялото започва да произвежда точно толкова кърма, от колкото има нужда точно това бебе.

# 137
  • Мнения: 822
момичета имаме прогрес с нашето неспокойно коликово бебе. купих книгата най щастливото бебе на доктор ненамсикой Харп (някакъв американец) и там си пише класическите неща. бебето първите три месеца са му все едно последен триместър в утробата, човешките бебета се раждат преждевременно заради голям мозък. всичко свързано с пресъздаване на условията в утробата му помагат да се успокои. Та сега правим същото, което и преди правихме (гушкаме го, спим с него и тн), но поне е осъзнато и по книга и знаем, че е в реда на нещата той да е така. общо взето сучене кожа до кожа, гушкане, бял шум, люшкане и повиване са основните елементи на успокояване.

също така давам и инфакол, лактазата при нас не помогна, или може би не й дадох достатъчно време, но ми се струва, че инфакола си има някакъв ефект. полагаме големи усилия за оригването му.

хрема вече няма пупупу. изобщо май сме здрави.

Момичета, а леко му се бели кожата на някои места, слагам олио за тяло на крачета ръчички, но и близо до очите се бели и ме е страх там да му слагам кремчета...вие имате ли такъв проблем?

# 138
  • София
  • Мнения: 39 754
Нормално е да се бели кожата. Моите и двете бяха като змийчета. Не помня да съм мазала с нещо.

# 139
  • Мнения: 116
Здравейте какво давате за колики и изписа ли ви го лекар или може и без рецепта. Ние сме на 17 дни и доста се присвива явно я мъчи корема и нз какво да взема. В петък сме на лекар но не ми се чака да тогава

# 140
  • Мнения: 35 109
Аз давам чай от копър на Хип преди всяко хранене , по лекарско предписание. И Лефакс, едно впръскване на всяко хранене. Много по- спокоен е откакто е на Лефакс. с еспумизан беше ужас!

# 141
  • Мнения: X
Аз започнах с Еспумизан комфорт в комбинация с Колийф. След това смених Колийф с Абоколикен по препоръка на педиатъра. Не подейства и пак взех Колийф и все още сме с тях.
Еспумизана и аз го спрях преди доста време, че малкия още повече се гърчеше от него.

# 142
  • София
  • Мнения: 820
А какво мислите за БиоГая?

# 143
  • Мнения: 822
Здравейте какво давате за колики и изписа ли ви го лекар или може и без рецепта. Ние сме на 17 дни и доста се присвива явно я мъчи корема и нз какво да взема. В петък сме на лекар но не ми се чака да тогава

ние даваме инфакол преди давахме лактаза, но при нас май нямаше ефект. основното което ни помага е гушкане , кърмене люшкане, и поза тигър много го успокоява. оригването е много важно и пръцкането. вчера го изкъпахме за първи път във вана, май имаше някакъв ефект, но може и да си въобразявам.


за биогая чета лоши неща като цяло от други мами.  

момичета, а колко ви качват бебетата? моят син се роди неголям и бях комплексирана, че не е едро бебе. беше малко над 3 кила, а всички  около мен са с 4 килограмови бебоци. но сега е качил почти 900 грама за 25 дена. възможно ли е да го прехранвам?  аз малко  амбициозно подходих заради притесненията си , че не е голям.

# 144
  • Мнения: 35 109
Гушкането е много вжно за коликите. Моя беше като лепка!

# 145
  • Мнения: 6 537
Не го прехранваш, може и над кило да качват първите месеци. А ако е само на кърма, то си яде колкото му е нужно и няма как да се прехрани.
Между другото 3кг-во бебе за мен не е малко бебе Crazy

# 146
  • София
  • Мнения: 39 754
На "малко над 3 кила" казваш, че не е едро бебето, защото не си виждала бебета по и под 2кг Simple Smile

Първият месец може да качи килограм+. Твоето се движи в "норма".

# 147
  • Мнения: 6 537
Моето се роди 2010.

# 148
  • Мнения: 2 429
Редактирам се - реших, че няма защо да ви причинявам тази история Simple Smile Ще поживеем, ще видим, дано не се подриска малчо и дано е здрав за ваксината. Една ваксина ни остана и направо цялата се треса вече.

Последна редакция: нд, 26 ное 2017, 01:58 от prolet_inchen

# 149
  • Мнения: 6 537
Дано да не е нещо сериозно Praynig
Много са кофти понякога тези ваксини, при нас на последната преди почивката съвпадна с никненето на два зъба и беше ужасно Sad

Общи условия

Активация на акаунт