Бързи здравословни въпроси и отговори – 10

  • 57 831
  • 739
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 788
Здравейте на всички! От скоро време получавам странни и временни болки в областа на гърба/кръста,които представляват по-скоро прерязване или защипване така да го кажа.Болката се появява нощем,или когато съм на работа (повечето време съм права).Болката беше само от ляво,но от няколко дни се появява и от дясно.Изведнъж ме прерязва и после ме пуска.Никога не съм имала проблеми с бъбреците,но честно да си кажа не се обличам много дебело,ходя по една блуза.Млада съм,не съм имала кой знае какво физическо натоварване попринцип,та взех да се чудя от къде идва тази болка.Личният ми лекар е отпуска до 10ти,но ми е интересно ако някои от вас е имал същия проблем.Благодаря!

# 256
  • София
  • Мнения: 11 456
При всички случаи трябва и двамата да се лекувате. Иначе е омагьосан кръг - може да си го прехвърляне един на друг до безкрай.
Да, знам. Лекуват ни уж двамата, а няма никакво подобрение. И според лекарите всичко е окей, а не е.

А докато се лекувате ползвате ли презерватив?

# 257
  • Мнения: 8
При всички случаи трябва и двамата да се лекувате. Иначе е омагьосан кръг - може да си го прехвърляне един на друг до безкрай.
Да, знам. Лекуват ни уж двамата, а няма никакво подобрение. И според лекарите всичко е окей, а не е.

А докато се лекувате ползвате ли презерватив?
Не правим секс докато се лекуваме..

# 258
  • Sofia
  • Мнения: 26 304
Нещо за зъбобол,моля 😥

# 259
  • София
  • Мнения: 11 456
Аулин.
Ако е кариес, помага памуче, натопено в спирт и в дупката. Така съм избутвала почивни дни, докато дойде часът за зъболекар.

# 260
  • Sofia
  • Мнения: 26 304
Мерси
Пломбиран мъдрец е,заболява ме свирепо за 5-10мин.,след това спира болката...утре съм на снимка,сигурно ще се вади нерв...

# 261
  • София
  • Мнения: 11 456
Ако се стигне дотам, по-добре извадете мъдреца Hands V

# 262
  • Sofia
  • Мнения: 26 304
Дано не се стигне до вадене Tired Face
То и от пломбиране ме е страх...наскоро започнах да получавам много неприятни спазми като съм дълго с отворена уста на зъбол.стол...направо не ми се мисли как ще изтърпя каквато и да е манипулация...

Да знаете случайно какви са цените за зъбна снимка на 1/2 горна и долна челюст?

# 263
  • Мнения: 800
Някой да знае нещо повече за хиетална херния на хранопровод.

# 264
  • София
  • Мнения: 11 456
Дано не се стигне до вадене Tired Face
То и от пломбиране ме е страх...наскоро започнах да получавам много неприятни спазми като съм дълго с отворена уста на зъбол.стол...направо не ми се мисли как ще изтърпя каквато и да е манипулация...

Да знаете случайно какви са цените за зъбна снимка на 1/2 горна и долна челюст?


Мисля около 25 - 30 е на всички зъби. Ваденето на мъдрец не е голяма работа, но ако е пулпит е по-добре да се оттървете от него.

# 265
  • Мнения: 5 846
Здравейте на всички! От скоро време получавам странни и временни болки в областа на гърба/кръста,които представляват по-скоро прерязване или защипване така да го кажа.Болката се появява нощем,или когато съм на работа (повечето време съм права).Болката беше само от ляво,но от няколко дни се появява и от дясно.Изведнъж ме прерязва и после ме пуска.Никога не съм имала проблеми с бъбреците,но честно да си кажа не се обличам много дебело,ходя по една блуза.Млада съм,не съм имала кой знае какво физическо натоварване попринцип,та взех да се чудя от къде идва тази болка.Личният ми лекар е отпуска до 10ти,но ми е интересно ако някои от вас е имал същия проблем.Благодаря!

Невралгия, радикулит, дискова херния... И друга неща вероятно.

# 266
  • София
  • Мнения: 5 198
Да запитам, лекувам кашлица , която беше влажна в началото .
Пия отхрачващ сироп, който много добре действаше, но от вчера кашлицата отново е суха , дразнеща и да си призная кашлям много.
Звъннах на личната , тя каза да продължавам със сиропа поне още 3 дни .
Нямам Т, знаете ли други може и "бабини" лекове за кашлица ?

# 267
  • София
  • Мнения: 11 456
И аз така. Влажната отмина, сега съм със суха. Очаквам да я влача така около месец, заради цигарите. Смуча някакви бонбонки и близалки. Успокояват. Ако спреш да пушиш, аз също де, кашлицата ще отмине далеч по-бързо.

# 268
  • София
  • Мнения: 5 198
Ще си взема и аз лукчета Simple Smile Тези цигари са голяма краста , като се замисля аз пуша дори когато гърлото ме боли много.

# 269
  • Sofia
  • Мнения: 26 304
Вземи таблетки тавипек,с масло от лавандула са и много добре действат при кашлица.Също може да приемаш по 1с.л.на час разбъркани мед,зехтин,лим.сок и зехтин.

Общи условия

Активация на акаунт