160 благодарни Американки въртят тиквеници и пазаруват Коледни подаръци!

  • 94 652
  • 730
  •   1
Отговори
# 330
  • САЩ
  • Мнения: 170
Също подкрепям казаното за езика. Не може да отидеш в чужда държава и да очакваш да просперираш ако не говориш местния език. В Америка има много места където може да се учи английски за малко пари или дори безплатно. Всеки Комюнити колеж и дори в много гимназии има такива курсове. Направени са в удобни часове за работещи хора. Искаш ли, има начин.
Другото е мотивацията на човека. Има хора доволни където са а има и такива които непрекъснато се борят и вървят напред.
Тук университетите дават много възможности за развитие. Ако ти се учи има програми за преквалификация и за допълнително сертифициране. Обаче ключовата дума е "ако".
Навсякъде има мрънкащи и недоволни. Просто гледай да избягваш такива хора.

# 331
  • Мнения: 513
А дали е възможно българин с българско журналистическо образование да работи като журналист там?

# 332
  • Down south
  • Мнения: 7 678
Стига да има разрешение за работа и да си намери такава, не виждам, защо да не може.

# 333
  • Мнения: 513
Aми понеже в телевизията се изисква перфектно произношение, а дори и C2 да имаш ниво, пак е невъзможно да звучи човек като американец..

# 334
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Не всички журналисти работят в телевизията, нали. Питаш за образованието, отговориха ти че да може. Акцентът не е свързан с образованието.
Има си начини да се бори акцент ако ти е проблем.
Освен това, макар и да ти казаха момичета да поработиш над негативното си отношение към света, ти продължаваш да умуваш как нещо няма да стане и какви пречки може да се намерят, вместо как да го случиш. Което е ок, ако те прави щастлива, но няма смисъл да продължаваме да ти даваме примери как не е лоша Америка към имигрантите, защото ти просто няма да ни повярваш докато не си промениш светогледа. Cheers.

# 335
  • Мнения: 513
Ох, знам, sipirumi. Но повярвай ми, в продължение на дълги години тук ми се е промивал мозъка за "мизерното робство" в САЩ. Напротив - вярвам ви на 100 процента дори, просто ми беше интересно какво ви е мнението по тези контра представи за Америка. Благодаря ви за ценните съвети, момичета! ♥️

# 336
  • Бостън
  • Мнения: 13 479
E, споко де, като дойдеш тук пак ще ти промиват мозъка, но с малко по-различни идеи и концепции Wink От промивката не можеш да избягаш никъде, тя е в основата на националната гордост, самосъзнание, национализъм,  шовинизъм, етц., етц., да не задълбавам в още по-противните ми религиозно базирани промивки !

# 337
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Имаше една българка журналистка, Ралица... не помня фамилното и име, тя нали работеше като говорител за СНН. Имаше си акцент жената и то не малък. Доста време се задържа като говорител (май нощни или вечерни новини водеше по СНН). Вярно, времената бяха други, но, както и написаха вече - не всички журналисти са говорители по новините.

# 338
  • Бостън
  • Мнения: 13 479
Ralica Vasileva

# 339
  • Мнения: 513
Благодаря ви още веднъж! Впрочем, понеже преди време ви бях питала за учителството в САЩ, вие бяхте казали, че там за детски/начален учител се изисква полувисше образование, а едно цяло висше дори оттук ще е още по-добре. Ще ви споделя нещо - през последните години аз се влюбих в детското учителство и избрах това за мое призвание. Работата е там, че аз все пак реших да си завърша икономическия бакалавър, защото ми вървеше и нямаше смисъл да се отказвам на финала. Сега обаче уча магистратура по Предучилищна педагогика. Като чета този сайт https://www.teachercertificationdegrees.com/careers/kindergarten-teacher/ и подобни на него, виждам, че за детски учител изискват бакалавър по педагогика, а не магистър... Смятате ли, като хора, развиващи се в САЩ, че само с магистратура по детска педагогика имам шанс да работя в САЩ като детски учител, имайки предвид изискванията за бакалавър? Извинявам се, ако ставам досадна с въпросите си, но вие сте единствените хора, които могат да ми отворят очите за реалността в Америка, така че да знам какво да правя и ви благодаря предварително от сърце ♥️ Disappointed Relieved

Последна редакция: вт, 09 окт 2018, 12:41 от barabanche

# 340
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Всеки щат има собствени изисквания. Когато решиш къде ще живееш, ще трябва да се свържеш със съответната професионална организация и да преминеш през тяхната процедура за приравняване на чужди дипломи. Ние можем само да гадаем.

# 341
  • Мнения: 2 992
Barabanche,
Следя темата, защото моя много близка живее в САЩ и по резонни причини ми се наложи да се запозная с процедурата, за да можеш да работиш там.

Получаването на туристическа виза , макар и 10 годишна, не ти дава право да работиш в САЩ.

Получаването на работна виза е дълъг, труден и скъп процес. Желателно е фирма с добри адвокати да се е съгласила да инвестира време и средства за теб!

или да спечелиш Зелена карта!

# 342
  • Мнения: 513
Благодаря, аз намерих информация. Още веднъж - благодаря! ♥️

# 343
  • Мнения: 4 290
А дали е възможно българин с българско журналистическо образование да работи като журналист там?
да възможно е. Не е задължително да е телевизия обаче, има вестници, списания, електронна медия, корпорации които имат прес център и т.н. ...

Аз работя на позиция, която изисква образование като минимум бакалавър, дипломата ми е от Бг. и само е отбелязана в резюмето като степен на образование. Никой не е искал да я види като ме наемаха- частна компания е. Така, че работа има. Даже в обявите си пише какъв опит се търси.

# 344
  • Мнения: 103
Barabanche, ти ще ни накараш да минем през всички професии Joy

Ние дойдохме тук с работна виза, спонсорирана и искам да поясня, че тя е трудна за получаване, изисква работодател, който да е много мотивиран да те премести тук и е три годишна. Може да се подновява нон стоп, разбира се, но докато не се вземе някакъв друг постоянен статут, остава рискът, че ако си изгубиш работата, моментално губиш и визата. Взимането на зелена карта е следващото дълго и скъпо начинание.

И с риск да те насоча пак в негативна посока, учителите тук се оплакват непрекъснато - от заплатите, от липсата на финансиране за училищата етц., така че ситуацията не е розова и тук.

Ralica Vasileva не беше ли в CNN international? Мислех си, че затова съм спряла да я виждам.

Агенте, тук само да си податлив на промивки Joy За няколко месеца ни поканиха в четири, пет цървки, с пристигането. Минаха много години де, хората се научиха да не си хабят "спасяването" по нас.

Общи условия

Активация на акаунт