Служебна бележка за прехвърлено майчинство???

  • 910
  • 7
  •   1
Отговори
Скъпи мами, имам едно питане относно майчинството! На нашата баба, на която съм го прехвърлила, защото започнах работа, от РУСО й искат служебна бележка от моя работодател, че съм получавала до сега 50 % от майчинството...х... месеца и , че вече не получавам... На вас това познато ли ви е, че аз вече се озадачавам сериозно колко "служебни бележки" и декларации ще трябва да подпиша за тези пари?

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
Няма проблем работодателят ти да издаде една такава служебна бележка / свободен текст/, в която да опише от кога до кога си ползвала 50 % от майчинството ти при него. Това е с цел да не стане грешка, макар че  еясно кога детето става на две години....  Thinking

# 2
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
А защо 50% от майчинството newsm78

# 3
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
Предположих, че жената е ходеля на работа и до момента и по тази причина е получавала 50 % от майчинството. И сега има възможност и желание да прехвърли ползването му на бабата. Прехвърлянето може да стане само на лице, което е осигурено за всички осигурителни случаи. Naughty

# 4
Много ви благодаря за отговорите до сега, но за мен е важно да разбера дали е задължително да се предостави такава бележка, защото веднъж съм подписала декларация от кога до кога аз ще ползвам майчинството и от кога започва бабата-грешка няма как да стане. Изпращането на тази бележка ми е проблем и главоболие, и ако не е задължително, просто ще им се размине на РУСО. Thinking

# 5
  • Мнения: 8 917
Прехвърлянето може да стане само на лице, което е осигурено за всички осигурителни случаи. Naughty
Когато работят по трудов договор Peace

(3) (Изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г.) Отпускът по ал. 1 със съгласието на майката (осиновителката) се разрешава на бащата (осиновителя) или на един от техните родители, когато работят по трудово правоотношение.

# 6
  • Мнения: 9
Здравеите на всички във форума
Някоя от вас може ли да ми обясни, какво е нужно за прехвърлянето на майчинство и колко време трябва да бъде предварително осигурявана .
Благодаря ви предварително

# 7
  • Мнения: 8 917
Здравеите на всички във форума
Някоя от вас може ли да ми обясни, какво е нужно за прехвърлянето на майчинство и колко време трябва да бъде предварително осигурявана .
Благодаря ви предварително
Трябва да работят по трудов договор и да отговарят на условията за получаване на обезщетение за майчинство - 6 месеца трудов стаж. Peace

Общи условия

Активация на акаунт