С тръпнещи сърца чакаме януарската мечта!

  • 59 147
  • 686
  •   1
Отговори
  • Мнения: 414



Полезни връзки
Биология на вътреутробното развитие
Развитие на ембриона през първите седмици
Календар на бременността и калкулатор на седмиците
Коремни болки и спазми по време на бременност

Хранене през бременността
Хранене по време на бременността
Билки и бременност
Билки, които да избягваме при бременност
Забранени храни по време на бременност
Забранени храни за бременни

Тренировки по време на бременност
Тренировки с упражнения за бременни
Кегел- упражнения
Йога за бременни

Майчинство, обезщетения
НОИ и обезщетения за майчинство
Обезщетения за майки- студентки
Майчинство и счетоводство
Калкулатор майчинство

Раждането
Начало на раждането
Естествено раждане
Фази на нормалното раждане
Пълен наръчник на секцио
Възстановяване след секцио



Старите теми:
Добре дошли, Януарки 2018!
Януарки 2018 - тема 2

Последна редакция: нд, 19 ное 2017, 13:13 от Dogsy

# 1
  • Мнения: 6 866
Ох, че хубава снимка си избралa Flowers Tulip чак ми става пролетно като я гледам Grinning

# 2
  • Мнения: 1 766
Dogsy, браво за темата и благодаря! Hug
Аз чета редовно, но с писането ми е трудно от телефона Simple Smile
Момичета, виждам, че обсъждате покупки вече. Помислете и за помпа за кърмене, много хубава работа върши, особено в началото. Аз си я бях взела в болницата и след като родих на втория ден като се събудих с едни огромни дини Blushдобре, че беше тая помпа да ме спаси Grinning

# 3
  • Мнения: 6 866
Вие как усещате движението на бебето? Аз тези дни направо се чудя какви ги върши-застанало е по диагонал и ме човърка хем долу вляво, хем вдясно под ребрата.

# 4
  • Мнения: 108
Момичета какво ви е мнението за помпите и аз съм в дилема, каква да избера. Първа бременност ми е и не съм на ясно. Confused

# 5
  • Мнения: 108

Вие как усещате движението на бебето? Аз тези дни направо се чудя какви ги върши-застанало е по диагонал и ме човърка хем долу вляво, хем вдясно под ребрата.
[/quote]

И при мен е така, много е игрива. Вечер късно най- много се бунтува, таткото винаги казва “леле още сега си показва зъбите, а като излезне какво ще я правим”. Grinning

# 6
  • Мнения: 1 766
magla89, аз по съвет на една приятелка си взех помпа Medela. Хубава марка са, макар и малко по-скъпи от средния клас. Обаче сглупих и по-точно ми се досвидяха парите Confused и си взех ръчна, а не автоматична...ами познайте какво стана - после си взех и автоматична и сега имам две...та от много сметки накрая хитрата сврака с двата крака Grinning
Та моя съвет е - автоматична! Пък за марката си проучете вече...

# 7
  • Мнения: 108
Стандартни ли са или има някакви размери, защото не всички гърди са еднакви. Още не съм ги разглеждала, но ще трябва да се ориентирам вече към покупките. Ние сме в Германия и не знам какви марки се предлагат тук. Но ще послушам съвета ти за автоматична, благодаря. Blush

# 8
  • Мнения: 6 866
Не мисля, че си струва да се инвестира в електрическа при положение, че не е ясно дали и колко ще се ползва. Аз също взех на Медела, но от ибей на много по-ниска  цена, реших да имам за всеки случай.

# 9
  • Мнения: 715
Аз съм решила да взема сета на Авент със стерелизатор, ръчна помпа и шишета. Чакам бебеманията сега на 24 и черния петък. Отделно започнах да пазарувам всяка събота или неделя излизаме с таткото да купуваме неща. Купуваме 2-3 по едри и останалите по дребнички, за да може да се занесем. Мисля да пусна другата седмица и няколко неща онлайн.
Относно движенията, аз нещо не чувствам толкова ритници, а по скоро разпъвания местене и натискане на органите ми.
Тази седмица пътувах за последно до родителите ни и ни отбиха по един страничен път и... беше толкова друсане и копки, че вечерта си мислех, че ще стане белята, такива болки и спазми, а за нещастие не си носих нито ношпа, нито магнезии... За щастие се размина.

# 10
  • Мнения: 1 766
Не мисля, че си струва да се инвестира в електрическа при положение, че не е ясно дали и колко ще се ползва. Аз също взех на Медела, но от ибей на много по-ниска  цена, реших да имам за всеки случай.
Poliiii, точно това беше и моят аргумент да не си взема автоматична (електрическа). Обаче се оказа, че бебето е с т. нар. "къса юздичка", не сучеше добре, пък аз се бях заинатила, че няма да минаваме на АМ...Та до 4-я месец бях в една непрекъсната въртележка от кърмене и цедене между кърменията... ръката ми откапа от тая ръчна помпа, а с автоматичната се родих - хем по-лесно за мен хем в пъти по-бързо.

magla89, за размерите - на фунията на мойта пише 24, ама това размер ли е и има ли и други не знам. Аз по принцип (в не-бременно състояние Simple Smile ) съм с малък бюст и на мен тоя размер ми беше добре.

# 11
  • Мнения: 108
Знам че това е глупав въпрос, но ми е интересно как разбирате че трябва да спрете електричната помпа или като свърши млякото сама спира Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 6 866
Не ме разбирай погрешно-аз не ги отричам, но ето при вас така е потръгнало. Просто казвам, че може да се купи някаква обикновена ръчна на първо време, а ако действително се наложи непрекъснато цедене, тогава да се инвестира в електрическа.

# 13
  • Мнения: 25 645
Аз също взех от близка нейната помпа, ръчна на авент. Ако се наложи да помпя ще си купя електрическа. Не се знае дали ще ми трябва наистина...много жени не ги харесват, други си кърмят от раз, или изобщо не кърмят...над 200 лева са доста пари за такава покупка още от сега. Живот и здраве януари ако се наложи ще поръчам он лайн една.

# 14
  • Мнения: 414
На мен също ми дадоха, но в болницата акушерката препоръча ръчна помпа, ако са близнаци или има проблем и се наложи непрекъснато цедене-автоматична.
Аз беба вчера и в петък я усещах много нагоре под ребрата, там са й крачетата, но едно постоянно издуване и блъскане, направо болезнено. Чудех се дали да не ида на лекар и дали всичко е наред. Днес е по-добре, пак рита, но не по този начин. Утре ще я видим да не се е обърнала нещо в друга посока, че си беше застанала в правилна поза, дано не..

Общи условия

Активация на акаунт