Стерилизиране - докога?

  • 1 348
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
Мили майчета с опит, моля да ми обясните докога се стерилизират шишенцата, приборите и т.н. на бебчовците?
Аз кърмя, но от време на време ми се налага или да дохранвам с АМ, или капчици с лъжичка да дам и т.н. Предполагам, че дори и след като започнем захранването пак ще трябва да стерилизирам всичко, но по-добре е да ми кажете как се процедира.
Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 3 334
Аз лично стерилизирах шишетата и атрибутите им до към 5м.,след това започнах да измивам само с препарат и изплаквам с гореща вода.Лъжичките и останалите атрибути при захранване по същи начин ....с изплакване с гореща вода!

# 2
  • Мнения: 2 271
Като навърши 7м спрях да стерилизирам.Подготовката я започнах от предния месец-само миех купичките и лъжичките.

# 3
  • Мнения: 1 559
Момичета имаше скоро една тема за стерилизацията...но май не сам внимавала,и да използвам да питам сега.Колко вода се слагаше в стерилизатора,и колко време в микровалновата ??? newsm78

# 4
  • Мнения: 8 917
Момичета имаше скоро една тема за стерилизацията...но май не сам внимавала,и да използвам да питам сега.Колко вода се слагаше в стерилизатора,и колко време в микровалновата ??? newsm78
Аз стерилизирах до годинка и нещо. Стерилизатора ми е Чико - 200 гр вода се слага на 12 минути, но аз съм го слагала на 6 или 7, понеже МФ ни е по-мощна.

# 5
  • Мнения: 723
До 6 месеца стерилизирах след всяка употреба на шишетата, а после почнах през ден-два, докато към 8мия месеца вече стерилизирах веднъж седмично.

# 6
  • Мнения: 131
Благагодаря ви мами сладурани! Аз рядко изварявам, през повечето време ползвам студен стерилизатор. Затова исках да си сверя часовника с вас  Laughing Доколкото разбирам всеки си преценява на момента, но общо взето поне до към 6-8 месец си се стерилизира задължително.

# 7
  • Мнения: 131
Аз лично стерилизирах шишетата и атрибутите им до към 5м.,след това започнах да измивам само с препарат и изплаквам с гореща вода.Лъжичките и останалите атрибути при захранване по същи начин ....с изплакване с гореща вода!

А това с горещата вода непременно ще го правя

# 8
  • Мнения: 388
До 6 месеца стерилизирах след всяка употреба на шишетата, а после почнах през ден-два, докато към 8мия месеца вече стерилизирах веднъж седмично.


  Peace

# 9
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Стерелизирах до 6 месец.

# 10
  • Мнения: 513
До към 5-ия всеки път даже май и по рано спрях  newsm78 след това веднъж на месец ако се случи  Blush

# 11
  • Мнения: 1 448
До към 5-ия всеки път даже май и по рано спрях  newsm78 след това веднъж на месец ако се случи  Blush

И аз така, вече лапаше всякакви играчки, не можех всичко да му стерилизирам и нямаше смисъл да продължавам и със шишетата и всички останали прибори Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 6 149
До към 5-ия всеки път даже май и по рано спрях  newsm78 след това веднъж на месец ако се случи  Blush

И аз така, вече лапаше всякакви играчки, не можех всичко да му стерилизирам и нямаше смисъл да продължавам и със шишетата и всички останали прибори Simple Smile

Писах, писах и накрая видях, че точно преди да публикувам се е появил и моят отговор. newsm53

# 13
  • Мнения: 4 621
До 7 месец. След това не съм стрлизирала нищо.

# 14
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
До към 5-ия всеки път даже май и по рано спрях  newsm78 след това веднъж на месец ако се случи  Blush

И аз така, вече лапаше всякакви играчки, не можех всичко да му стерилизирам и нямаше смисъл да продължавам и със шишетата и всички останали прибори Simple Smile

И аз така,сега ако се сетя един път на 2 седмици слагам шишетата за водичката.

Общи условия

Активация на акаунт