Бременност непосредствено след цикъл

  • 2 302
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 196
Здравейте.
Искам да ви попитам дали е възможно бременност непосредствено след цикъл?
Ще разкажа и накратко моята случка и това, което най ме притеснява.
Цикъла ми дойде на 13.11 до 15.11. След това имах още ден, два на изчистване. Попринцип съм с поликистоза и цикъла ми е изключително кратък, отделно съм с високи нива на кортизол и пия едно хапче, което е за успокоение, понеже съм страшно изнервена. Та да продължа, с приятеля ми правихме секс на 18.11 и той свърши в мен.
Има ли шанс за бременност и кога може да се отчете? Притеснявам се за това, че може по някакъв начин тези хапчета да навредят ( Атаракс) и трябва ли да ги спра?
Ще ми е интересно ако споделите опит и дали има такива между вас, на които се е случвало да забременеят след цикъл.
Благодаря предварително:)

# 1
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Честно казано, като се замисля след цикъл съм забременяла.

# 2
  • Мнения: 196
Честно казано, като се замисля след цикъл съм забременяла.
Сещате ли се колко дни?

# 3
  • Австрия
  • Мнения: 2 308
Искам да ви попитам дали е възможно бременност непосредствено след цикъл?

..т.е. непосредствено след менструалното кървене? Ами, възможно е по принцип. Зависи колко дълъг е МЦ и кога настъпва овулация. При по-къси МЦ, например такива с продължителност 23 дни, съвсем нормално би било овулацията да е към 10 ден. Или 9-ти. Сперматозоидите максимално живеят до няколко дни. Средно 2-3, но може и повечко  Wink Така че да се засекат нещата. Говори с лекаря си, който ти е предписал медикамента Атаракс: какво точно би трябвало да направиш, ако си бременна, дали и доколко, как и кога би могъл медикамента да повлияе върху една бременност.

# 4
  • Мнения: 196
Искам да ви попитам дали е възможно бременност непосредствено след цикъл?

..т.е. непосредствено след менструалното кървене? Ами, възможно е по принцип. Зависи колко дълъг е МЦ и кога настъпва овулация. При по-къси МЦ, например такива с продължителност 23 дни, съвсем нормално би било овулацията да е към 10 ден. Или 9-ти. Сперматозоидите максимално живеят до няколко дни. Средно 2-3, но може и повечко  Wink Така че да се засекат нещата. Говори с лекаря си, който ти е предписал медикамента Атаракс: какво точно би трябвало да направиш, ако си бременна, дали и доколко, как и кога би могъл медикамента да повлияе върху една бременност.


Ами не, цикъла ми е 30-32дни продължителност. Не е от кратките.

# 5
  • Мнения: 25 729
Честно казано, като се замисля след цикъл съм забременяла.
Не думай. Thinking

# 6
  • Австрия
  • Мнения: 2 308
Попринцип съм с поликистоза и цикъла ми е изключително кратък

Не всички знаят, че при поликистоза МЦ не е от кратките. Но пък би трябвало всеки да може да прави разлика между менструален цикъл (МЦ) и менструално кървене (МК), най-малкото защото МК е част от МЦ.
Не мисля, че има реална вероятност в твоя случай да забременееш непосредствено след МК. Но ако имате желание за дете, би трябвало да се консултираш с лекаря си относно приема на Атаракс.

пп. Аз забременях съвсем нормално по време на поредния си менструален цикъл. Не знам как би могло да е иначе.

# 7
  • София
  • Мнения: 11 456
И аз така - някъде по средата на цикъла. Само че моят е 26 - 28 дни. За 30 - 32 не знам Joy

# 8
  • Мнения: 196
Между другото днес ми прецапа розово течение. Като белтък беше, не е гъсто и нямаше мирис.
Предния месец бях на пълни изследвания, плюс колкоскопия и вс беше наред.
Започвам да се плаша 😁

# 9
  • Мнения: 25 729
Между другото днес ми прецапа розово течение. Като белтък беше, не е гъсто и нямаше мирис.
Предния месец бях на пълни изследвания, плюс колкоскопия и вс беше наред.
Започвам да се плаша 😁
А тест прави ли, нали се предполага че си бременна?

# 10
  • Мнения: 196
Между другото днес ми прецапа розово течение. Като белтък беше, не е гъсто и нямаше мирис.
Предния месец бях на пълни изследвания, плюс колкоскопия и вс беше наред.
Започвам да се плаша 😁
А тест прави ли, нали се предполага че си бременна?

Ама случката се разиграва преди 5 дни? Има ли нужда от тест? Не е ли рано?

# 11
  • Мнения: 25 729
Между другото днес ми прецапа розово течение. Като белтък беше, не е гъсто и нямаше мирис.
Предния месец бях на пълни изследвания, плюс колкоскопия и вс беше наред.
Започвам да се плаша 😁
А тест прави ли, нали се предполага че си бременна?

Ама случката се разиграва преди 5 дни? Има ли нужда от тест? Не е ли рано?
Оф, сега видях датите...рано е , да. Изчакай си нормалното закъснение. Peace

# 12
  • Мнения: 196
Между другото днес ми прецапа розово течение. Като белтък беше, не е гъсто и нямаше мирис.
Предния месец бях на пълни изследвания, плюс колкоскопия и вс беше наред.
Започвам да се плаша 😁
А тест прави ли, нали се предполага че си бременна?

Ама случката се разиграва преди 5 дни? Има ли нужда от тест? Не е ли рано?
Оф, сега видях датите...рано е , да. Изчакай си нормалното закъснение. Peace

А има ли реален шанс? И на какво може да се дължи това прицапване? Имам и болка в корема?

# 13
  • Мнения: 25 729


А има ли реален шанс? И на какво може да се дължи това прицапване? Имам и болка в корема?
При секс без предпазни мерки, винаги има реален шанс да си бременна.
Сега какво е "прицапването" аз не мога да кажа, не съм лекар, но и да бях, без преглед е глупаво...можем да гадаем, примерно овулационно нещо, или пък имаш сериозен проблем, или от медикаментите които приемаш...Изчакай си менструацията и след това отиди на преглед, ако искаш да си спокойна че всичко е ОК.

Общи условия

Активация на акаунт