Раждане в МБАЛ "Вита" - тема 7

  • 78 728
  • 883
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 475
Здравейте, аз съм все още на доста ранен етап, но личния лекар ме насочва към Вита. Бихте ли споделили кой от АГ специалистите (с договор с НЗОК) води ЖК.
Благодаря!
Във Вита не водят ЖК по здравна каса.

# 211
  • Мнения: 1
Здравейте,
Искам да попитам има ли някой
мнение за доктор Дойчиновски
Следя се при него и съм много доволна.
Колебая се за раждането и ще ми е полезно ако ми дадете мнение 😊

# 212
  • Sofia
  • Мнения: 142
Здравейте! Моят въпрос е към вече раждалите във Вита, които са използвали епидурална упойка. Какви са впечатленията ви от анестезиолозите? Поставянето и като цяло използването на такава упойка е доста специфично и не всеки анестезиолог умее да я прилага така, че да е максимално ефективна.
Много благодаря предварително! Simple Smile

# 213
  • Мнения: 411
Здравейте! Моят въпрос е към вече раждалите във Вита, които са използвали епидурална упойка. Какви са впечатленията ви от анестезиолозите? Поставянето и като цяло използването на такава упойка е доста специфично и не всеки анестезиолог умее да я прилага така, че да е максимално ефективна.
Много благодаря предварително! Simple Smile
Не разбрах името на анестезиолога, не съм го избирала - мъж беше. Никакви проблеми не е имало с упойката - сложиха ми я малко преди пълно разкритие, имах силни контракции и ме беше страх, да не мръдна, но седнах на стол, приведох се напред и една акушерка ме приклещи здраво. За секунди става процедурата, на фона на всичко останало дори не помня колко болеше поставянето. Като се върнах в стаята ме сложиха на тонове, видя се, че са тихи, оказа се, че е защото вече съм с пълно разкритие и бебето е тръгнало. Успях на собствен ход да стигна до родилната маса и да се кача, но за самото раждане вече ме беше хванала упойката и не усетих нищо. Не знам дали е късмет или просто са много опитни и всичко им е ясно като време - кое в кой момент да направят.
Анестезиолога присъстваше и на раждането и ми даваше кураж, даже се и бъзикаше нещо от време на време Simple Smile

# 214
  • Мнения: X
И за двете си раждания съм ползвала упойка. Изобщо нищо не се усеща. Буквално като 2 боцкания от комар. Анестезиолозите доколкото знам са много добри. Наистина много се притеснявах от това боцкане в гръбначния стълб, буквално си мислех, че ако мръдна, ще се парализирам Grinning. Акушерката ми обясни преди манипулацията какво да очаквам и какво е усещането и аз бях спокойна. Относно д-р Дойчиновски, мисля, че докато лежах 4 дни октомври месец, мина 2 пъти на визитация. При първото ми раждане не съм го виждала, явно е във Вита по-малко от 3 г. Simple Smile Направи ми впечатление, че в сравнение с другите визитиращи е доста подробен. Обърна ми много внимание и отговори на всичките ми глупави питания. Според мен е много начетен ... Допадна ми отношението му. Професионално, не е някой лигльо. Преди да се насоча към д-р Кълвачева и Вита, ходих на прегледи при един АГ мъж. няма такова лигаво същество.... Буквално само блябляйкане.... Мисля, че е добър избор, пък и щом се следиш при него и си доволна, не мисля, че някой от тук може да те разубеди.... Знаеш, че това са предимно субективни възприятия....

# 215
  • Мнения: 276
Аз също имах страх от парализиране Grinning но всичко беше перфектно. При мен беше жена анестезиоложка и беше през цялото време на раждането. Моето раждане премина в спешно секцио и използваха вече поставения катетър на епидуралналната, не е имало други интервенции по гръбначния стълб. Мисля, че всичко беше много добре дозирано и със светкавични реакции. За самото поставяне ми казаха да седна на едно малко столче и да се изгърбя Grinning после една акушерка здраво ме хвана, почистиха мястото сложиха локална упойка, за да не се чувства поставянето на катетъра и готово.

# 216
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 51
При мен също се наложи спешно секцио и съжалявам,че не се поинтересувах по рано.Жена беше анестезиоложката,името не знам.На фона на всички болки,не усетих нищо от поставянето на спиналната.След раждането,обаче получих жестоки болки в гръбнака и таза,буквално не можех да си вдигна детето от леглото.В резултат на което бях почти 2 години по изследвания,скенери,невролози каквото се сетите.Биеха ми мускулно дипрофокс,който оправяше нещата за няколко часа и един коктейл от обезболяващи.Накрая оправих проблема с акупресура и специялни масажи.Е ,проявява се от време на време някаква болка,но минава за няколко дни.Сега изпадам в ужас ,като си помисля ,че може да се наложи отново поставяне на упойка.

# 217
  • Мнения: 2 475
Първият път раждах с епидурална. По спомен, почти нищо не усетих, анестезиологът беше Симеонов мисля, говореха разни смешки със Славкова да ме разсеят, че се притеснявах да не ме хване контракция докато я поставят, но всичко мина идеално.
Миналата година реших да раждам без упойка и не съжалявам.

# 218
  • Мнения: 410
И моят анестезиолог беше мъж, но не помня името му... Беже железен, със Славкова ме успокояваха, че нищо няма да усетя, то така и беше, но аз от страх и ужас леко се „изпуснах” на операционната маса, макар и след клизма Simple Smile , че като се насметох още повече, майко мила... Явно ми е проличало, защото той и Славкова не спираха да ми повтарят да си върша каквото ми е на душата и  че са виждали какво ли не. Буквално ми казаха, че не съм първата, която се „оа....” там Simple Smile ужас... голям резил, но те са страхотни
Човека даже ми вкарваше някакви успокоителни в системата ,защото ме виждаше ,че съм супер притеснена и ми казваше, че ей сега ще ми стане хубаво, хаха
Аз родих спешно секцио и упойката ми беше директно спинална, но анестезиолога дойде за епидуралната, когато направих 5 см разкрите и тогава се пообъркаха работите, та направо спиналната и така Simple Smile

# 219
  • София
  • Мнения: 1 257
Раждах секцио. Анестезиоложката беше изключително мила. Не усетих поставянето, преди това ми сложи обезболяващо на мястото за спиналната. Много добре ме беше дозирала, защото след операцията нямах никакви неразположения от упойката.

# 220
  • Мнения: 60
2 раждания секцио, първото с мъж анестезиолог, който постави доста леко упойката и всичко беше супер, никакви неразполижения после. Вторият път обаче беше жена, болезнено поставяне и силно, нетърпимо главоболие след това няколко дни, засягащо раменете и гърба. Та всичко е късмет и минава, не знам дали са запазили анестезиолозите в новата сграда, раждах в старата 2014 и 2017. С епидурална не знам как е, за д-р Дойчиновски и аз съм с положителни впечатления, минаваше на визитации всяка сутрин и е ОК:-)

# 221
  • Мнения: 244
Не, анестезиолозите са напълно нови. И аз миналия път раждах с мъжът анестезиолог и останах супер доволна. Сега да каже някой новите как са

# 222
  • Мнения: 3
Здравейте,
Искам да попитам има ли някой
мнение за доктор Дойчиновски
Следя се при него и съм много доволна.
Колебая се за раждането и ще ми е полезно ако ми дадете мнение 😊
Д-р Дойчиновски беше на раждането на  моя син на Коледа. Реално се завъртя в стаята няколко пъти, докато имах контракции, много приятен и земен. Аз избрах да раждам при д-р Богослова и като отидох, тя го викна. Докато си говорехме с нея по време на контракциите тя сподели, че Дойчиновски й е нещо като последовател. Когато отидох в родилната зала той беше до акушерката като излезе бебето и той ми направи 2-3 шева.
Успех

# 223
  • Мнения: 10
В момента съм болницата. Родих секцио на 1 Май. Утре ме изписват. Всичко мина добре. Раждах при д-р Чорбова. Всичко мина гладко. Анестезиолога беше жена. Не усетих нищо от упойката, нямах никакви неразположения след като ме пусна упойката. Много съм доволна. Това е второ секцио за мен, като първото беше много тежко. На втория ден се раздвижих без проблем и се грижа денонощно за бебето. Не вярвах , че е възможно такова бързо възтановяване. Благодаря на Господ, че ме отведе при такъв невероятен професионалист като д-р Чорбова. 

# 224
  • Sofia
  • Мнения: 142
Честито, Ели! Бъдете много здрави и щастливи! Аз също се следя и смятам да раждам при д-р Чорбова. Впечатленията ми за нея са прекрасни. Много се радвам, че при вас всичко е минало гладко. 🙂

Общи условия

Активация на акаунт