Бременност с момче/момиче?

  • 37 159
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 309
Здравейте,бъдещи прекрасни майки интересно ми е как се чувства една бременна с момче и как друга с момиче.Има ли нещо отличително или тези неща,които ми казват са чисто суеверие и предположения.Аз самата карам много лека бременност за сега разбира се Blush нямам болки,гадене,повръщане имам леко наедрели гърди и ме болят леко при допир.Кожата ми е същата и за тези 3 месеца съм качила 3 кг предимно на корем.Всички ми казват,че чакам момче.Разбира се ще науча скоро пола,което не е най-важното освен здравето на бебенцето,но просто от любопитство искам да знам за Вас.Лека бременност мамчета!

# 1
  • Мнения: 4 660
Очаквам момиченце, мъчи ме безсъние и главоболие. Head Band

# 2
  • София
  • Мнения: 22 922
Аз съм чувала, че на бременните с момиче им се яде повече сладко, а на тези с момче - солено. При мен се оказа вярно.  Laughing

# 3
  • Мнения: 309
Очаквам момиченце, мъчи ме безсъние и главоболие. Head Band
полежелавам ти едно прекрасно момиченце,живо,здраво и усмихнато 💗

# 4
  • Майна Сити
  • Мнения: 954
Аз съм чувала, че на бременните с момиче им се яде повече сладко, а на тези с момче - солено. При мен се оказа вярно.  Laughing

Хаха, да бе. В нас постоянно влизаха шоколади, които не делях с никого. Резултатът беше един малък шоколадохолик като майка си  Grinning
Още не мога да си обясня как мога да ям мариновани гъби с шоколад едновременно, че даже да ми е и вкусно. Явно ми е останало от странните желания на бременността  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 21 268
Аз съм чувала, че на бременните с момиче им се яде повече сладко, а на тези с момче - солено. При мен се оказа вярно.  Laughing
И при мен така , що шоколади измухах посред нощите  Mr. Green

# 6
  • София
  • Мнения: 22 922
Аз съм чувала, че на бременните с момиче им се яде повече сладко, а на тези с момче - солено. При мен се оказа вярно.  Laughing

Хаха, да бе. В нас постоянно влизаха шоколади, които не делях с никого. Резултатът беше един малък шоколадохолик като майка си  Grinning
Още не мога да си обясня как мога да ям мариновани гъби с шоколад едновременно, че даже да ми е и вкусно. Явно ми е останало от странните желания на бременността  Mr. Green

Това са суеверия, разбира се, просто за мен беше валидно. Grinning

# 7
  • Мнения: 10 874
Имам дъщеря и когато бях бременна с нея общо взето карах безпроблемна бременност, която напълно съвпада с описанието на твоята (макар че имах гадене съвсем в началото, но не е било в тежка форма и мина много бързо). Но не смятам, че по тези неща може да се гадае за пола. Има някакви съвпадения, де но само толкова. Не мисля, че от тях може да се направи някакъв извод.
Пожелавам ти здраво бебе, наистина това е най-важното! Flowers Hibiscus

# 8
  • Мнения: 309
Имам дъщеря и когато бях бременна с нея общо взето карах безпроблемна бременност, която напълно съвпада с описанието на твоята (макар че имах гадене съвсем в началото, но не е било в тежка форма и мина много бързо). Но не смятам, че по тези неща може да се гадае за пола. Има някакви съвпадения, де но само толкова. Не мисля, че от тях може да се направи някакъв извод.
Пожелавам ти здраво бебе, наистина това е най-важното! Flowers Hibiscus
Колко хубаво,аз от малка съм си втълпила,че ще имам момче,но не знам все пак,понеже имах доста тежко детство изоставена съм от майка си много малка и нямях никого освен баща си ,борех се сама бях лъгана и предавана от доста момчета и най-гадното беше,че на 14 бях изнасилена от 30 годишен.Имам много страхове ни жените търпим много болка...

# 9
  • Мнения: 46 484
За мен всичко това са суеверия. Всяка бременност е различна и не мисля, че има връзка с пола.
При мен нямаше никаква разлика, нито в апетит, нито в кожа, в нищо,  не съм имала гадене или др. неразположения, с изключение, че ми растеше коремът. Родих момиче.

# 10
  • Мнения: 309
За мен всичко това са суеверия. Всяка бременност е различна и не мисля, че има връзка с пола.
При мен нямаше никаква разлика, нито в апетит, нито в кожа, в нищо,  не съм имала гадене или др. неразположения, с изключение, че ми растеше коремът. Родих момиче.
Да ти живо и здравичко момичето и много да те радва 💗

# 11
  • Мнения: 13 526
Хапвах си добре и сладко и солено. Качих доста. Родих син, лека и безпроблемна бременност имах.

# 12
  • Мнения: 18 547
Пълни тъпотии са това дето казват. Но е факт, поне при мен, че след 5-я месец ми се ядеше сладко много, момиче имам. И не обичам сладко. Поне това при мен беше вярно-хапвах неща, които по принцип няма и да се сетя да ям, а като бременна ми се прияждаха. Във 2-3 месец се спуквах да ям кисело, туршии и кисели крастевички, вода с лимони. И си викам, лелеее край момче ще е/аз много, ама много исках момиче, не можеш да си се представя майка на момче и много се надявах да е момиче/.
Не ми се е гадело и никога не съм повръщала. Корема ми беше малък, всички казваха, че ще е момче, защото бил малък. Абе...глупости на търкалета. Имах доста нормална и лека бременност. Качих 25 кг, навсдякъде, най-вече гъз и бедра. С всичките ми приятелки една с една не са ни еднакви бременностите, има и момчета и момичета. Това си е до жена и огранизъм.

# 13
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Всяка бременност е съвсем различна от предишната.
Най-малкото плодът се захваща/застава по различен начин, от там и вече как ще щтръкне корема, както ще притисне и т.н
 Полът на бебето няма нищо общо.

# 14
  • Мнения: 2 753
Докато бях бременна с дъщеря ми почти не ми се хапваше сладко, но видех ли кисели краставички, туршии и кисело зеле ми омекваха краката. Можех да карам само на това. Втората бременност пък ми се ядеше само сладко и тесто - родих момче. По време и на двете бременности качвах еднакво на килограми (13-14 кг. за цялата бременност) и коремът ми беше малък и изострен напред (уж било знак, че ще е момче). Откъм симптоми - и двата пъти имах гадене и сънливост до 10-11 г.с., а към края на 7-ия месец ме мъчиха киселини. Казвали са ми, че майките имали силна интуиция и често знаели пола на детето, което носят още преди да е видяно на ехограф - е да, но и тук не се класирах - първият път мислех, че ще е момче, а втория - момиче, т.е. и двата пъти не познах.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт