За спането в детската ясла

  • 2 767
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 607
Интересува ме горе-долу на обяд кога ги слагат да спят и по колко време ги оставят да се наспят?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 823
В яслата на Ели ги слагат да спят от 13,00 до 15,30.Ако някое дете се събуди преждевременно го карат да заспи пак и обикновенно то като види,че другите дечица спят още,пак заспива.Това го знам от жените в яслата,така,че не претендирам за истинност.

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
При нас ги слагат в 12.00 и ги вдигат към 15.00 ч.

# 3
  • на североизток
  • Мнения: 285
В нашата ясла приспиват децата към 12.30 -  13.00 и спят докъм 15.30.Не знам другите деца как са, но при нас сънят му стига, като изключим четвъртъка и петъка - тогава все е крив и недоспал.Но пък си наваксва събота и неделя Wink

# 4
  • Мнения: 607
Като продължителност добре,ама много рано(12.30.)Дано при нас да е от към 13.00,че моята в момента спи от към 14 до 16.00.-16.30.Дано да се нагласи към новия режим по-лесно,че незнам какво ще я правят Sad

# 5
  • Мнения: 7 831
Като продължителност добре,ама много рано(12.30.)Дано при нас да е от към 13.00,че моята в момента спи от към 14 до 16.00.-16.30.Дано да се нагласи към новия режим по-лесно,че незнам какво ще я правят Sad

Не се притеснявай ще става по-рано сутрин, а и по-правило децата в яслите се уморяват доста повече от колкото в къщи. Освен това като спят всички и тя ще спи, какво друго да прави  Wink.

Иначе и в нашата ясла (а и в градината на големия) спят от около 13 до към 15:30.

# 6
  • Мнения: 58
При нас обядват в 12 часа,а след като приключат с обяда лягат най -късно до 13 часа са легнали и до 15.30 ч. вече всички са станали,защото идва закуската! Laughing

# 7
  • Мнения: 356
Като продължителност добре,ама много рано(12.30.)Дано при нас да е от към 13.00,че моята в момента спи от към 14 до 16.00.-16.30.Дано да се нагласи към новия режим по-лесно,че незнам какво ще я правят Sad
         Ние също заспивахме към 14, дори 14.30ч. Ела го виж сега, слагат всички в 12.30 ч и да му се спи или не, лежи - къде ще ходи.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 926
martina_m извинявай, че използвам темата ти, но да попитам - Как успяват да приспят децата? Моето много трудно заспива и се притеснявам да не създава проблеми в яслата  ooooh!

# 9
  • София
  • Мнения: 2 958
Джуджето е вече втора седмица на ясла. Нагоди си режима за 3-4 дена.
Събуждане - 7:20
Закуска - 8 - 8:20
Обяд 12 - 12:20
Заспиване 12:30 - 13:00
Събуждане 15:30
Следобедна закуска 16:00
Една комшийка е яслена леля и ми каза как ги приучават да заспиват сами. Слагат ги на легло извън стаята за сън на децата и една от лелите сяда до детето и го гали по главичката и ръчичките. Моето дете не заспива само само в нас. В яслата и при бабите заспива само. Аз много се притеснявах, че ще реве и няма да спи, но те гледат и другите деца и милите като овчици попиват едно от друго  Laughing

# 10
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
martina_m извинявай, че използвам темата ти, но да попитам - Как успяват да приспят децата? Моето много трудно заспива и се притеснявам да не създава проблеми в яслата  ooooh!

И аз се чудех как ще стане тази работа, в къщи без мрънкане и лягане заедно на леглото и приспиване не става, но там учителките казват че си спи, гледа другите деца, ляга и спи. Понякога се надигал да става след един час, но като му кажат да ляга да спи още си лягал послушно и пак заспивал. Как става това - ненам  Shocked. В къщи все още не става  ooooh!.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Слагат ги на легло извън стаята за сън на децата и една от лелите сяда до детето и го гали по главичката и ръчичките.
Е, те тези лелки до 16 часа трябва да приспиват по тази схема, 20 - 30 деца как се приспиват така галейки ги по главичката  Simple Smile
Иначе по темата в градината на детето ги слагат в 12:30 и ги вдигат в 15:30, който заспал, заспал, който не е стои и си мълчи, никога никой не ги е приспивал и понеже дъщеря ми е от децата които не спят там сме се разбрали поне да не говори, за да не пречи на другите дечица.

# 12
  • Мнения: X
Не се притеснявай за седмица ще свикне на режима. По-малките дечица ги слагаст по-рано да спят. И в нашата ясла ги слагат към 12:30 - 13 и спят до 15:30-16.

# 13
  • Мнения: 2 255
На Калоян в яслата ги слагат да спят от 13.00 до 15.30 ч., ако се събуди и не може да заспи пак го оставят просто да си лежи в креватчето докато стане време за ставане  Rolling Eyes
Калоян ходи от 2 седмици и още доста плаче, но иначе със заспиването няма проблем  Rolling Eyes явно се увличат едно от друго децата и заспиват  newsm78
А иначе в нашата ясла има и деца на 2 съня  Wink ... към 10.30 и после май към 14.30 ч.  newsm78

# 14
  • Мнения: 90
А какво става,ако някое детенце е по-поспаливо и не стане до 15.30? моята душа ляга в 13 и става в 16ч.

Общи условия

Активация на акаунт