Чумата

  • 41 751
  • 531
  •   1
Отговори
  • На Марс
  • Мнения: 8 709
Не знам да се смея ли, да плача ли но ситуацията е следната:

Влиза днеска един колега ( 30+ ) в офиса с натежало сърце и свъсен поглед. След като го попитах какво му е? той ме помоли за 10лв. заем щото нямал пари за цигари. А изкарва добри пари, в пъти повече от жена си.

Та хъката мъката си призна че тя, която аз от известно време съм кръстил "чумата", му прибира всичките пари и отпуска джобни. Дрехи му се купуват само след като се изкърпят поне 3 пъти.  Отделно че го прави на луд, но това е друга тема.

Та въпросът ми към вас е: - Защо една жена унижава мъжа си по този начин?

Да уточня само - той не пие, откак се е оженил преди години тя си го отдели от приятелите му сиреч не излиза, не се заглежда, слуша я и я гледа в очите и т.н.

# 1
  • Мнения: 19 625
Не искам да съм груба, но може би, защото е мухльо.Grin

# 2
  • Мнения: 9 052
А може би punchinello ревнува. Не е готино да си сам, докато приятеля ти си има дом и семейство при което се прибира , вместо да обикаля с теб ... Знам ги и доста такива, които със всякакви тъпи забележки се опитват да си докопат приятеля обратно.
Приятеля ти не е под попечителство и ако иска нови дрехи ще си купи.

... тя, която аз от известно време съм кръстил "чумата",   ...
Да. ясна е работата. ти си я кръстил така.А  той как я нарича? Много ме дразнят сплретници, които се опитват да развалят семействата на приятелите си, за да имат някой да им прави компания. Егоисти му се вика.

# 3
  • Мнения: 25 399
Има такива семейства. И аз съм имала колеги, които ходят на работа буквално със стотинки в джоба – за билетче и за 1 кафе. Просят си от колегите цигари и пари, ако им се допие второ кафе например.
Не знам защо им го причиняват жените им, особено в случаите, когато не е от недостиг на финанси или проблем със зависимости някакви.

# 4
  • Мнения: 4 841
Зрял човек с достойнство и самочувствие не се оставя да бъде унижаван току така. Щом го позволява, значи му харесва, и няма нужда да бъде "лекуван" от "чумата". В повечето случаи отношенията в едно семейство далеч не са такива, каквито изглеждат.

# 5
  • Мнения: 9 052
Ами това може да е до човека Как` Сийка. Може двамата да искат така. Да си имат други приоритети от цигари и мазни банички.
И аз в повечето случаи ходя и без центове в джоба, но не зашото ме малтретират в къщи . Първо мразя да разнасям монетки в джоба, мразя да се занимавам да опазвам чанта ... Та си ходя ей така . Обикновенно с мъжа ми и той носи пари. Ама не защото ми прибира моите . ХАхаха . Какво ли се говори зад гърба му , интересно . Хаха . Рядко в същтност ми потрябват пари. Ако пазарувам нещо то и без това съм с колата и тогава нещата са други и плащам с картата.

# 6
  • На Марс
  • Мнения: 8 709
А може би punchinello ревнува. Не е готино да си сам, докато приятеля ти си има дом и семейство при което се прибира , вместо да обикаля с теб ... Знам ги и доста такива, които със всякакви тъпи забележки се опитват да си докопат приятеля обратно.
Приятеля ти не е под попечителство и ако иска нови дрехи ще си купи.

не ме намесвай мене ... аз си имам други демони в главата Simple Smile

Въпросът ми беше защо една жена прави това?
- Властност?
- Високо самочувствие?
- Проблеми в главата?

# 7
  • София
  • Мнения: 27 989
Защото той го позволява.

# 8
  • Мнения: X
Не знам да се смея ли, да плача ли но ситуацията е следната:

Скрит текст:
Влиза днеска един колега ( 30+ ) в офиса с натежало сърце и свъсен поглед. След като го попитах какво му е? той ме помоли за 10лв. заем щото нямал пари за цигари. А изкарва добри пари, в пъти повече от жена си.

Та хъката мъката си призна че тя, която аз от известно време съм кръстил "чумата", му прибира всичките пари и отпуска джобни. Дрехи му се купуват само след като се изкърпят поне 3 пъти.  Отделно че го прави на луд, но това е друга тема.

Та въпросът ми към вас е: -
Защо една жена унижава мъжа си по този начин?

Скрит текст:
Да уточня само - той не пие, откак се е оженил преди години тя си го отдели от приятелите му сиреч не излиза, не се заглежда, слуша я и я гледа в очите и т.н.
Елементарно...Защото има кой да й позволи.
Дори се учудвам, че задаваш подобен въпрос....   

Да обичаш някого и да се стремиш да му е добре, е едно.
Да обичаш някого и да му позволиш да те третира като уличен боклук, е друго.

# 9
  • Мнения: 9 052
...

не ме намесвай мене ... аз си имам други демони в главата Simple Smile
...
Като имаш други дай ги тях за обсъждане и остави хората на мира. Те си имат съвместен жиот и той е такъв, какъвто двамата си го рпавят. Това си е тяхна работа. Ако дойде някой при теб за помощ му помогни, ама да сплетничиш зад гърба на приятел и да разнасяш клюк ие много тъпо.

# 10
  • Мнения: 8 787
Със сигурност този приятел няма против да живее по този начин. А как точно живее, не можем да отсъдим само по пристрастното мнение на страничен наблюдател, независимо дали се води приятел, тоест сведущ по всички въпроси от семейния живот на другите. Mr. Green

# 11
  • Мнения: 25 399
Ами това може да е до човека Как` Сийка. Може двамата да искат така. Да си имат други приоритети от цигари и мазни банички.

Тук говорим за случаи, когато това не е по желание на двамата и не става въпрос за приоритети. За случаите, когато има финансово "насилие" на единия съпруг върху другия.
Причините могат да са най-различни – ревност (нека да няма никакви пари в себе си, да го видя как ще хойка с колежки и с какво ще ги черпи!), скъперничество (моите пари са си мои, неговите също са мои), предпазване от пороци разни (алкохол, наркотици, хазарт). Някои го правят дори, за да не си купува половинката цигари – уж от загриженост за неговото здраве. Но не им пука, че той проси цигари от колеги и приятели и пак пуши. Щом са на аванта, не са вредни явно. В единия от случаите младите живееха при тъщата и тя им прибираше заплатите, пазаруваше, готвеше... И им даваше джобни и на двамата.  Laughing
Между другото и за обратни случаи зная – когато мъжът прибира заплатата на жена си и ѝ отпуска някакви мижави джобни. Накрая се разведоха – поне тези семейства, за които аз знам.

# 12
  • Мнения: 8 787
Е, това с тъщата направо ме разби Joy Какво уважение може да имаш към мъжа си, след като допуска майка ти да му брои стотинките, с които отива сутрин на работа. ooooh! Муньовци всякакви....

# 13
  • Мнения: 9 052
Как` Сийка тук той поставя въпроса конкретно за приятел, като доводите му са меко казано косвени и смешни, а цялото иъложение е едно сплетничество от ревност.
Теоретично и аз съм съгласна, че има случаи на насилие и че при такива хората трябва да си помагат. Но ако автора се съгласи да говорим на теория и да не се фокусираме на конкретно описаното от него взаимоотношение между двама души, при което той самия нарича жената на приятеля си @чумата@.
Това също е вид насилие. Вмешателството в чужди отношения.

А за авантата ... някои може даже номера да го играят само и само да въемат на аванта. Хора всякакви. В къщи може да си е купил нов телевизор и да си събира за пътешествие и нова кола ... а ти си го съжалявай . Може да ти се смее зад гурба даже. Ако е умен.

# 14
  • Мнения: 3 647
Това с прибирането на заплатите от възрастните е било доста разпространено, майка ми ми е кзавала че като млада снаха е трябвало да си дават заплатите на дядо ми. И не са били само те. Било е все пак доста отдавна преди 40+ години.

Общи условия

Активация на акаунт