Мазна нокътна плочка?

  • 3 106
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 111
Здравейте,
Имам следния въпрос - как се установява дали нокътната плочка е мазна? Досега винаги съм поддържала ноктите си къси, но напоследък реших да променя малко стила. Ходих да ми правят изграждане с гел, което започна да пада още същата вечер. Маникюристката ми обясни, че нокътната ми плочка е много мазна и затова не държи гела. Каза, че при такова положение няма вариант за гел, ноктопластика и т.н., защото все ще пада.
Това добре, но аз досега не съм забелязвала проблеми с ноктите си - дори най-обикновен лак от магазина поставен вкъщи си ми държи почти цяла седмица. Та, искам да разбера дали маникюристката ме баламосва или наистина трябва да се откажа от желанието за по-дълги нокти.
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 35 891
маникюристката би трябвало да слага и обезмаслител, който в голяма степен неутрализира подобни проблеми
или нея не я бива, или работи с нискокачествени материали
особено щом обикновен лак ти държи почти по седмица

# 2
  • Мнения: 47 888
На мен всички лакове ми падат бързо, вкл и гел лак. Щерката ходи по месец и повече с лака, аз ходя стриктно на две седмици. (Ходим при една маникюристка и с еднакви материали)
Маникюристката обаче явно не е работила добре. Дори на мен не ми се обелва за 10на дни поне.

Зарязах предната маникюристка поради тази причина...правеше ми лака доста бързо, не се изпичаше добре, не се съобразяваше с ноктите ми, сещам се че точно затова се скарахме...същата вечер беше започнал да се отлепва нокът, все едно е на седмици...изгради ми го отново безплатно, но аз повече не стъпих...

# 3
  • Мнения: 144
Щом ти държи една седмица лака не би трябвало да ти е толкова мазна нокътната плочка. Имам приятелки, на които едва им издържа по два дена.  Peace

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Според мен няма как обикновен лак да ти държи по 1 седмица, ако имаш мазни нокти. На мен ми пада на втория ден обикновения, гела за около 10 дни. При това ноктите ми не са видимо мазни, кожата и косата са ми доста сухи. Смятам, че вината и на маникюристката.

# 5
  • Мнения: 990
И аз си отлепям гел лака на около 10 ден, макс 2 седмици, и ми казват същото, но чак пък същия ден и то при условие, че ти държи обикновенния толкова дълго, на мен ми се лющи на 2-3 ден. И аз съм ходила при различни маникюристки, макс 2 седмици и то с пазене.

# 6
  • Мнения: 4 181
Пробвай при друга маникюристка.

# 7
  • Мнения: 5 352
Аз съм с мазна кожа и коса и съответно, мазна нокътна плочка. Без проблем гел лак ми издържа по10-14 дена. Но спрях да ходя при кварталната маникюристка. Харесах си един по-голям и хибав салон в Стара Загора и нямам проблем оттогава. Момичето ми слага обезмаслител и други “отвари” и магията се получава. Според мен потъси по-добър специалист Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 38 199
Това е все едно аз да ти направя гел!🤣
Другите момичета са го казали - с обезмаслител и т.н. поне 10 дни трябва да държи.

# 9
  • Мнения: 2 111
Т.е. значи трябва да сменя маникюристката. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 5 478
И аз смятам като всички, че трябва да потърсиш друга маникюристка. Това, че обикновен лак ти издържа по седмица е показателно.  

# 11
  • Мнения: 394
Аз съм с мазна кожа и коса и съответно, мазна нокътна плочка. Без проблем гел лак ми издържа по10-14 дена. Но спрях да ходя при кварталната маникюристка. Харесах си един по-голям и хибав салон в Стара Загора и нямам проблем оттогава. Момичето ми слага обезмаслител и други “отвари” и магията се получава. Според мен потъси по-добър специалист Simple Smile
Къде ходиш в СтараЗагора?

# 12
  • Мнения: 5 352
В “ЧАР М”, студиото им в МОЛ Галерия. Там съм свилнала, защото ми е по-удобно. Знам, че и в основния им салон на центъра, също са много добри

Общи условия

Активация на акаунт