Цистит - лечение без антибиотици - 4 тема

  • 84 638
  • 748
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 4 344
Сигурно има причини за това поведение.И аз в началото на заболяването си приключвах с венозен или перорален антибиотик за 10-14дена и край.След още 10дена пак с бактерии и температура,и пак същото.Но уролозите пипат по на едро що се отнася  до медикаментозно лечение.Но и по онова време не посещавах нефролог,от 3години срещнах златен нефролог и осъзнах грешката си.Включително и по операции с нефрото коригирам медикаментозното лечение,но към него тя държи на физиотерапия,на билки,на добавки,на начин на хранене.
В България рядко нефролог и уролог работят съвместно,а трябва.

# 166
  • София
  • Мнения: 1 549
Сън сий, да с клебсиелата съм. Откакто имам проблеми от преди 3 години все тя се изолира.

# 167
  • Димитровград
  • Мнения: 397
Сигурно има причини за това поведение.И аз в началото на заболяването си приключвах с венозен или перорален антибиотик за 10-14дена и край.След още 10дена пак с бактерии и температура,и пак същото.Но уролозите пипат по на едро що се отнася  до медикаментозно лечение.Но и по онова време не посещавах нефролог,от 3години срещнах златен нефролог и осъзнах грешката си.Включително и по операции с нефрото коригирам медикаментозното лечение,но към него тя държи на физиотерапия,на билки,на добавки,на начин на хранене.
В България рядко нефролог и уролог работят съвместно,а трябва.

Да, сигурно има причина за това поведение наречена некомпетентност! Според мен никой не се интересува дали ще бъдеш излекуван! Просто се взима направлението, изписва се една рецепта и довиждане! Казваш ми, че при пиелонефрита има отклонения и в кръвната картина- знам, но никой не ми я изследва! Даже обикновени урини не ми пускат, всеки път се изследвам аз по своя инициатива! Друго, има един много елементарен тест, наречен сукусио реналис, който потвърждава или отхвърля болка от бъбречен произход, само, че даже и това не ми правят като ида на нефролог! Сега тръгвам към аптеката и се чудя какво да взема, колкото да не съм хептен без нищо! Боровинки ли, брезички ли не знам! А твоята нефроложката със сигурност ще я посетя някой ден, че усещам, че нещата не вървят на добре и вече нямам нерви!

# 168
  • Мнения: 90
Bibolina, вземи боровинка, не агитирам за уринал, но акут е много концентриран и мисля, че ще повлияе добре. Като съвет мога да дам: пробиотични храни и да намалиш сладкото. При мен се изолира е. Коли и това четох да сведа захарта до минимум. Аз за сега с бъбреците не съм го закусвала, слава Богу, но щом си прекарала пиелонефрит трябва сериозно следене и профилактика!

# 169
  • Мнения: 90
*Закъсвала, извинете. 😀

# 170
  • Мнения: 4 344
Венчо,ако фуролина в дългосрочен план не ти помага за изчезването й,има един немски препарат за псевдономас и упорити грам- бактерии-дано не му бъркам името-инфектотриметоприм.В неделя мога да го погледна на работа,че там ми останаха кутийките.

# 171
  • Мнения: 1 775
sun sea може ли да споделиш нефроложката, от която си доволна. Може би си писала по-назад, но не мога всичко да изчета.

# 172
  • Мнения: 4 344
Да,разбира се.
Д-р Таня Костадинова.

# 173
  • София
  • Мнения: 1 549
Благодаря, сън сий, засега Фуролина ми действа. Но ще се радвам да споделиш като можеш за немския и как си го купуваш ?

# 174
  • Мнения: 1 775
Да,разбира се.
Д-р Таня Костадинова.
Благодаря!

# 175
  • Димитровград
  • Мнения: 397
Bibolina, вземи боровинка, не агитирам за уринал, но акут е много концентриран и мисля, че ще повлияе добре. Като съвет мога да дам: пробиотични храни и да намалиш сладкото. При мен се изолира е. Коли и това четох да сведа захарта до минимум. Аз за сега с бъбреците не съм го закусвала, слава Богу, но щом си прекарала пиелонефрит трябва сериозно следене и профилактика!
Благодаря ти Norasummer! Половин час обяснявах на аптекаря какво ми е положението ( познат ми е ) и той предложи неоренал ср, тъй като сега проблема е повече откъм бъбрек, не толкова парене, но има и често уриниране. Аз мислех направо да комбинирам с Цистостоп хроно, то е с червена боровинка, но според него нямало смисъл двете наведнъж..не знам прав ли е, но взех само неоренал ср. За пробиотици взимам пробиен, сега купих и ентерол, че нещо ме разхлаби стомаха днес, не знам от антибиотика ли или е от друго. Знам, че трябва сериозно отношение към бъбреците и джипито ми е казала- не минава ли до 24 часа да ходя на док., че с бъбреците шега не бивало, ама като ходя и какво..полза няма!

# 176
  • Мнения: 4 344
Венчо,надявам се да не стигам до него.Не съм го пила,даде ми го родител на дете с упорит псевдономас и отстранен бъбрек,където инфекциите са забранени.При него е единствения уроантисептик,който е проработил.Забравих даже да питам нефролога какво мисли за него,но и при мен фуролин/пиелосептил работи,ако не ме атакува инфекция по кръвен път.
bubolina_80,аз с фуролина комбинирах цистостоп хроно и фитолизин.Но като видях колко боклуци има в цистостоп хроно,останах на фитолизин,но несериозно го пия.Реших,че ще го пия адекватно като опашка на фуролина.

Последна редакция: пт, 23 мар 2018, 16:43 от sun sea

# 177
  • Мнения: 1 775
Този фуролин за бактерии ли го пиете? От къде може да се купи? Четох,че само в Гърция го има.

# 178
  • Димитровград
  • Мнения: 397
Sun sea, д-р Костадинова къде преглежда? Питам понеже на 2 април имам час за ендокринолог в Пловдив, та ако мога да съчетая..

# 179
  • Мнения: 4 344
Leiny,Гърция,Турция,Румъния,като в последните 2 е под други имена.
Има го в някаква софийска аптека,но излиза прескъп.Може да си го поръчаш от гръцката аптека,координатите ги писах в началото на темата.
bubolina_80в Хипократ.От кой ендокринолог си доволна?

Общи условия

Активация на акаунт