случи ми се нещо което ме накара да се замисля.

  • 2 566
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Такава случка не е в състояние да ме разстрои. Никак. Най-много да ме подразни, че ми се месят в разговорите с детето. Но да се притесня как изглеждам в очите на непознат - това посмъртно няма как да стане. Бих казала "не, благодаря" и за мен историята приключва до тук. Нито ще ме натъжи, нито ще породи угризения, нито други размисли и страсти.

Жената е имала добри намерения, предполагам. Просто не е преценила последствията, за което дай да я линчуваме сега. Ами не съобразила, голяма работа. Аз няма да приема жеста и толкова!

Не си го слагай на сърце.

# 31
  • Мнения: X
Правилно си постъпила, но аз не бих се върнала. Не значи не! Всяка майка знае до къде е позволено.

Дори сега винаги говоря на малката, че неможе всичко - да си избере нещо, било то играчка или нещо за ядене и толкоз. На другия ден друго. Освен, че не искам да я уча, че всичко е позволено, ако задоволявам всеки каприз няма да остане нещо, което да иска и което да я радва.

Буба, това което правиш, според мен, е много невъзпитателно, но пък детето си е твое, ти си знаеш.
По мои наблюдения, децта на заможни родители, които са били задововлени от всичко са абсолютно негодни послед а се справят с живота, немогат и лев сами да изкарат и т.н, защото никога не са имали нужда да го правят. Освен това не ценят това, което имат, защото не са си напънали д-то да го получат. И да, сега не ти иска кола или яхта или нещо такова, но един ден и това може да поиска и ако ти тогава решиш, че е време да откажеш в неговите очи ще изглеждаш много лоша. Тези неща ги казвам от наблюденията си върху близки - повярвай ми историята винаги е една и съща.


# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
По мои наблюдения, децта на заможни родители, които са били задововлени от всичко са абсолютно негодни послед а се справят с живота, немогат и лев сами да изкарат и т.н, защото никога не са имали нужда да го правят. Освен това не ценят това, което имат, защото не са си напънали д-то да го получат.

Това обобщение е крайно несериозно. Често децата на финансово по-ограничени хора имат повече и са по-разглезени и неспособни, отколкото на човек, правещ и имащ пари. Има ги всякакви де, но така да се обобщава... хм.

# 33
  • София
  • Мнения: 6 999
По мои наблюдения, децта на заможни родители, които са били задововлени от всичко са абсолютно негодни послед а се справят с живота, немогат и лев сами да изкарат и т.н, защото никога не са имали нужда да го правят. Освен това не ценят това, което имат, защото не са си напънали д-то да го получат.

Това обобщение е крайно несериозно. Често децата на финансово по-ограничени хора имат повече и са по-разглезени и неспособни, отколкото на човек, правещ и имащ пари. Има ги всякакви де, но така да се обобщава... хм.

Дара  Peace аман от обобщения.

По главния въпрос: Не е трябвало да се връщаш и да му купуваш сок. Ако не за друго, с подобно поведение показваш на детето, че си се почувствала виновна и/или гузна. За какво? Ти си човека с парите, ти си възрастния, ти си преценила ситуацията - ти решаваш! Отстоявай решенията си. Ако и в бъдеще позволиш подобни манипулации - няма да направиш добра услуга на детето си. Смея дори да твърдя, че по-добре би било да му задоволяваш всеки каприз и желание, отколкото първо да отказваш, а после подтикната от чувство на вина да разрешаваш.

Жената е била изключително нахална и невъзпитана. Няма право да се меси в разговорите ви. А най-дразнещото е, че ако биеше детето си насред магазина - тя щеше да реши, че не е нейна работа и нямаше да тръгне да те спира, но щом е да му купиш нещо - месят се.  #Cussing out Аз много мразя хора в парка да предлагат храни на Дариа и когато категорично им откажа да ми искат пространствени обяснения защо не давам на детето си пуканки или чипс ....

# 34
  • София
  • Мнения: 13 204
два дни не преставам да мисля за това.пребираме се ние тримата от един язовир в събота и бяхме много огладнели и понеже в къщи нямах ме нищо спрях ме в един магазин да си купим хляб и нещо за ядене ,малкия слезе с мен и започна да иска, чипс, солети и сок, но муказах че сок няма да му взема защото в къщи имаме пък и имах малко пари,повтори ми го няколко пъти и аз му отказах ,а една жена до мен в този момент му предложи да му го вземе тя, с думите-като майкати не иска вземи си го аз ще го платя. в този момент ме хваня яд и и казах, че не става а на него категорично му забраних да си вземе.прибрах ме се и се замислих стами едно такова мъчно и гадно и взех пари и се върнах да му купя.сега се замислям правилно ли постъпих и дали в очите на жената съм изглеждала като лоша майка.вие как бих те постъпи ли бих те ли приели?



Абсолютно правилно си постъпила!!! Аз дори не бих купила после като се прибера. Щом съм казала, че нама пари за чипс, значи днес няма да купя. Утре да, но днес не. А на въпросната госпожа бих казала да не се меси в неща, които не са нейна работа. Тя каква е, че да му купува чипс на детето ти... лелеее, честно побеснях... как ще се меси тази... #Cussing out

# 35
  • Мнения: 1 258
Тя каква е, че да му купува чипс на детето ти... лелеее, честно побеснях... как ще се меси тази... #Cussing out



Не чипс бе,сок! Joy

# 36
  • София
  • Мнения: 13 204
Ъ! Rolling Eyes
Абе карай.. каквото и да е, важното е, че майката е решила да не го купува.... Mr. Green

# 37
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Егати хората!   #2gunfire

ПРЕД бабата щеше да бъде обяснено на детето защо точно не трябва да приема подобни предожния и от кого зависи какво се купува и какво не, та да може и на нея да и стане ясно.
Нямаше да се върна, ако съм преценила че не трябва да се купува сок.

# 38
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Егати хората!   #2gunfire

ПРЕД бабата щеше да бъде обяснено на детето защо точно не трябва да приема подобни предожния и от кого зависи какво се купува и какво не, та да може и на нея да и стане ясно.
Нямаше да се върна, ако съм преценила че не трябва да се купува сок.


Е как ще се врътнеш....то детето като писне....нали трябва да му обясниш защо не може.........

# 39
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Е как ще се врътнеш....то детето като писне....нали трябва да му обясниш защо не може.........

Simple Smile)) Я прочети пак:)
Именно...пред детето и пред бабата щях да се обясня, та да стане ясно и на двете заинтересовани страни какво, как и защо не може. И като съм казала "не"...то си остава "не".

# 40
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Е как ще се врътнеш....то детето като писне....нали трябва да му обясниш защо не може.........

Simple Smile)) Я прочети пак:)
Именно...пред детето и пред бабата щях да се обясня, та да стане ясно и на двете заинтересовани страни какво, как и защо не може. И като съм казала "не"...то си остава "не".

Добре прочетох, постинга ми подкрепя думите ти, не можеш да извлечеш детето за косата все пак....пред хората....не е прилично някак си   Joy
Майтап

# 41
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Сори....отивам да си направя кафе:)))))))
Явно още спя:))))))))
  bouquet  bouquet  bouquet

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 2 869

Не бих се върнала.
Правил ми е такива сценки неведнъж на касата на някой магазин да му купувам я сок, я дъвки. Положението е - щом има вкъщи не се купува - ако иска да ми вярва (защото понякога ми казва "Ама ние нямаме"). Когато кажа сега няма парички за това, въпросът също не подлежи на обсъждане. Точка.
[/quote]

Абсолютно,просто въпроса е принципен.Често съм казвала,а и сега казвам нямам пари, макар да имам. Щом така съм преценила - това е.

# 43
  • Мнения: 3 153
Винаги са ме изумявали разни тъпи лелки, които си позволяват да говорят, пипат и въобще контактуват с детето ми #Cussing out Не бих могла да си представя да се намеся в подобна ситуация и да понеча да купувам каквото и да е било на детенце, което е с майка си и ТЯ РЕШАВА! Аз съм категорична и понякога дори доста грубовато прекъсвам всякакви щения на лелите да установят контакт!
Малко офф, но последния път, когато бяхме в София ленд Иво, както обикновено, обикаляше около масите и естествено, ако не го приберем навреме, започва да сочи това и онова  и да вика "Ам-ам". НА една маса седеше една баба, буквално над 65 г., с внучето и дъщеря си. Бабата ядеше сладолед и Иво я фиксира, отиде да сочи сладоледа й, при което тя без капка мозък в главата му го подаде да ближе и той, след като го беше лигавила преди това! Е побеснях, може ли да има такива хора?!

# 44
  • София
  • Мнения: 847
И аз абсолютно подкрепям всеобщото мнение - още повече, че моята е именно алергична и в магазина като почне да си взема разни лесно достъпни шоколадчета, лошо ми става. Но кротко й обяснявам, че това не може и й вземам нещо друго. Понякога обаче забелязвам някой от опашката да следи разговора ми с детето и все очаквам намеса, подобна на описаната. Разбира се, не бих си затраяла, но любезно бих обяснила кое как е редно...

Стана ми смешно обаче, от едно друго нещо. Не знам някой от вас дали ще си спомни, но имаше една тема от една жена дето май на касата в Била видяла детенце, което се тръшкало на майка си за вафла, а коравосърдечната майка така и не му купила. Не си спомням дали разказвачката беше купила вафлата (май да), но общо взето гледната й точка беше масово подкрепена от съфорумците - т.е. че майката е кофти, супер жестока и прочие като не е купила вафлата. За съжаление не мога да открия темата.
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт