Тегло над 100 кг и опитът ви за справяне с това

  • 63 763
  • 185
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 15 021
Здравият човек качва килограми, когато приема повече калории, отколкото изразходва. Тоест и преяждането с протеини би довело до напълняване.

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Този спор е като онзи за кокошката и яйцето. Нарушението на ВХ обмяна дали е причина или следствие от наднорменото тегло. До сега никой не е отговорил еднозначно. Аз лично търся отговор цял живот.  Mr. Green
Но нарушението никога не е само във ВХ обмяна. В организма всичко е свързано и нищо не работи само за себе си. Страда цялата обмяна, всички хормони, всички процеси в организма.

# 32
  • Мнения: 3 067
Amur и аз не искам да споря, защото знаеш моето мнение за науката.
Не съм съгласна с мнението ти за въглехидратите, но това си е моя позиция.
В последната година посветих много време на четене на книги, блогове и статии във връзка с всеки тип хранене. Запозната съм с теорията зад всеки режим и единствено мога да кажа, че ако човек е като мен и държи да се храни предимно с въглехидрати, а не обича особено много млечни и месо, има начин да бъде здрав, във форма и да намали теглото си. Важно е човек да открие естествените храни, които обича и да осмисли как да ги интегрира в менюто си в правилни комбинации.

# 33
  • Мнения: 15 021
Amur и аз не искам да споря, защото знаеш моето мнение за науката.
Не съм съгласна с мнението ти за въглехидратите, но това си е моя позиция.
В последната година посветих много време на четене на книги, блогове и статии във връзка с всеки тип хранене. Запозната съм с теорията зад всеки режим и единствено мога да кажа, че ако човек е като мен и държи да се храни предимно с въглехидрати, а не обича особено много млечни и месо, има начин да бъде здрав, във форма и да намали теглото си. Важно е човек да открие естествените храни, които обича и да осмисли как да ги интегрира в менюто си в правилни комбинации.
... и количества, бих казала аз.

# 34
  • Мнения: X
Този спор е като онзи за кокошката и яйцето. Нарушението на ВХ обмяна дали е причина или следствие от наднорменото тегло.
Скрит текст:
До сега никой не е отговорил еднозначно. Аз лично търся отговор цял живот.  Mr. Green
Но нарушението никога не е само във ВХ обмяна. В организма всичко е свързано и нищо не работи само за себе си. Страда цялата обмяна, всички хормони, всички процеси в организма.
Ако покачването на кг не е следствие от някакво заболяване, а просто от храненето, то при почти всички е от нарушена въглехидратна обмяна.

Казвам само, че човек "болен" от наднормено тегло/затлъстяване, няма как да отслабне, ако набляга на въглехидрати.Без значение от какъв вид са.Би отслабнал с ядене на въглехидрати, само ако ограничи количествата.Което всъщност е глад.
Обяснението е просто:въглехидратите държат инсулина висок.А високият инсулин хем складира мазнини, хем "заключва" мастните клетки и не позволява освобождаването на мазнините.А именно това е същността на отслабването-мастните клетки да освободят натрупаните мазнини за енергия.

savina_33 , интересно ми е, познах ли за алкохола на твоя шеф?    Simple Smile





# 35
  • Мнения: 15 021
Тогава как се обяснява, че с високо въглехидратната 90 дневна диета се отслабва и то без глад. Аз поне като съм я спазвала не съм гладувала.

# 36
  • Мнения: X
Усещането за глад е субективно.
Това, че човек не усеща глад на устата, не означава, че тялото (клетките) не гладуват.
Не съм запозната с правилата на 90 дневната диета, но доколкото знам се редуват протеин, въглехидрати, плодове и ....какво още?
Едва ли си изяждала по 2-3 кг плод на ден...ето ти глад.
С протеини не може да се напълнее, а и изключително малко са хората като шефа на Савина.Повечето се нахранват с нормални количества протеин.Ето ти нормално хранене.
Въглехидратите предполагам са разрешени заради невъзможността на някои хора да се откажат от тях.Без тях отслабването би било доста по-бързо и здравословно.

Но пак казвам, не познавам принципите на 90 дневната диета.

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 9 789

savina_33 , интересно ми е, познах ли за алкохола на твоя шеф?    Simple Smile

Да. Бивш шеф. Сегашният е спортен тип. Mr. Green

Много е индивидуално това с ефекта на различните храни върху тялото. И е много различно при всеки. Трябва човек да се наблюдава, да се мери често, за да знае от какво качва и от какво сваля. Не е само до калориите. И не може да сложиш всички ВХ или всички мазнини под общ знаменател. От маруля до вафла има 50 кг разлика.  Mr. Green Пък все са ВХ. Аз например от картофи качвам много, от ориз винаги свалям. Уж един и същ вид ВХ. Ама на, организъм. Важното е човек да познава себе си, да чете много, да се наблюдава и да се анализира. За да се доближи поне малко до правилното хранене за себе си. И то е индивидуално за всеки. Зависи от 1000 неща. За това няма универсална диета, нито универсален начин на хранене.

# 38
  • София
  • Мнения: 5 712
Авторката, създаването на здравословни навици е нещо чудесно, но разбирането за здравословно е разтегливо понятие. Виждаш, че всеки тук има различно мнение за тово, което е здравословно.
Най-важният въпрос е защо си с тези килограми. Анализ и изследвания, задължително консултации с лекар. Причините може да са - психологически, щитовидна, резистентност към инсулин, стрес и т.н. Ако не установиш причината, ще продължаваш от диета на диета и йо-йо ефект.

# 39
  • Мнения: 2 907
Момичета, много хубави насоки сте дали и като се замисля аз години след като отслабнах си дадох сметка, че бях станала 110 кг не от лакомия, както си мислех докато бях дебела а по съвсем други причини, които нямаха общо със здравето ми. И да ви кажа през акъл не ми е минало тогава да изследвам каквото и да е преди да предприема решаващата стъпка към отслабването. На авторката още явно не е дошъл момента, в който е убедена че трябва и ще отслабне. И аз като Духчето в нито един момент не ми и мина през акъла, че няма да отслабна и след година вече бях по лека с 50 кг. Четох много, информирах се за режими, подготвих се психически и една сутрин се събудих и си казах стига оправдания. Та към авторката искам само да кажа, че ако ти е писнало да се гледаш такава действай смело и се подготви за дълга битка, по времето на която коренно ще се променят хранителните ти навици. Просто не подхождай като към диета, а като режим който да ти остане за цял живот. Не чакай бързи резултати и ако ти сама не си мотивирана да отслабнеш, повярвай ми никой лекар, диетолог, психолог или дебелариум би могъл да го направи вместо теб.

# 40
  • Мнения: X

savina_33 , интересно ми е, познах ли за алкохола на твоя шеф?    Simple Smile

Да.
Скрит текст:
Бивш шеф. Сегашният е спортен тип. Mr. Green

Много е индивидуално това с ефекта на различните храни върху тялото. И е много различно при всеки. Трябва човек да се наблюдава, да се мери често, за да знае от какво качва и от какво сваля. Не е само до калориите. И не може да сложиш всички ВХ или всички мазнини под общ знаменател. От маруля до вафла има 50 кг разлика.  Mr. Green Пък все са ВХ. Аз например от картофи качвам много, от ориз винаги свалям. Уж един и същ вид ВХ. Ама на, организъм. Важното е човек да познава себе си, да чете много, да се наблюдава и да се анализира. За да се доближи поне малко до правилното хранене за себе си. И то е индивидуално за всеки. Зависи от 1000 неща. За това няма универсална диета, нито универсален начин на хранене.

Благодаря!   Laughing   
Скрит текст:
Знаех си аз, че не протеина е виновникът....попадала съм на доста експерименти, правени от разни учени/доктори:ядат за месец достатъчно голям брой калории, над 3000-4000, основно от протеин и мазнини.И въпреки големите количества храна, свалят тегло.
Та, щом твоят бивш шеф стои далеч от въглех., и все пак е затлъстял, просто трябваше да има друга причина, а не мръвките.
Иначе си права, всеки трябва да открие своята "диета", тази, която импонира най-добре на хранителните му предпочитания, на начина му на живот, на поносимостта му към всяка една храна.
За себе си:не съм си правила чак такива конкретни експерименти, но съм забелязала, че ям ли ориз/нещо с ориз-задържам кг.Докато картофи не ми се отразяват, ето снощи ядох към месото печен картоф, днес съм надолу с около 400 гр.

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не съм убедена, че причината при него не са мазнините. Дебел алкохолик не съм виждала.   Laughing

# 42
  • Мнения: 15 021
Аз също не съм виждала дебел алкохолик. Но това как едно тяло преработва алкохолът, или мазнините, или ВГХ е строго индивидуално.

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз също не съм виждала дебел алкохолик. Но това как едно тяло преработва алкохолът, или мазнините, или ВГХ е строго индивидуално.
Точно това се опитвах да кажа.

# 44
  • Мнения: 2 907
А алкохолизма не е ли онази последна фаза, в която човек още със ставането сутрин и започва трескаво да търси питие?! Дебелее се от мезета и алкохол в големи количества, не от алкохолизма като пристрастеност.

Общи условия

Активация на акаунт