Объркана съм

  • 8 240
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 17
Здравейте,дами!Аз все още не съм мама,но много харесвам форума ви и реших да си излея мъката при вас.Аз съм момиче на 23 години  и имах дълга връзка от 7г,с човек който е 10години по голям от мен.Връзката ни беше ужасна.Постоянно се тормозех за нещо,постоянно се карахме и за това аз реших да се разделим.Сега си мисля дали не съм допуснала грешка.Аз съм от много малък град и съм мюсюлманка,но с приятеля ми си спяхме заедно,ходехме си по пощивки и т.н,но след рсздялата ни вече другите ще гледат на мен като"втора употреба".Аз не съм съгласна с тези неща,но хората около мен имат такова мислене..Сега се измъчвам с тези мисли,но в крайна сметка защо да допускам да бъда още унижавана,пренебрегвана,обиждана.Все пак като срещна друг човек той ще ме обича такава каквато съм...Дори въобще е чудя след толкова дълга връзка ше успея ли да срещна друг човек.Много съм объркана.Просто няма с кого да споделя затова реших да ви пиша.Искам да ми дадете съвет,да ме упрекнете,подкрепите каквото и да е.Все пак във форума има жени на повече годино,с повече опит и си мисля,че ще може да сте ми полезни.Колкото и смешно да е отстрани аз се чувствам много зле,постоянно си мисля разни неща и дори си мисля,че съм изпаднала в нещо като депресия.Наистина ми е трудно,всичките ми приятелко или са семейни или си имат гаджета,а аз останах сама...да това аз го поисках защото си мисля,че не трябва да оставя да ме мачкат,да ме карат да плача и страдам.Ще съм благодарна да всички,които ще ми дадат съвет!

# 1
  • Мнения: 11 594
Аз те поздравявам за смелото решение. Мисля, че си на прав път. Това, че изповядваш определена религия не те прави по-малко човек от останалите. Имам представа какво е в малките градове, клюките, приказките, но всяко чудо - за три дни!  Мисля, че ти трябва малко време да се поуспокоиш, да обмислиш какво искаш да бъдеш, да имаш. Не започвай нова връзка толкова скоро и не се връщай към старата- няма как да стане по-добре щом за цели 7 години не се е получило. Съвсем млада си и имаш време. Не зная с какво образование си, но  можеш да пробваш нещо, да усъвършенстваш уменията си, например, да се пооткъснеш от тази среда поне за кратко. Успех ти пожелавам !

# 2
  • Мнения: 17
Благодаря ти за подкрепата,иначе съм студентка,уча междунaродни отн. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 162
Ако имаш финансова възможност не в късно да се запишеш да учиш и да отидеш в по-голям град.

Ох, не видях последния коментар. Защо не живееш в града, в който учиш и да се отделиш от малкия град и хората в него?

Последна редакция: вт, 09 яну 2018, 15:20 от bubanka

# 4
  • Мнения: 17
През седмицата съм там ,но се прибирам понеже майка ми е сама и искам да я виждам,не искам да я остсвям сама.

# 5
  • Мнения: 11 594
Ами, ето че добре се справяш явно. Просто се успокои и не насилвай нещата, а новата връзка  ще те връхлети,когато най-малко я очакваш  Nature Partly Sunny

# 6
  • Мнения: 414
Постъпила си правилно, щом учиш в друг град опитай да намериш и приятели там. Също и нова любов, когато му е времето. Не излизай в малкия град, ако хората там те карат да се чувстваш некомфортно. С времето всичко ще мине. Всяко чудо за три дни Simple Smile

# 7
  • Мнения: 4 518
И аз съм на мнението на останалите. В крайна сметка ти ще си живееш живота, няма тези, които коментират да дойдат и да ти кажат "почини си, аз ще те заместя". Сестра ми преди години започна да излиза с чернокож, родителите на втория ми баща не желаеше да идва вкъщи, защото хората щели да говорят. Пълни глупости, добре, че майка ми я подкрепи. Ожениха се, сега си имат страхотно детенце. Тя е на 28 сега, на около 23-24 приключи много дълга връзка, и те около 7 години бяха заедно.
Няма какво да се притесняваш, не си нито свещ да изгориш, нито гумичка да си се изтъркала.
Стига си мислила за хората, мисли за себе си!

# 8
  • Варна
  • Мнения: 36 597
Не си поставяй за цел непременно да си намериш мъж. Много важно като всички наоколо имали. Гледай себе си. Направила си крачка във вярната посока като си прекратила връзка, в която си се чувствала зле. Сега постави на първо място себе си, образованието си, евентуалната кариера. Не си втора употреба, това са пълни простотии. Следвай приоритетите, а мъжът и сам ще се появи, без да очакваш.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 292
и аз да те поздравя за правилното решение - щом нещата не вървят трябва да се прекратят! Яяя, даже и рима стана Simple Smile
Та, не бързай с нова връзка, поживей си, намери себе си, млада си, а когато си готова, любовта сама ще те открие. А това, какво говорят другите, изобщо да не те интересува. Гледай да си добре, гледай си учението и смело напред. Със самочувствие. Любовта обича смелите и гордите Simple Smile

# 10
  • Мнения: X
7-годишна връзка с 10-години по-голям от теб? Значи, ако смятам правилно, си била на 16 години. А той на 26. И си мюсюлманка на всичкото отгоре. (имам предвид порядъците, свързани с девствеността). Че тоя човек е за убиване направо.
Но...станалото-станало. Гледай смело напред. На който се влюби истински в теб дори и не би му хрумнала тази мисъл за "втората употреба". Но, както са те посъветвали, гледай да си по-далеч от малкия град, че там съвсем ще те вкарат в някакви филми.

# 11
  • София
  • Мнения: 13 073
Най-добре си организирай живота в големия град. Завърши, намери си работа, среда, приятели. Щом майка ти е сама, кани я ти да ти гостува по-често, вместо да я посещаваш ти.
Колко сте близки с майка ти? Тя наясно ли е с терзанията ти и подкрепя ли те? Би ли била готова да промени тепърва живота си и също да се премести в големия град - ако трябва да продаде всичко в малкия и да забравите и двете за живота там, за да не се ядосвате и двете от приказките по твой адрес?
Така хората постепенно ще забравят за връзката ти и клюките ще намалеят, защото ще си намерят нови обекти за приказки.
Любовта сама ще дойде с времето, когато срещнеш правилния човек.

# 12
  • Мнения: 17
Ами близки сме майка ми,но не знае за нещата,които ме тормозят..как да и кажа ,че съм си спала с него сигурно много ще я разочаровам...тя ме е изгледала сама,посветила е живота си на мен...за това си и мълча и общо вззето нямам подкрепа от никъде..а тя няма да иска да се премести защото баба ми и дядо ми са живи и тя се грижи за тях.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 36 597
Значи продължаваш да си гледаш живота и следването, прибираш се само уикендите заради майка си и изобщо не надаваш ухо на чужди приказки. Като завършиш гледай да си останеш в големия град. То и без това там по-лесно ще намериш работа. Нищо не пречи пак да си се прибираш почивните дни за да не се чувства майка ти много самотна.

# 14
  • Мнения: X
Здравейте, убеден съм, че сте взели правилното решение, проблемът Ви идва изцяло от консервативната среда, в която сте отраснали. Дори и в нея не мисля, че ще ви приемат за "втора ръка", турската и помашката общности у нас не са вече чак толкова консервативни мисля. Извън нея със сигурност никой няма да гледа на Вас като на втора ръка, даже напротив, малко нетипично е в днешно време момичето да се пази за сватбата.

В крайна сметка ако искате да живеете собствения си живот, а не животът, който околните смятат, че би трябвало да живеете, ще е добре да излезете от тази общност. Международни отношения са хубава специалност, но трудно се работи по нея без връзки, ще Ви препоръчам да опитате да запишете и право като втора специалност, мисля че много от курсовете се припокриват и имам познати, които така са направили.

Успех Ви желая и не се колебайте и самоизмъчвайте - на прав път сте, убеден съм, че и повечето хора тук и навсякъде биха Ви казали същото! Simple Smile Имам добра приятелка етническа туркиня, която е много щастлива с гаджето си българин и детето си, напълно еманципирана, с добра професия. Същевременно не е прекъснала контактите и със семейството си, така че съм сигурен, че е възможно Simple Smile

# 15
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Моят съвет е да си гледаш студентския живот, той няма да се повтори. С всичките му ангажименти, отговорности и възможности. Средата ти е в университета, не при майка ти, колкото и грубо да звучи.
Майка си няма нужда да я виждаш всяка седмица, щом малкия град и атмосферата те депресира. Здрава, права жена е доколкото разбирам. 

# 16
  • Мнения: 4 808
"Всяко зло за добро", са казали хората. Чудесно е, че си прекратила връзка, която те депресира и тормози. Не се тревожи за това, че си сама, гледай си ученето, забавлявай се с приятелки и кажи едно "майната им" на клюларите. И както по-нагоре са те посъветвали, остани да живееш в големия град, в малкия няма да издържиш, ще те задушат простотиите, пък и с работата е трудно. Религията няма значение, това, момичето да се пази девствено до сватбата, е абсолютно закостеняло мислене и винаги са ме вбесявали двойните стандарти - от мъжа никой не иска да е девствен. Не се възприемай като втора употреба, една ципа не те прави различен човек, ти си си същият човек с хубавите и лошите качества, с мечтите си, и това си е твоят живот. В заключение ще ти кажа, че дъщеря ми преди месеци приключи осемгодишна връзка, а половината от това време и живяха заедно. Притеснявала се е как да ни каже, но ние твърдо я подкрепихме - няма смисъл да живееш с човек, който не те прави щастлив. Искаше да си почине, да остане за малко сама, но внезапно срещна любовта. Още не го познаваме, защото живеят в чужбина, но каза, че за пръв път е с човек, който поставя на първо място нейните желания. Така че, както ти казах, всяко зло за добро! И върви с високо вдигната глава, не позволявай на клюкарите да те мачкат!

# 17
  • Мнения: 17
Много ви благодаря..имах огромна нужда да чуя такива думи...

# 18
  • Варна
  • Мнения: 5 131
Нито си първата, нито си последната, която се разделя с приятеля си. Хората се женят, деца правят, кредити теглят и после се разделят. Радвай се, че не си обременена с нищо такова!  Сигурно ти е тъжно за пропилените 7 години от живота ти заради всичко, което си вложила в тях напразно, но помисли над това време като за един добър урок, който те е научил на много неща и те е изградил като личност, която си сега. Вече си по-зряла и знаеш какво искаш и какво не.

Доста тъп коментар прочетох по-назад - да си разпродадете имуществото в малкия град, за да се преместите. Как ли пък не ще ще си продадете дома заради хорските приказки!  Нито си крала, нито си виновна за нещо. Върви с гордо вдигната глава, а тези, които говорят без да са били на твое място, нито са ти на нивото, нито на образованието, остави ги да си живеят простичкия и скучен живот и не им позволявай да се бъркат в твоя!

Скоро сигурно ще се дипломираш. Желая ти успех!

# 19
  • София
  • Мнения: 17 591

Ако ти самата мислиш за себе си като за "втора употреба"... вероятно ще бъдеш такава. Ако ти гледаш на себе си като просто човек, млада жена - ще бъдеш тъкмо това. Ако имаш усещането, че си направила нещо нередно и нещо трябва да криеш... ами, вероятно е така. Ако приемеш, че просто си имала една неуспешна връзка - нещо напълно обичайно за повечето хора - така и ще бъде. Ако смяташ, че си извършила грях - вероятно си. Ако запазиш религията само за отношенията с Господ - и, може би, приемеш, че Той не се интересува особено от сексуалния ти живот, а може би повече - от морала ти - наранила ли си някого? Предала ли си някого, излъгала ли си някого? Навредила ли си на някой? Ти самата си в това число, впрочем - ако навредиш на себе си, оставайки във връзка, която е зловредна за теб, това определено не е :моралното" решение... ами, животът ти вероятно ще е и по-прост (в смисъл на не-усложнен излишно, не в смисъл на "тъп"), и по-спокоен.
А по отношение на майка ти... ако ти имаше дъщеря какво щеше да предпочетеш за нея? Да живее нещастен живот, но с първия избраник, или да има шанс някой ден с друг?

# 20
  • Мнения: 17
Нищо не стана..След два месеца раздяла и упоритост от негова страна да ме търси пак реших да му дам шанс като обеща,че ще променим връзката си и всичко се промени...да ама не..още след 2 дни всичко е същото...Хора толкова зле се чувствам,че искам да сложа край на живота си...аз съм си виновна за всичко...аз допуснах да се случи всичко...незнам какво да направя...щом му кажа,че щом продължава по същия начин не искам да сме заедно той започва да ми обяснява как след него всичко само ще ме използват и започва да ме обвинява,че причината не е в него а в мен..че има друг човек в живота ми,а това не е така.....ще се побъркам вече Confused

# 21
  • Мнения: 4 611
Не го слушай какво ти говори, раздели се с него веднагически!

# 22
  • София
  • Мнения: 24 839
Нищо не стана..След два месеца раздяла и упоритост от негова страна да ме търси пак реших да му дам шанс като обеща,че ще променим връзката си и всичко се промени...да ама не..още след 2 дни всичко е същото...Хора толкова зле се чувствам,че искам да сложа край на живота си...аз съм си виновна за всичко...аз допуснах да се случи всичко...незнам какво да направя...щом му кажа,че щом продължава по същия начин не искам да сме заедно той започва да ми обяснява как след него всичко само ще ме използват и започва да ме обвинява,че причината не е в него а в мен..че има друг човек в живота ми,а това не е така.....ще се побъркам вече Confused

Намери кой да ти хвърли един бой, че да дойдеш на себе си!
Съвсем сериозна съм- щом от дума не разбираш, щом от отношение не схващаш, нищо друго не остава.
Щяла да си сложи край на живота- ами, що не го ноправиш, че говедото да се почувства велико- да ходи гордо изпъчен, че някаква се е самоубила, щото той е толкова велик?

И ти ли си от ония- безумните, които си мислят, че като си прекъснат живота, идиота, който не ги е оценил като живи, ще страда от разкаяние до края си?
Много сапунки си гледала и е крайно време да се вземеш в ръце!

# 23
  • Мнения: 17
Това трябва.Аз го осъзнавам ама...на какво се надявам още незнам ........

# 24
  • Варна
  • Мнения: 5 131
Заслужаваш нещо повече от някой, който ти вменява чувство за вина. Той е завършен мъж, с изграден характер, няма да се промени. Такива като него са големи на приказки, но на дела са кръгла нула. Сама казваш, че след 2 дена пак е запял старата песен. Бъдещите ти деца заслужават по-добър баща, не мислиш ли?

# 25
  • Мнения: 17
 Незнам дали ще мога да се справя..Въобще дали ще срещна друг мъж.Всичките ми приятелки или са омъжени или са със сериозни гаджета.Не излизаме толкова често.Чувствам се като в дупка.Незнам дали ще се справя със самотата и незнам дали ще срещна някой... Confused

# 26
  • Мнения: 30 802
Мъже колкото искаш.

А това, дето само Той те цени като жена, а всички други ще те използват...абе тия клишета да не ги пише в някакъв наръчник? Плюс чувстото за вина...класика направо.

Ми да те използват де! Я си намери един, двама да те използват, па ги разкарай. И току-виж си се научила, че златни и незаменими мъже няма, че може да избираш и да си търсиш правилния тип, а отхвърлените в никакъв случай не ти се пишат на сметката.

Само внимавай да няма насилие, че както се е вкопчил и сте в малък град, да не ви пишат по новините.

# 27
  • Мнения: 4 808
Той се опитва да те манипулира,
не го ли разбираш?!

# 28
  • Мнения: 30 802
...и то по класическия начин- омърсена си, дефектна си, за нищо не ставаш, само в мен ти е надеждата...

# 29
  • Мнения: 17
Всъщност ще ви кажа и какви са проблемите при нас.Имаше един период (1-2 г) в който той не искаше да излиза с мен..виждахме се,но не искаше да ходим по кафета и кръчми.Накрая почна и да не ми звъни..първо ми звънеше по един път на ден после почна през ден.Понеже съм студентка и не дме в един град когато ходех на дискотека той по цяла вечер ми звъни и на следващия ден само глупости ми говпреше имаше ли гаджета,намери ли си някой.....абе все такива.Ако кажа здрвей на някой от къде го познаваш,защо го поздравяваш и все такива.Пролетта отидохме заедно да работим в чужбина като аз му купих билет понеже той нямаше пари ,не ми ги върна прави се все едно е забравил и през целият ни престой там се правеше на интересен ,викаше ми, понякога се прибираше сам от работа мен все едно ме няма.За това като се прибрахме написах поста и му казах,че се разделяме,но той почна да се оправдава,че не е така както аз го казвам и в мен имало вина,преувеличавам и нз си още какво.Сега след 2 м раздяла почна уж да се интередува от мен звъни ,иска да се виждаме, но отношението му пак е същото.Защо стоя до къснон във фб,ако не отговоря на секундата с кой си пиша.Сутринта за добро утро ме пита в колко си легна, аз знам,че си пишеш с женени мъже.Преди тези 2 г той не е бил такъв. Незнам какво да си мисля,затова съм и много объркана.Но всеки ден,всяка минута се убеждавам,че не заслужавам такова нещо.Да,и аз може да имам вина,но не заслужавам такова отн.

# 30
  • Варна
  • Мнения: 5 131
Никоя жена не заслужава подобно тиранично отношение. Нима искаш да създадеш семейство с такъв мъж и да си вечно депресирана и потисната, да не ти се прибира вкъщи? Животът и без това е толкова труден, не си го усложнявай с някакъв пръдльо, на когото да прислужваш и в замяна да получаваш незаслужени обиди! Знам, че е трудно, но ако имаш грам самоуважение, си гледай интереса и собственото щастие и се отърви от него. Бъди силна! Мъже - под път и над път. Даже и да си сама, ще ти е по-добре, от колкото с неподходящ. Но не си на 50, че да останеш сама... Нали учиш висше. Не се дръж като малоумно мекотело.

# 31
  • Мнения: 2 493
Приятелят ти те ревнува .защото не си му пред очите,но и така да беше ,пак щеше.Защо не сте се оженили до сега,след като имате такива разбирания и морал?А и ти искаш ли да живееш с такъв тормозератор.Той няма да се промени.
Ако мислиш да дремеш в малкото градче ,наистина може да не си намериш партньор,но надявам се ,не ти минават такива мисли през главата.Най-малкото,няма да има какво да работиш.Стига си се вайкала и не го слушай,че никой няма да те хареса.Сега хората не бързат да се женят-искат да учат,да пътуват,да се забавляват.

# 32
  • Мнения: 2
Здравей Zenper. Твоят човек е ужасно ревнив, а ревността не е толкова лесно контролируема. Тежките думи, които ти приказва, могат просто да са изблик на страх да не те загуби. Човек, когато ревнува не мисли рационално и нито думите, нито действията са лесно обясними. За разлика от всички тук пишещи, аз бих те посъветвал просто да отложиш всякакви радикални решения. Все пак този човек е бил част от почти целия ти съзнателен живот на жена и предполагам, че ви свързват доста мигове на щастие и трудности.  Пиши му как се чувстваш и поискай да се разделите временно - за около месец и след това да обсъдите бъдещето. Пиша всичко това, защото ако имаше силите, ти би скъсала с него досега. Времето ще покаже кое, как и защо. 

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Зейнеп, поздравления за верния ход да избягаш от този ревнивец! И да не се върнеш назад! Той ти е показал как ще се държи, ако живеете заедно, има такива ревнивци, че не дават не жените си да работят, да излизат, само гледат да ги вържат. Твоята интиуция правилно ти подсказва да бягаш с 200, а за другото не се притеснявай - толкова си млада още! Хорските клюки пък даже няма да ги коментирам.

# 34
  • Мнения: 17
100000пъти съм му обяснявала как се чувствам,но той се опитва да ме убеди,че аз си въобразявам и измислям!

# 35
  • Варна
  • Мнения: 5 131
Не мисля, че има какво повече да ти кажем. Ти си на ход. Wink

# 36
  • Мнения: 30 802
Няма какво да му обясняваш.

Не си ли усетила, че той използва твоите обяснения срещу теб? За него твоите мисли и чувства не са валидни, а са знак, че си луда. Това също е класика в жанра.

Общи условия

Активация на акаунт