Преваряване на вода за мляко

  • 7 369
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 108
Здравейте,имам питане към Вас.Предстои ми раждане и си мисля да преварявам вода в една тенджера и тази вода да ми стига за няколко хранения.Само да претоплям на водна баня.Дали е правилно или трябва да преварявам преди всяко хранене.Другото ми питане е като още е вряла водата,може ли направо да изсипвам млякото или първо трябва да охладя водата.Благодаря предварително.

Последна редакция: чт, 30 ное 2017, 10:35 от Не се сърди, човече

# 1
  • София
  • Мнения: 2 638
А защо не кърмиш, вместо да се занимаваш с тези процедури?

# 2
  • София
  • Мнения: 11 367
Може да има някакъв проблем жената, или пък може да не желае да кърми, вас какво ви интересува?

Към авторката - вода може да преварите за цял ден. Може и в тенджера, но по-удобно е в електрическа кана.
Като се поохлади водата я сипете в термус, така ще избегнете претоплянето за всяко хранене.
На опаковката на млякото ще видите до каква температура трябва да се охлади водата преди да се разтвори млякото. Не може да се разтваря във вряла вода и след това да се охлажда.

# 3
  • Майна Сити
  • Мнения: 951
С електрическа кана ще ти е по-удобно  Peace
За няма и 5 минути ще имаш преварена вода и няма да висиш над тенджерата постоянно  Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 27 989
И аз предлагам ел. кана, но само да вметна, че с тази кана водата не е преварена, а кипната. И да предупредя да не е минерална.

# 5
  • София
  • Мнения: 11 367
Права си, кипната е водата в каната Hands V. Но предполагам е достатъчно да се изтребят гадостите или там каквото има. Лично аз преварявах вода от чешмата. По-точно - кипвах, както се разбра Grinning Минерална - в никакъв случай.

# 6
  • Мнения: 108
Момичета,питането ми е за тенджера,а не за кана,благодаря на всички отговорили към момента,но ме интересува за тенджера дали трябва да преварявам преди всяко хранене и ли само по веднъж на ден или докато стигне водата.

# 7
  • Мнения: 46 403
Вода от чешмата се вари 5-6 мин. Само кипната е все едно непреварена. Поне това е мнението на педиатрите.
Може да се съхранява след това, както вече са споменали преди мен.
Само да допълня, че не всяко мляко изисква затопляне, някои са разтворими и с вода на стайна Т. Ние не сме затопляли.
Когато се появи водата за бебета минахме направо на нея.

# 8
  • София
  • Мнения: 11 367
Момичета,питането ми е за тенджера,а не за кана,благодаря на всички отговорили към момента,но ме интересува за тенджера дали трябва да преварявам преди всяко хранене и ли само по веднъж на ден или докато стигне водата.

И за тенджера е същото. Вариш 5 - 6 минути както Човече каза, охлаждаш колкото е нужно и в термоса.
Докато стигне водата - не. Тя може и за 2 - 3 дни да стигне. ПОНЕ веднъж на ден преварявай, за да е прясна водата.

И какво се оказа сега? Давала съм вредна вода?

# 9
  • Мнения: 108
Предполагам не е проблем да си стои цял ден в тенджерата.

# 10
  • София
  • Мнения: 27 989
Не би трябвало да е проблем Thinking

# 11
  • София
  • Мнения: 11 367
Не знам. Зависи и с какво покритие е тенджерата. Може да е понадраскана отвътре, знам ли - мие се, драска се. В тефлонова със сигурност не бих държала водата цял ден.

# 12
  • Мнения: 46 403
Нашата система беше следната. 7 бр. шишета + 1 резервно (много ядеше малкият звяр). Водата се преварява и след като се поохлади се разлива по шишетата в грамажа, който детето пие. Остатъкът влиза в резервното шише. Като се размрънка от глад само слагахме млякото в шишето. Ако не стигне - правим още 30 мл с вода от резервното шише.
Така разправиите с водата бяха само веднъж на ден - сипваш по шишетата и забравяш.

# 13
  • София
  • Мнения: 11 367
Леле, чак пък 8 шишета за едно бебе ми се вижда прекалено. А и аз давах млякото леко затоплено, не на стайна температура. Та с разливане на вода в 8 шишета въобще не ми е било вариант.

# 14
  • Мнения: 46 403
Ако се затопля е добре да става със специален уред, който е предназначен именно за шишета. Така се избягва опасността от изгаряне.

П.П. 24 делено на 8 е хранене точно през 3 часа Simple Smile но нощем паузата беше малко по-дълга, затова пропускаше 1 хранене и бяха 7. Съвсем нормално според педиатъра.

Общи условия

Активация на акаунт