Семейството си отива

  • 79 251
  • 1 133
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Не говоря за моето. По принцип. Много ме боли.

# 1
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Донесох рози вкъщи. Бравата беше сменена.

# 2
  • Мнения: 18 522
Като цяло съм съгласна. Въпреки че в момента съм щастливо омъжена. Все по-трудно е едно семейство да оцелее за 10-20-30 години,

# 3
  • Мнения: 25 398
По принцип е тревожна прогнозата, да. Но защо конкретно теб много те боли?  Thinking
Разкажи.

# 4
  • Мнения: 6
  Боли ме за тези, чийто семейства се разпадат. Децата, съпрузите. Това не е нищо ново под слънцето, но мащабите вече са големи. Причините дълбоки. Според мен няма оправия. Поне в близките 2-3 поколения. Не съм отчаян, но виждайки бъдещето се натъжавам.

# 5
  • Мнения: 290
Силно вярвам в мощта на семейството,за жалост съм от случайте по-горе. За съжаление на повечето мъже,а сигурно и жени ценностите вече са им кариери,пари,коли,известност,фейсбук и тн.. Семейството отиде на заден план в този век.. Жалко е да не можеш да си преглътнеш ината в името на най-ценното,а именно детето ти. Жалко е-съгласна съм.

# 6
  • Мнения: 18 522
Да не правим трагедии. Все повече семейства ще бъдат разведени занапред.

Отделно в България няма кой знае какъв морал. Това да се срещаш с женен или с омъжена жена на повечето хора не прави лошо впечатление. Приема се за разкрепостено. Ако си против това, си "задръстен". Извънбрачните връзки са често срещани, а хазарт, пиене и други довършват картината. Да не забравяме и страховитата свекърва. Само заради нея колко семейства са си заминали...

# 7
  • Мнения: 8 787
Нито едно семейство не си е отишло заради свекърва, колкото и да е страховита. Всички подобни семейства си отиват заради муньото, наречен мъж, който няма топки да се справи моментално със ситуацията, когато стане напечена.
Иначе...времето е толкова променено, животът е толкова напрегнат, че нервите на много хора не издържат. Семействата ще се разпадат все по-често, но хората ще продължават да живеят по двойки и с деца, стадни животни сме и не можем да живеем сами.

# 8
  • Мнения: 46 403
Мен пък не ме боли.
Преди беше пълно с хора, които живееха насила заедно, не можеха да се понасят и страдаха цял живот, защото - какво ще кажат хората...
Сега повечето като не стане от първия път си намират сродна душа втория. А дори да са сами са по-щастливи от преди. Буквално виждам как се връщат към живота, а не са просто една сянка. Това не е живот.

# 9
  • София
  • Мнения: 38 115
Около мен пък всички да семейни и то навъртяхме солиден стаж вече - 15 и повече годинки. Така че на мен нещата ми изглеждат много добре.

# 10
  • Мнения: 53 918
Мен пък не ме боли.
Преди беше пълно с хора, които живееха насила заедно, не можеха да се понасят и страдаха цял живот, защото - какво ще кажат хората...
Сега повечето като не стане от първия път си намират сродна душа втория. А дори да са сами са по-щастливи от преди. Буквално виждам как се връщат към живота, а не са просто една сянка. Това не е живот.



И мен.
Даже се радвам, че хората се освободиха от предразсъдъци и търсят начин да живеят щастливо.
Семейство не е синоним на щастие.

# 11
  • Мнения: 31
Това са естествени процеси. Когато една култура деградира, първо заминава семейния модел и принципите свързани с отглеждането на новото поколение. В някои държави просто не е икономически рентабилно  да встъпваш в брак и да създаваш семейство. Отделно с еманципирането на нежния пол нещата се изравниха и вече има много  жени, които нямат нужда от мъж до себе си, за да отглеждат децата си. Та, идеята е, че и да Ви боли и да не Ви боли - все тая е. Гледайте си живота и намирайте хубавото в дреболиите.

# 12
  • Мнения: X
Какво си се разсополивил като някаква бабичка за неща, които нито те касаят, нито можеш да повлияеш. Ах, накъде отива този свят! Rolling Eyes

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 412
Няма ценности, няма морал, малките гледат само как да се напият и надрусат. Интересува ги секса и фейса. Майките и татковците са прекалено заети да гонят кариери и да плащат сметки и нямат време да обърнат внимание в какво са се превърнали децата им.

С такова общество за какво семейство говорим?

# 14
  • Мнения: 46 403
Joy
Нали осъзнавате, че същите приказки, 1:1, ги казва всяко поколение...

Общи условия

Активация на акаунт