Цветята в нашия дом /тема 74/

  • 84 183
  • 735
  •   1
Отговори
# 180
  • Бургас
  • Мнения: 12 810
Месечинка виторога,Алфея, благодаря!
Аз разбирам само от орхидеи и шафлери-целогодишно са на терасата,поливам когато се сетя,орхидеите цъфтят,та се спукват,шафлерата растеше години наред,беше стигнала до тавана, направо стана дърво.
Бях я намерила още като студентка в една квартира-почти загинала.Спасих я,сама я пресадих...И на колко хора давахме от нея,но накрая се зарази с някакви въшки,с какво ли не третирахме,подрязахме я почти до дъно,пак тръгна и пак въшки...И я изядоха гадовете или беше вече много стара,не знам колко живеят,у нас беше повече от десет години.Пак може да си купя,много си я харесвах.
Дано успея и розата да гледам дълго,обожавам рози.

# 181
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 853
ще я гледаш дълго ако я изкараш на балкона целогодишно и не вярваш на всичко, което продавачите казват.
Simple Smile
розата си е роза, независимо от размера. иска си и студеното и времето за сън през зимата и всичко.

# 182
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Може да е от пръстта. Аз бих я сменила при възможност с хубава градинска пръст. на моите рози им пожълтяваха и изсъхваха листата от засушаване. Цяла зима цъфтяха на южен прозорец, но искат и много вода.
Моята орхидея има пъпки, пу да не й е уроки! Бях я зарязала в пералното на северен прозорец и я поливам когато се сетя, та съм приятно изненандана. Simple Smile

# 183
  • Бургас
  • Мнения: 12 810
Орхидеите са много издържливи цветя и май при всякакви условия са добре.
Ще пресадя розата като прецъфти, сега не смея.

# 184
  • Мнения: 3 696
beauty_magnolia, течната ми тор е обикновена не е специална, а за чая ми дойде че прилича на компост ( насипен е , не е филтър), или имам късмет, че лесно се гледа юката

# 185
  • Мнения: 5 079
beauty_magnolia, течната ми тор е обикновена не е специална, а за чая ми дойде че прилича на компост ( насипен е , не е филтър), или имам късмет, че лесно се гледа юката

Надявам се и аз да се справя така добре с нея, както и ти се справяш. За първи път се "срещам" с тази екзотика. В каква саксия я гледаш, четох, че обичали глинените съдове?

# 186
  • Мнения: 3 696
саксията е обикновена пластмасова, стои на светло, но не препичащо слънце, явно ми е добричка юката,четох, че не са капризни , моята изтърпя и големия студ миналата зима ,много други цветя в службата загинаха от студа , а тя не , дано да те радва и твоята

# 187
  • Мнения: 5 079
саксията е обикновена пластмасова, стои на светло, но не препичащо слънце, явно ми е добричка юката,четох, че не са капризни , моята изтърпя и големия студ миналата зима ,много други цветя в службата загинаха от студа , а тя не , дано да те радва и твоята

Благодаря  bouquet! Надявам се и аз да се похваля след време, че я гледам и расте както трябва  Hug

# 188
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Ето ме, здравейте дами ценителки на живата, естествена красота, която можеш да докоснеш, да усетиш аромата и, да се потопиш в огромната и цветна палитра преливаща в безброй нюанси и да почувстваш как душата ти се разтваря.
Зима е и няма много за показване, но все пак, тя красотата е и в любовта ни към самата нея.

Последна редакция: пн, 26 фев 2018, 10:06 от midkoo

# 189
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 853
онуй, кривналото от правия път е за мен, нали?
Simple Smile добре завърнал се.
липсваха ми твоите букети.

# 190
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
онуй, кривналото от правия път е за мен, нали?
Simple Smile добре завърнал се.
липсваха ми твоите букети.
st. Dobri
 Hug Hug Hug Фсичките са за теб! bouquet(ако не те изпревари някой) Heart Eyes И ти ми липсваше...

# 191
  • addicted
  • Мнения: 1 080
..
Зима е и няма много за показване, ..
Скрит текст:


"Няма много за показване" и този букет грейнал така хубаво. А какво ще е ако има за показване Simple Smile

 А аз точно за рози идвам да ви питам. Нямам никакъв опит с купени такива (аз и по принцип нямам, но това е друг въпрос) - добър момент ли е сега да се поръчат от някой сайт, който предлага такива? Могат ли да се сложат скоро в земята(другата седмица, когато се позатопли примерно), мога ли да ги съхранявам след получаването известно време? Питам, защото виждам, че сега имат наличност, а съм забелязвала периоди, в които нямат почти нищо, вероятно съобразено с времето за засаждане.. А ме е страх да чакам, ако някоя вземе та свърши Blush

# 192
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 853
има готови засадени в саксия - тях можеш да си купиш по всяко време и издържат Simple Smile стига да не ги метнеш до парното;
има вкоренени и овосъчени, в пакети и с трина около корените, за да издържат седмица-две (може би може и повече, но не съм опитвала);

за мен е още рано. студено е, няма да се вкоренят, а само ще измръзнат и изгният.

всъщност зависи къде ще се садят. на юг може и да става вече за садене. Simple Smile
Петрич, Сандански, на юг от Бургас...

# 193
  • addicted
  • Мнения: 1 080
Ех, на юг.. де да беше. В София съм.
Сайта, който гледах предлага две опции - гол корен и кутия. Имат опция за по-стабилна опаковка и предполагам, че там биха издържали някакво време, но така или иначе явно е рано, няма да ги мъча.

# 194
  • Мнения: 5 990
Здравейте. Имам проблем с една китайска роза, която постоянно хваща въшки (бели мънички нещица). Жал ми е да я гледам така, а и се притеснявам да не зарази и другите цветя. С какво мога да пръскам? Преди ползвах един разтвор, но за няколко дни и пак се появяваха.

Общи условия

Активация на акаунт