Цветята в нашия дом /тема 74/

  • 84 181
  • 735
  •   1
Отговори
# 45
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 194
Благодаря за темата!
Снимки и нови цветя нямам,ама на вашите се радвам от сърце!

# 46
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 759
Аз пък днес получих за подарък ново цвете. ММ решил да ми честити именния ден по този начин, защото знае, че обичам цветя. 100 пъти съм казвала, че не харесвам Коледна звезда, и отново я получих.
Пак ще я уморя сигурно, както стана и миналата година. Гледам, че коренът е увит в "нещо". То се вижда над пръстта.
Това "нещо" не трябва ли да го махна? Все ми се струва, че с времето точно то умаря цветето.

Азалията ми продължава да цъфти и да ме радва!

# 47
  • Мнения: 1 437
Моята коледна звезда, нали писах че детето я събори и я изместих и започна да увяхва. Вчера я изместих в кухнята на хладно и веднага е започнала да се оправя. Дано я спася!

# 48
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 759
Аз също съм решила да я оставя на хладно.
Твоята имаше ли такава опаковка на корена?

# 49
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 852
всички имат.
това "чорапче" е нещото, в което ги отглеждат, докато станат за разсаждане.
можете да опитате да го махнете, но ще разбутате цветето, а на него и без това не му е лесно.
аз бих оставила да се посъвземе и след това внимателно бих го скъсала странично, без да вадя цялата китка.
в интерес на истината имам такива, които си карат с него и не им пречи.

# 50
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 759
Късно е, мандалото удари.
Няма чорапче вече. Леко го разкъсах, че през него бяха подкарали корените.
Интересно е, че като хванеш цветето за стъблото и го вдигнеш си излиза без проблем от саксията. Вътре е някаква тор, която е въздух под налягане.
Разкъсах чорапчето и отново си го засях, като му сложих и от моята пръст.
Полях го с малко водичка и го оставих на хладно при азалията.
Дано да го бъде, нищо, че е нежелано.

# 51
  • Мнения: 10 641
Здравейте!. Чудя се каква може да е причината всяка сутрин да намирам паднали листа на едно сукулентче, подобно на Дървото на живота ( само че е Crassula Monstrosa). Държа го в кухнята, високо, върху един шкаф. Около 20-21 градуса е. Поливам го оскъдно.
Падат му здрави, зелени листа...

# 52
  • София
  • Мнения: 12 006
И аз се опитвах да гледам Crassula Monstrosa, но не ми се получи. "Листата" ако мога така да ги нарека изпопадаха.

# 53
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 667
Моето коледниче е и великденче. В смисъл, че цъфти за Коледа, а после и за Великден. Едва тази година го прехвърлих в нова саксия. Мислех,че няма да цъфне,ама е отрупано с още повече цвят.
Коледната звезда е като всички останали. Докато цъфти,т.е. има червени листа на върховете, най-добре да си остане в нейната си оригинална саксийка. Към февруари,когато започнат да капят червените листа, трябва да ги изрежете всички. После е добре да я изнесете навън. Моята е от две години. Някой я поливат в чинийката. Аз поливам в саксията направо.
Ще ви снимам моите 6 новички малки коледни звезди,които имат задачката да донесат коледно настроение.

Здравейте!. Чудя се каква може да е причината всяка сутрин да намирам паднали листа на едно сукулентче, подобно на Дървото на живота ( само че е Crassula Monstrosa). Държа го в кухнята, високо, върху един шкаф. Около 20-21 градуса е. Поливам го оскъдно.
Падат му здрави, зелени листа...
Май цветята не обичат да стоят много нависоко Thinking Аз поливам веднъж в месеца моите сукуленти. Имам доста от тях и навън,обаче, и те разчитат на Големият Градинар през дъждовните месеци. Лятото имам грижата аз,но зимата ги мисли ,който ги е създал Hug

Последна редакция: пн, 18 дек 2017, 14:48 от bubanka

# 54
  • Мнения: 110
По това време на годината какво по-хубаво от коледни звезди Heart

# 55
  • Мнения: 38
Здравейте! Влизам при вас с един въпрос. Подариха ми смърч пицея коника в саксия, но нямам никакъв опит с такъв вид растения. Много ми се иска да оцелее и след празниците, но не знам как да го гледам. Моля за съвети в отглеждането на това хубаво борче. Тъй като искам всяка година да си го украсявам за Коледа, ще издържи ли в саксия или иска да си е в земята?

# 56
  • Мнения: 3 696
Да попитам нещо странно, дали ще има полза за саксийните ми цветя ако набода в почвата стари витамини тези с минерали комплексните

# 57
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 852
щом от противозачатъчните започват да цъфтят, от витамините сигурно ще започнат и да връзват. Simple Smile Simple Smile Simple Smile
опитай, а после сподели резултата. и на мен ми е интересно.

# 58
  • Мнения: 3 696
Шега ли е това за противозачатъчните

# 59
  • София
  • Мнения: 12 006
Да попитам нещо странно, дали ще има полза за саксийните ми цветя ако набода в почвата стари витамини тези с минерали комплексните

По-добре недей. Като знам какво поразии могат да направят в/у човек, ако изпие стари витамини, не ми се мисли за цветята. Реално не са толкова скъпи. Аз на моите слагам В-комплекс, но го разтварям във вода и поливам. Струва към 3 лева, а стига за много време.

За поротивозачатъчните не е шега - някои го слагат на орхидеи за да цъфнат - резултата е някои цъфтя, на някои не им действа, а други загуват - не знам от вида противозачатъчно ли е или е до орхидея, но такъв беше резултата, които наблюдавах.

Общи условия

Активация на акаунт