Цветята в нашия дом /тема 74/

  • 84 334
  • 735
  •   1
Отговори
# 150
  • Пловдив
  • Мнения: 3 210
Благодаря,много мнения четох,че мини розите умирали едва ли не две седмици след като са ги купили и се шашнах.
С какъв препарат да я пръскам?
На първа страница има много полезно инфо за борба с вредителите. Провери там Wink.

# 151
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 005
умират, защото някой е решил да ги продава като стайни растения.
 е не са.
искат си чистия въздух, студа, вятъра...
Simple Smile

# 152
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 724
Ами идея си нямам какво продават по българските магазини?
Аз избягвам много химията,че цветенцата ми хич на обичат.
Питай в магазини за цветя. Или ако някой тук има опит,нека да те насочи.

# 153
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Благодаря,много мнения четох,че мини розите умирали едва ли не две седмици след като са ги купили и се шашнах.
С какъв препарат да я пръскам?
Моспилан е много добър. Освен че е системен препарат, т.е. навлиза в соковете на растението и трепе дори и вредителите, които не са директно напръскани, не се отмива от дъжда и т.н., ами се води и безвреден за хората. Все пак това не значи да не вземаш предпазни мерки при пръскане де, но не е и някоя силна отрова от рода на Би-58. От агроаптеките се купува, левче е пакетчето, разтваряш малка част от него във вода, добавяш мъничко течен сапун вместо прилепител и пръскаш. А, освен това сега е много подходящ сезон за пресаждане на розите. Може да изчакаш седмица-две да не и дойдат много стресиращи промените и я пресади в по-голяма саксия. И я сложи на терасата, в стая няма да оцелее. Полива се нормално като всяко друго растение - видиш ли, че почвата е суха поливаш. Имам мини роза на терасата от 4 години и половина, перфектно се чувства там, расте, цъфти, лятото редовно хваща акари и се маносва, аз я пръскам и така си живеем мирно и сговорно Grinning

# 154
  • Мнения: 3 722
Здравейте, да питам пак докато е време , купих си мъничък бенжамин преди 3 дни, оставих го с транспортната саксия, в къщи, и снощи забелязах едни твърди стоножки в саксията, изхвърлих ги и набучих клечки кибрит в почвата, да бързам ли да го пресадя в нормална саксия , гледах пак днес саксията няма животинки за сега, какво да го правя, от къде се явяват , има ли някакъв универсален препарат за почвата, обаче ме притеснява и ,че е много малко растението

# 155
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 21 714
Моспилана не е акарицид, освен това най- малкия разтвор който може да се направи е 2 литра, за розичката ти трябва 20 мл, другото трябва да го хвърлиш.
Акарицидите миришат и не е удачно да се ползват в къщи.
Има готови разтвори, скоро си купих Биокил - 250мл, не мирише и ми свърши същата работа, пръсках една китайска розичка против акари.

# 156
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Верно, че не е, объркала съм ги. Санмайт е акарицид. Относно количеството не е вярно, че минимум 2 литра трябва да се направи. Аз отсипвам на око в пулверизатор 200 мл, не ползвам цялото пакетче. Остатъка си го прибирам и го ползвам, докато свърши. Винаги така съм си пръскала цветята.

# 157
  • Мнения: 5 115
Здравейте,тъкмо си донесох хубава мини розичка от Кауфланд и взех да чета за мини розите и се ужасих.
Скрит текст:
Има нещо като паяжина,но само долу,до почвата.Да я пръскам ли с нещо против акари?
Направо не знам какво да я правя,мога да гледам само орхидеи и шафлери...
Сложих я в моята стая, защото не си пускам отопление,около 18-19 градуса е.На прозореца я сложих,но пък четох,че ако е на пряка слънчева светлина изгаряли листенцата.Къде да я държа,в слънчеви дни доста напича в стаята ми.
И най-важното-как да я поливам? Пише обилно поливане,но четох,че през зимата не се полива много.
Ще съм благодарна ако ми дадете съвети.

Честита ти мини розичка  Heart Eyes
Имам мини роза от незнам вече колко години, изгубих им бройката. Както са писали момичетата по-напред най-добре й е на тераса. Моята откакто ми е подарена си я гледам на тераса, открита или остъклена, където имам място. Цъфти си, пуска си нови клонки. Не съм я рязала никога, но съм чела, че розите се подрязват. Не мога да ти дам точен съвет за това, прочети за по-точно кога и как се подрязват. Хващат мана и листни въшки, но пък с препарати битката е спечелена. Поливам като се засуши почвата. И даже е и ароматна.  Heart Eyes Успех и да те радва дълги години  bouquet

# 158
  • Мнения: 19
Градинари от всички страни НА ПОМОЩ!
Имам си малко, спретнато лимонче Meyer, което ми се разболя - детето от някакви гадове, които изглеждат ето така. Ако някой ги разпознае, може ли да ми каже как да ги разкара, защото го ядат и листата му започват да се накъдрят и да съхнат новородените листчета?
Вече го мих няколко пъти с гъба и сапун, но те пак се връщат от някъде!
Да пукнат дано! Бел ден да не видят! Ама с клетви не става. Опитах. Много са упорити тези гадини, мръсни, долни, подли!  #2gunfire

Как да вмъкна снимка?


Последна редакция: чт, 15 фев 2018, 14:23 от Eve Charlotte

# 159
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 005
не видах как така изглеждат гадовете, но съвети за гадинки са дадени през два поста нагоре Simple Smile

инсектицид

Моспилан е много добър. Освен че е системен препарат, т.е. навлиза в соковете на растението и трепе дори и вредителите, които не са директно напръскани, не се отмива от дъжда и т.н., ами се води и безвреден за хората. Все пак това не значи да не вземаш предпазни мерки при пръскане де, но не е и някоя силна отрова от рода на Би-58. От агроаптеките се купува, левче е пакетчето, разтваряш малка част от него във вода, добавяш мъничко течен сапун вместо прилепител и пръскаш. ...
акарицид
Верно, че не е, объркала съм ги. Санмайт е акарицид. Относно количеството не е вярно, че минимум 2 литра трябва да се направи. Аз отсипвам на око в пулверизатор 200 мл, не ползвам цялото пакетче. Остатъка си го прибирам и го ползвам, докато свърши. Винаги така съм си пръскала цветята.

за снимка натисни "фотоапарата" над полето за писане и следвай инструкциите. можеш да качиш снимка направо от компютъра, без да я качваш в мрежата.



Последна редакция: чт, 15 фев 2018, 14:14 от st. Dobri

# 160
  • Мнения: 19
st. Dobri, мерси за съвета, но копчето не работи, то всъщност е с изображение на снимка, а не на фотоапарат и като се опитам да браузна из компютъра си се случва само това ....

Последна редакция: чт, 15 фев 2018, 14:44 от Eve Charlotte

# 161
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 005
st. Dobri, мерси за съвета, но копчето не работи, то всъщност е с изображение на снимка, а не на фотоапарат и като се опитам да браузна из компютъра си се случва само това ....

на старата версия ли си?
на старата трябва да качиш снимката на някой сайт и после да дадеш линк в темата.
на новата можеш направо от компютъра да качиш в темата.

опитай да качиш снимката тук
http://i-fotki.info/index.php
и после копирай целия трети линк. без натискане на фотоапарати и картинки Simple Smile

# 162
  • Мнения: 19
Градинари от всички страни НА ПОМОЩ!
Имам си малко, спретнато лимонче Meyer, което ми се разболя - детето от някакви гадове, които изглеждат ето така. Ако някой ги разпознае, може ли да ми каже как да ги разкара, защото го ядат и листата му започват да се накъдрят и да съхнат новородените листчета?
Вече го мих няколко пъти с гъба и сапун, но те пак се връщат от някъде!
Да пукнат дано! Бел ден да не видят! Ама с клетви не става. Опитах. Много са упорити тези гадини, мръсни, долни, подли!  #2gunfire







# 163
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Това е щитоносна въшка. Системен препарат е нужен, защото щитчето я пази от директно напръскване. Но от тях нямам впечатления да се накъдрят листата, а започват да лепнат и да съхнат... Накъдрят се по мои наблюдения от памуклийката например.

# 164
  • Мнения: 19
Това е щитоносна въшка. Системен препарат е нужен, защото щитчето я пази от директно напръскване.

Много ти благодаря, че поне я разпозна, но какво е това системен препарат?

Общи условия

Активация на акаунт