Цветята в нашия дом /тема 74/

  • 84 374
  • 735
  •   1
Отговори
# 195
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
отговорих ти в другата тема.
смес от веро и вода, пръскане през ден (2-3 пъти).
но помага за листните въшки, не за щитоносните и памуклийките.
листни въшки


щитоносни и памуклийки



# 196
  • Мнения: 5 998
Благодаря ти, Добри! Изпуснала съм отговора ти.

# 197
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 731

моите фрезии. Какъв аромат!!!!

Жълт,жасмин. Той е без аромат за разлика от останалите два,които имам.

 И докато снимах,видях че е цъфналa и стерлицията.

Последна редакция: вт, 06 мар 2018, 19:00 от danilu

# 198
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 731
Докато снимах моите красоти реших да  проверя и за лалетата на какъв хал са. Много са мънички стебълцата им. А уж имат цвят. Та реших да изкореня едно нещо, грозно и с изядени от охлювите листа. Отдолу се пръкнаха две картофчета. Много се смях. Как така не познах листата на картофите? И кога е заминало в саксията  родителското картофче, хич не ми е ясно.
Имам и един зюмбюл, ама снимката му не стана хубава, защото котанка си намираше носа в обектива и съм мръднала. Пак ще снимам.

# 199
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
Много са красиви цветята ти! Nature Sun With Face

# 200
  • Пловдив
  • Мнения: 3 220
Прекрасни фрезии и стрелиция! Simple Smile
Аз имам злополучен опит с луковични. На терасата не искат да цъфтят и това си е, искат си място и дворче Simple Smile.

# 201
  • Варна
  • Мнения: 25 236

моите фрезии. Какъв аромат!!!!

Аууу, искам да съм там и да ги мириша, да ги мириша, да ги мириша!

# 202
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 731
Моите са в една голяма саксия. На двора все нещо ги изяжда.
Идвайте,мирисането е напълно безплатно. Сега чакам и цветните да цъфнат. Те са с големи цветове и още по-ароматни.

# 203
  • Мнения: 5 127
danilu, продължавай да ни "разказваш" твоята цветна приказка  Heart Eyes
Наслада за сетивата  bouquet
Едно въпросче - мини растенията /гледам мини каланхое, мини гербер и т.н. продават вече масово/ различават ли се по нещо от нормалните /така да ги наречем/, освен по размерите? И щом са мини, това ли е размера им, в който ги продават? Повече не порастват ли?

# 204
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
специално каланхоето е просто малко растение в малка саксийка. пресадени в нормални стават нормално големи.
мини гербер май не съм виждала.

# 205
  • Мнения: 5 127
специално каланхоето е просто малко растение в малка саксийка. пресадени в нормални стават нормално големи.
мини гербер май не съм виждала.

Ааа, ясно.  Simple Smile Един вид са бебета още и затова са в малки саксийки. Виждала съм какви ли не минита... И цъфтящи и зелени.

# 206
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Здравейте феи на красотата!
Някои от моите цветенца започнаха да се пробуждат след големия сняг.



# 207
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 731
Ооооооо,красоти!!!!
Благодаря!!!!!

# 208
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Данилу Блаодаря! Т:heart:Т:heart:еб точно трудно ще те впечатля с моите дребосъчета от малката ми скромна градинка. Благодаря!:heart:

# 209
  • Мнения: 2 560
Здравейте,  любители на цветята 😊и честит празник  на дамите🌻 !
Моята стайна ела в крайна сметка загина🙁. Не успях да я спася и замина в кофата.
Понеже,  както вече споделих, не ми върви с хибискусите, пък много ги харесвам- да питам предварително. Хвърлила съм око на едни градински хибискуси, от другата седмица пускат в лидл различни цветове😍 , та ако може някой да ми каже как се гледа това цвете и най- вече къде- на открито като розите, или на закрито? Знам, че името му дава отговор на въпроса, ама питането ми е за зимата. Все пак, миналата седмица тук беше - 15 градуса. Не искам да чета в нета, ще се радвам, ако някой с личен опит с това цвете , сподели😊.

Общи условия

Активация на акаунт