Цветята в нашия дом /тема 74/

  • 84 309
  • 735
  •   1
Отговори
# 225
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 719
Подариха ми две циклами и не знам дали е добре сега да ги пресадя и изобщо как се гледат?
Миналата година уморих други две и сега ако мога поне тези да отгледам. Всякакви съвети ще са ми от полза.
те сега ще заспиват. Не ги пресаждай. Или по-нататък им извади грудките,или ги остави и поливай от време на време(аз правя така и си имам циклами от години).

# 226
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 986
Скрит текст:
видях дребнички на пазара - бяха от каскадните Simple Smile Simple Smile Simple Smile може и твоите да са такива.



не са ми подарили теменужки - на иглики бяхме тази година Simple Smile

Такива са като големина на цветчетата, дву- и трицветни. А каскадните кои са - всички дребни видове ли са каскадни?
Игликите и те бяха големи красоти, изкушаваха много.  Heart Eyes

май да.
игликите отидоха на дворчето Simple Smile станаха селянчета. Simple Smile

# 227
  • Мнения: 2 821
Подариха ми две циклами и не знам дали е добре сега да ги пресадя и изобщо как се гледат?
Миналата година уморих други две и сега ако мога поне тези да отгледам. Всякакви съвети ще са ми от полза.
те сега ще заспиват. Не ги пресаждай. Или по-нататък им извади грудките,или ги остави и поливай от време на време(аз правя така и си имам циклами от години).
Значи да ги оставя да прецъфтят и после на тъмно ли се оставят като "заспят"? Листата сигурно и те ще изсъхнат и ще паднат?

# 228
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 719
Ами листата ще изсъхнат. Но аз не местя саксиите. Оставям ги там,където си стоят. Поливам по-рядко. 

# 229
  • Мнения: 2 821
danilu, благодаря! Flowers Hibiscus

# 230
  • Мнения: 1 772
Изкарах бегонии и мушката на терасата, дали да си прибера, гледам на комшииката още са си във входа...И друг въпрос имам, сеете ли си подправки в саксии за терасата, как ги сеете от семенца или директно разсад купувате?

# 231
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 719


Eто ги първите големи фрезии. Жълти. Сега ще гледам и за тъмните на цвят,между бордо и черно.



Но лалетата ми хич не порастнаха! Цъфтят направо на почва.

# 232
  • Мнения: 2 560
Здравейте Blush,
имам една саксийка със здравец, който трябва да пресадя и разсадя, защото вече му е тясно. Кога е правилния момент за това? Мисля сега към края на месеца.
Днес ще си взема хибискусите, нямам търпение:heart_eyes:

# 233
  • Варна
  • Мнения: 25 229
 Аз цикламата не я приспивам. Цяло лято стои на терасата като само гледам да е на сянка. Поливам си нормално. Имам я от поне 7-8 години.
valia8,
и до нас видях изкарани мушката, но в края на седмицата и началото на следващата дават застудяване и минусови температури. Аз лично не бих рискувала с вадене сега.

# 234
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 986
Здравейте Blush,
имам една саксийка със здравец, който трябва да пресадя и разсадя, защото вече му е тясно. Кога е правилния момент за това? Мисля сега към края на месеца.
Днес ще си взема хибискусите, нямам търпение:heart_eyes:

пресаждай смело.
на него не му пречи нито студ, нито сняг Simple Smile като го пресадиш сега ще хване и пролетната влага. Simple Smile

# 235
  • Мнения: 2 560
Супер😊, значи в края на месеца ще му сменя саксийката, а по едно коренче ще сложа и в две отделни сандъчета.
Хибискусите ми са вече на терасата, в нови, по- големи саксийки😊. Сега ще чакам😍

# 236
  • Мнения: 960
Момичета, дайте съвет, какво да правя с коледната звезда, сега като се затопля?

# 237
  • Мнения: 2 560
Аз моята я подрязах, както се подрязва дръвче. Избиха нови клонки и листенца и стана супер кичеста😊. Не съм променяла мястото или начина на поливане. 

# 238
  • Северозапада
  • Мнения: 5 467
И аз се чудя какво да правя коледната звезда. Още има червени листа и се чудя дали да я режа сега или в края на лятото.

# 239
  • Мнения: 35 988
на моята окапаха всички зелени и останаха само червените /свежи и прекрасни/ - нормално ли е? Blush

Общи условия

Активация на акаунт