Подсилване на имунитета при деца

  • 4 107
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
Здравейте, имали мами,които ползват актив имун за деца и има ли ефект?? Освен лекарство с какво друго мога да подсиля имунната система на детето ми( 1г.8м)

# 1
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
Силно препоръчвам витамините мечета на Sambucol, само че не знам дали ги продават тук в България и моята дъщеря много боледуваше(ако и вашият проблем е същия), но от както ни ги препоръча една аптекарка да чукам на дърва антибиотик не сме пили.

# 2
  • Мнения: 8 926
Коластра, сироп от черен бъз. Най-важното за добър имунитет и на малки и на големи е да се поддържа здрава чревната флора, затова пробиотиците са най-доброто средство, ако са под формата на храна е най-добре.
Не го навличай, извеждай го всеки ден навън, къпи го всеки ден и поддържай добра хигиена на ръцете, давай му пресни плодове и зеленчуци.

Последна редакция: вт, 05 дек 2017, 09:30 от alina_si

# 3
  • Варна
  • Мнения: 25 229
На толкова малко дете не е добре да се дават имуностимуланти. Наблегни на чистия въздух и натуралните витамини, т.е. поемани с храната.

# 4
  • Мнения: 15 430
Аз ползвам тези два сиропа в комбинация. Когато дъщеря ми беше на същата възраст ги давах 2 седмици, после почивка 2 седмици и пак започвах да давам. И така до пролетта. Сега е почти на пет, продължавам да давам, но много по-рядко. Когато ги е пила изобщо не е боледувала - най-много някои сополи от градината да хване и до там. Миналата година бяха спрели вноса на витамините и не й го давах - не ми се разказва какво чудо беше в градината. Тази година пак започнаха да ги внасят - до момента съм правила само 1 двуседмичен курс, от днес ще направя втори, за да няма изненади по празниците. Отново нямаме никакви проблеми с болестите

Скрит текст:




# 5
  • Мнения: 52
Благодаря ви момичета  Heart аз бях чувала също,че и Нарът подсилва имунитета, черен бъз, пробиотик също,както някои мами са споменали! Иначе ми е със сополки,няма температура, диария и повръщане ...Говорих с Педи и каза Стеримар , да аспирирам и да сложа виброцил! Лек и усмихнат декемврийски ден Wink

# 6
  • Мнения: 15 430
Не знам дали са ви поникнали всички зъбки, но ако не са, то да знаеш, че имунитета все ще си пада по време на никненето и ще е така до последното зъбче. Казвам ти го, за да не очакваш чудеса от сиропите и имуностимулаторите, докато не изникнат всички зъби. За съжаление така е с повечето деца.
Успех Simple Smile

# 7
  • Мнения: 52
Ох зъбите ни са голям проблем ...за сега сме с 18 на брой, да има логика хремата да е свързана със зъбоникненето за жалост...

# 8
  • Мнения: 2 302
Лейди, я кажи точно схемата на тези сиропи. Редуваш ли ги или ги даваш заедно 2 седмици и след това правиш почивката?
Скрит текст:
Ние сме с трета пневмония за тази година Sad

# 9
  • Мнения: 15 430
Лейди, я кажи точно схемата на тези сиропи. Редуваш ли ги или ги даваш заедно 2 седмици и след това правиш почивката?
Скрит текст:
Ние сме с трета пневмония за тази година Sad

Давах ги едновременно. Когато беше малка - всяка вечер давах 5 мл. Самбукус и 5 мл. Уеллкид сложени в сок от праскови в продължение на две седмици. После почивка 2 седмици и после пак две седмици давах. Ако много боледувате може да започнете с 3 седмици от сиропите и после да минете на схемата 2 на 2 седмици.
В момента е почти на 5  от септември до сега съм давала 2 пъти по 2 седмици, а от този понеделник започнах трети курс. От два дни е със сополи, но това не го броя изобщо. До момента не е пропускала ден в детската, от както е тръгнала през септември.
Когато започнах да ги давам беше на ясла и тогава също не е пропускала ходене, освен в периодите, когато й никнеха зъби. Но тогава нямаше как просто.
Пробвай ги и кажи дали помагат. Започни веднага щом ви мине пневмонията и искрено се надявам да нямате повече такива проблеми

# 10
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 261
Давам всеки ден по 1 с.л.манов мед и 1с.л.сироп от черен бъз.
Медът купувам от производител ,който гледа пчели високо в планината.

# 11
  • Мнения: 2 302
Лейди, а за колко време стигат?
Аз и на пулмолог ще я водя, че 3 пневмонии + една неуточнена , дали е или не е, за 1 година ми се виждат много.
Мед още не съм давала, сякаш малка ми се струва още, на 2 години.

# 12
  • Мнения: 15 430
Лейди, а за колко време стигат?
Аз и на пулмолог ще я водя, че 3 пневмонии + една неуточнена , дали е или не е, за 1 година ми се виждат много.
Мед още не съм давала, сякаш малка ми се струва още, на 2 години.

Честно казано не зная - мисля, че за две серии по 2 седмици трябва да стигне. Иначе за пневмониите си права - много са. Аз, като малка бях същата - всяка година по няколко и накрая до 14 годишна бях навъртяла 22. Така че отивай да я оправят и пробвай с тези сиропи - искрено се надявам да помогнат

Общи условия

Активация на акаунт