На 9 месеца - по колко пъти на ден твърда храна?

  • 567
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 619
Аз засега давам 2 пъти (1. обедно - зеленчук с месо или риба и 2. следобедно - каша с плод).
Лекарката каза да започна да давм попара, но на мен това ми се вижда безсмислено. Ние не коансумираме хляб, защото не съдържа нищо полезно и не искам да привиквам бебето с него...Та споделете и вие, по колко пъти на ден давате твърда храна и каква?   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 559
   Няма строги правила точно по колко пъти на ден да даваш твърда храна. И ние ще прескочим момента с попарата - при положение,че беб изяжда символични количества твърда храна,ми изглежда безсмислено това да е хляб;-)  Иначе засега сме само на едно хранене с твърда храна - обедно - зеленчуково пюре или безглутенова домашна каша с плодово след кърмене като и към двете добавям мъничко кърма Wink Мисля след 2-3 седмици да въведа още едно хранене с твърда храна - следобедна закуска - но то също ще е  след кърмене  (непосредствено след или най-много половин час след)по-скоро за опитване. Основното си остава маминото млекце  Naughty

# 2
  • Мнения: 980
На 9 месеца ние хапвахме три пъти твърда храна. Но го отчитам като грешка, защото не исках да отбивам около годинката...
Но детето е водещо - ако е доволно от две хранения и не проявява интерес към повече, бих го оставила така.

# 3
  • Мнения: 57
Твърдата храна има една основна цел според мен и това е да привикне бебчето към по твърда консистенция за да може стомахчето да се регулира и да няма проблеми когато тръгне на ясла. Не отхвърляйте попарката - тя е традиционна българска храна и в нея съдържа трите основни групи вещества необходими за детския организъм - хляб(сухар) - въглехидрати; сиренце - белтъчини; масълце - мазнини. Аз по принцип се въздържам да й слагам захар, тъй като чайчето с което я правя е подсладено, но това си е според предпочитанията на мама Simple Smile. Според мене няма каша на пазара която да може да замени попарката. Но всичко това е въпрос на личен избор разбира се. Поздрави Hug

# 4
  • Мнения: 1 737
Ние не коансумираме хляб, защото не съдържа нищо полезно и не искам да привиквам бебето с него...

Хлябът е много полезен и съдържа незаменими витамини от гр.B. Можеш да избираш пълнозърнест хляб или ръжени сухари, вече има голямо разнообразие и избор във всеки магазин, ако не искаш да даваш бял хляб (според мен само той не е полезен).
2 твърди хранения на ден са добре, но зависи колко дълго искаш да кърмиш.

# 5
  • Мнения: 535
На почти девет месеца, и ние като МамаЕли си оставаме с едно хранене на обяд, но освен него през деня му давам и разни храни за ядене с пръсти- банан, варена ябълка или картоф и други подходящи за него храни. Но те са в по- малко количество и не мога да ги счета за цяло хранене. Като цяло кърмене не съм замествала и няма да замествам, просто вместо около 3 часа, паузата от едното кърмене до другото става 4(примерно в 10 кърмене, в 12- пюре и в 2 пак кърмене). Второ хранене ми е много трудно да включа, защото закуската я пропускаме, защото ставаме късно, а следобед въвеждам тези храни за ядене с пръсти. Вечеря ще включа чак към 10ти месец сигурно.

# 6
  • Мнения: 2 220
Аз му давах (и все още му давам) 3 пъти твърда храна. Тя е за сметка на кърменето, което смятам да приключим до няколко месеца (ако искаш да кърмиш по-дълго, май трябва храната да е по-малко). Попарата не се прави само от хляб, има всякакви сухари, грахам, царевични, ръжени и т.н., с които може да се опита. Освен това попарата не е единствената закуска, аз давам и овесени, ръжени ядки, кус-кус, просо и др.

# 7
  • Мнения: 3 550
На вашата възраст давах 2 пъти твърда храна. Юнакът нямаше интерес към повече. Май 3 пъти започнах да давам чак от 10-тия месец. Гледай хлапето, то ще ти покаже.

# 8
  • Мнения: 670
В 9.30 правя попара. В 12.30 - месно или зеленчуково пюре. Към 18.30 давам плод. Другите три хранения за деня - 6.30, 15.30 и 21.30 са ни кърма.

# 9
  • Мнения: 118
Твърдата храна има една основна цел според мен и това е да привикне бебчето към по твърда консистенция за да може стомахчето да се регулира и да няма проблеми когато тръгне на ясла. Не отхвърляйте попарката - тя е традиционна българска храна и в нея съдържа трите основни групи вещества необходими за детския организъм - хляб(сухар) - въглехидрати; сиренце - белтъчини; масълце - мазнини. Аз по принцип се въздържам да й слагам захар, тъй като чайчето с което я правя е подсладено, но това си е според предпочитанията на мама Simple Smile. Според мене няма каша на пазара която да може да замени попарката. Но всичко това е въпрос на личен избор разбира се. Поздрави Hug
Съгласна съм с теб, ние сме на кухня от 2 седмци и съм доволна, бебо се храни много добре и нямаме проблеми. Ползваме сухар вместо хляб. Но това зависи наистина от мамата Grinning.

# 10
  • Мнения: 141
На вашата възраст, а и до днес, имаме около 9 кърмения. Дъщеря ми сега е на 14 месеца. На обед и давах зеленчуково пюре с месо, следобед - овесена или просена каша с кърма, а към 7 p.m. плодово пюре. Няма заместено хранене - т.е. твърдата храна се предлага след кърменето.

За въвеждането на нова храна, водещто е детето! Педиатърът може да даде съвет, които е препоръчителен, а не задължителен! Ти сама прецени има ли детето нужда от тази "закуска". До навършване на годинката, наи хубавата закуска си остава, честото сукане.

Дано съм била от полза.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт